reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

reklama
Hej dziewczyny:)
Wczoraj już nie odpisałam wieczorem, bo jak wróciłam od lekarza to pochłonęło mnie gotowanie, a później źle się już czułam i nie miałam siły odpisywać.
Nikitka25, Agniecha83 dzieki za rady dot. zwolnienia, ale okazało się że nie były potrzebne, gdyż lekarka stwierdziła że nie można bagatelizować mojego głosu, jeżeli nim cały czas pracuje. Dostałam zwolnienie do środy - trochę długo. Teraz już wiem, że dobrze, że tyle dni, bo wieczorem już miałam katar, więc bierze mnie przeziębienie.
Mychunia, Musiolka dzięki :) liczę na to, że słońce się w końcu uśmiechnie do mnie w kwestii baby.
Kinia1 nie słyszałam o tym siemiu lnianym. Jutro kupie i wypróbuje:)

Dziś przyjeżdża do mnie mama w odwiedziny- miło:) Miałyśmy w planach pójść na jarmark świąteczny ale nie wiem czy moje przeziębienie nam w tym nie przeszkodzi.
Wogóle w zeszły weekend robiłam pierwszy raz sama bajgle w domu. I powiem wam że nie jest to takie trudne, a świeże bułeczki na śniadanie w niedziele - bezcenne. Nawet nie jest to pracochłonne raczej rozciągnięte w czasie - zaczyn musi stać min 8 godz w ciepłym, a wyrobione ciasto cała noc w lodówce. Właśnie się zastanawiam czy nie zagnieść zaraz zaczynu na nie, to byłyby jutro na rano <myśli>

Aureolcia przykro mi, ale na pewno nie ma sytuacji bez wyjścia. Trudno mi uwierzyć że nie można wyregulować go dieta czy lekami. Chciałabym pomóc ale na testosteronie sie nie znam. Może powinnaś pójść do endokrynologa - wydaje mi sie ze to bardziej dziedzina jego niz ginekologa. Może pomoże. Wogole dobrze ze wywalczyłas te badania. Takie gadanie ze dopiero po roku. Jak ja poszłam po roku starań to przepisał badania ale tez z łaską, a tak na prawde to ciagle powtarzał że tu pomoże już tylko klinika niepłodności. To taka spychologia. NA zaleceniach to nawet drukowanymi literami napisał mi KLINIKA NIEPŁODNOŚCI. Trzeba walczyć o swoje. Gdyby lekarz na początku jak zaczęliśmy się strać dał mi skierowanie na badania takie podstawowe moim zdaniem( progesteron, prolaktynę, testosteron) to już rok temu byłoby pewne że z taka prolaktyna to nie mam szans na dziecko, póki jej nie obniżę.

I znowu się rozpisałam;)

No to dziewczyny miłego dnia i oby przestał wiać w końcu ten wiatr;)
 
Milka to trzymam kciuki, żeby ściemniała kreseczka :)


Anula może za wcześnie na testowanie? Może owu była opóźniona?


Suselku czyli samopoczucie póki co niezłe? Nie tracisz nadziei? Oby tak dalej, musi być dobrze :)


Aureolcia ciężko mi Cię pocieszyć podając konkretny przykład. Ale skoro lekarka powiedziała, że ze stymulacją jest szansa, to znaczy, że napewno będziesz miała drugiego dzidziusia :*


Iwo jeszcze kochana jest szansa, że w grudniu będziesz miała fasolinkę w brzuchu. Pamiętaj dopiero początek grudnia :D


Brrr no mnie to powiedziała laryngolog, że przy częstych infekcjach gardła i ogólnie przy chrypce to bardzo pomaga, bo pomaga w utrzymaniu nawilżenia gardła. To jest tak, że rozpuszczasz w ciepłej wodzie i popijasz sobie. A wrzucisz może przepis na te bułeczki?


Ja już wróciłam z przedszkola, byłam w aptece nawet po dupka, bo mi się skończy jutro. Siedzę teraz i oglądam supernianię na polsat cafe. Zarąbisty program jak patrze na te dzieciaki to stwierdzam, że moje dziecko jest aniołkiem :D
 
auerolcia tez sie nie znam na testosteronie, ale jak mowisz ze nie masz owlosienia i innych typowych objawow to moze powtorz badanie dla pewnosci? a poza tym z tego co wiem to praktycznie wszystkie hormony mozna jakos podreperowac!

Kinia no nie jest zle, jakos nabralam cierpliwosci. oby w srode moja fasolka zaskoczyla nas wszystkich!
 
