reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

Natkusia - na mnie nie licz:-D u mnie tez prasowanie zalega

Ritta - dzieki za sprostowanie, ja sugreowałam się wyliczaniem jak przy kredycie ale najwyraźniej przy L4 jest o niebo lepiej

Mississ - oj trudny wybór przed Tobą, ja bym się skłaniała ku produkcji, musicie przeliczyć czy by sie to wam kalkulowało, jednak mam kolege który proszedł na zastępstwo na 6 m-cy, laska zmieniła zdanie i wróciła po 2 latach a jego tak cenili że dali mu odrebne stanowisko
 
reklama
Wanda test owu jest pozytywny kiedy II kreska (testowa) jest taka sama bądź ciemniejsza od kontrolnej. Więc jeżeli Twoja jest jaśniejsza to test trzeba uznać jako negatywny. Testy owulacyjne wykrywają hormon LH a dokładnie PIK LH (największą wartość tuż przed owulacją)

Ciekawostka: wiecie, że testy owulacyjne również wykrywają ciążę? Kiedyś czytałam i sprawdziłam jak byłam w ciąży z Michałem i zgadza się II kreska wyszła mi mocniejsza niż kontrolna. Podobno jest zależność: test owu wykryje ciąże i owulacje a test ciąży wykryje ciąże a nie wykryje owu.

Wanda więc u Ciebie nie mam pojęcia.. test owu może pokazywać resztki hcg. Testuj codziennie, jaka II kreska będzie ciemnieć to znaczy, że będziesz się zbliżać do owu :tak:
a test owu nie robi się z pierwszego moczu! Z tego co wiem to należy robić 12-20 najlepszy czas między 16-18 i 2h przed testem nic nie pić.

Mam nadzieję, że pomogłam :-)
 
a test owu nie robi się z pierwszego moczu!

To o dziwo wiedziałam, robiłam o 11:45 i nie z rannego....


najlepszy czas między 16-18 i 2h przed testem nic nie pić.

A tego nie wiedziałam, jutro robię po 16. Gorzej będzie z niepiciem przez 2 godziny..

Dzięki Natkusia - jesteś niezastąpiona... a ja durna hahaha no ale nic, człowiek całe życie się uczy. I tak zaplanowałam seks na jutro i później na czwartek :-D


A Natkusia - może wiesz przez przypadek, czy ginekolog będzie w stanie wyczuć podczas badania zbliżającą się owulację ? Jutro rano mam wizytę.
 
No i mam
Ciezki orzech do zgryzienia:baffled: Zobaczymy jak mi bedzie szlo, wiadomo ze w Orange jest praca bardzo stresujaca, sa plany do wyrobienia, kontrole, tajemniczy klienci a na produkcji luz blues malina tylko szybko trzeba robic.... Sama nie wiem.... Tylko glupio mi by bylo teaz im powiedziec ze rezygnuje :eek: I pewnie w orange juz bede spalona :confused2: Ehh kurcze do bani....

Wanda
moja tempka az tak mocno sie nie waha jak natkusi ale to pewnie kazdego indywidualna sprawa:tak: Porownasz sobie jak bedzie prawidlowo mierzyc z wczesniejszymi wykresami:tak:
 
Wanda trzymam kciuki za owu :) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Julia wiesz co generalnie męczą mnie mdłości co nie jest miłe zważając na to, że przy Nadii nic mi nie było, no i ciągle mnie boli brzuch ;/ Ale za to wcześnie wstaje i dużo mniej snu jakby potrzebuje.

Ritta też mi się właśnie tak wydawało, że z ostatnich 12 miesięcy i że wszystko doliczają do wynagrodzenia.

Iwo 3 miesiące to przy normalnym l4 i wtedy 80% wynagrodzenia jest.

Missi wiesz co kochana musicie przekalkulować czy jeżeli zmienisz pracę to będzie to dla Was wystarczające skoro mówisz, że zarobki mniejsze będziesz miała. Wszelkie umowy na zastępstwo mają to do siebie, że w każdej chwili mogą Cię wywalić i na dodatek nie masz praw takich jak przy normalnej umowie. Co do orange to wiem jak to jest, bo u nas