Kini1 no pewnie juz daje przepis:
zaczyn:
1/2 szklanki maki
1/2 szklanki wody
kuleczka świeżych drożdży wielkości groszku

ciasto właściwe:
cały zaczyn
3i1/2 szklanki mąki
1i1/3 szklanki wody
1 łyzka miodu
1 łyzka soli
8 gramów pokruszonych świezych drożdzy

Wykonanie:
Wszystkie składniki zaczynu wymieszać, owinąć folia i na 8 godz zostawić w ciepłym miejscu aby przefermentowało.
Po 8 godz wymieszać wszystkie składniki ciasta właściwego. Formujemy kule. Przekładamy do naoliwionej miski i na godz w ciepłe miejsce.
Po godz na blacie rozpłaszczamy ciasto składamy ciasto na 3, na następnie na pół. Ponownie wkładamy ciasto do naoliwionej miski i na cała noc do lodówki min 8 godz.
Rano jak ciasto wyrośnie dzielimy ja na kulki, wielkość zależy jakie duże chcemy bułki. Odstawiamy na 40 min. W miedzy czasie gotujemy 2 litry wody. do wody dodajemy miodu. Po 40 minutach robimy w każdej kulce dziurkę, a następnie delikatnie wrzucamy bajgle na wrzącą wodę. Gotujemy po minucie z każdej strony. Następnie bajgle musza obeschnąć. A potem smarujemy je roztrzepanym jajkiem i sypiemy np słonecznikiem, makiem. Układamy na blaszce . 200 stopni 20-25 minut tak jest w przepisie. Ale aby się zarumieniły ja piekłam ok 35min.

Jednak się skusiłam i zaczyn zrobiłam;)

Susel zobaczysz miło zaskoczy nas twoja fasolka w przyszłym tygodniu:)głowa do góry:):-)
 
TSH, FT4, FSH, prolaktynę, progesteron, LH i wolny testosteron. Wszystkie wyniki mam dobre tylko ten durny testosteron.
Lekarka nie była zbyt chętna na te badania bo niby dopiero po roku się je robi ale cieszę się że byłam uparta i jednak je zrobiłam

Dokładnie te same hormony ja chcę zbadać plus estradiol. A w których dniach cyklu badałaś? I czemu testosteron wolny? Czym się różni od całkowitego? Jest bardziej precyzyjny?
W przypadku niemożliwości zajścia w ciążę polecają, by zbadać LH i FSH (w określonych dniach cyklu).

Za wysoki testosteron może skracać fazę lutealną (i dlatego chcę go zbadać, bo wychodzi, że moja ma ok. 11 dni). Częściej za wysoki jest u osób z nadwagą. Ty masz normalną wagę? Ja to nawet czasem za mało ważę, ale i tak zbadam. Da się go zbić, więc spokojnie.

Malusiolka - jak tam brzusio? Doszły te moje testy z bursztynkami na szczęście? Który to dzień cyklu u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:
Cyntia Kochana, pisałam pare dni temu, że list mam. Dziękuję :* Ale niestety wynik negatywny. Nie jestem w ciąży. I tak musze iść we wtorek do lekarza aby się przebadać i niech daje mi coś na regulacje cyklu.
 
cześć kochane , musze was troche ponadrabiać bo ostatnio jak przychodze z pracy to padam na ryjek. dzisiaj troche luźniej mamy więc moge zasiąść i z wami popisać :)

Malusiolka
daj znać jak po wizycie. A może ci sie przesuneła owu ?
 
cos pusciutko tutaj:-( u mnie do świąt meeega dużo roboty, bardzo się cieszę może uda mi zając myśli czym innym
dziś u nas śnieżyca przeszła, wracałam do domu z dusza na ramieniu bo autko slalomy robiło:szok::szok::szok::szok:


Maluś- no właśnie, kiedy praktykę zdajesz?
 
reklama
Miiss, wątpię w to, że owulacja się przesunęła. Dzisiaj mam 44 dc.

iwo, dopiero w styczniu. Po prostu psychicznie muszę odpocząć. Jak będę iść na egzamin, to dam znać.

Kochane, a jak u Was z pogodą? U nas sypie śnieg i to bardzo mocno. Przez tą zawieje z internetem u mnie ciężko i dlatego też mało piszę. Na razie lekko się poprawiło i mogę chwilę posiedzieć na forum.

Wypisałam siebie z listy, bo nie ma sensu, aby na niej była.

Starających się:28V '14=>7, V '14=>17,VI'14=>13,VII'14=>12
Sierpień 2014:
natkusia,basik77,malgonia1,kobietka,Ulika
Czekamy na potwierdz.:
aina110 - @ 27.11
Casablanca - @ 27.11

wanda_23 - @29.11

Anula1988 - @ 2.12
milka33 - @ 4.12
Grudzień

Olusia7982 - @ 7.12
GosiaDr - @ 8.12 5
malena100 - @ 10.12
celta - @ 10.12
Conti - @ 11.12
24
Nikitka25 - @ 12.12
ewe_lina_d - @ 12.12
Ludzik - @ 15.12
14
Stellaa - @ 15.12
kontra - @ 16.12
Wonda - @ 17.12
fox - @ 18.12
joaro - 19.12
Gochson - @ 19.12
3
Nuuuśka - @ 20.12
watpliwosci3 - @ 20.12
6
ookatkaoo1993 - @ 22.12
kalisia - @ 23.12
Piaska - @ 24.12
Agaawa - @ 24.12
agniecha83 - @ 25.12
leemoncia - @ 27.12
3
Aschlee25 - @29.12 3
Anka10222 - @ 30.12
Styczeń
Anna223 - @ 5.12
Poczekalnia Dorcia,brrr85,anuszka,karotka,missiiss1301,doska1,Arcala,Cyntia85,mimmoo,tamaguczi,melponea,
emalia82
,nadzieja210,mychunia6,Amaliee,iwo,aureolcia, agamemnon
 
Do góry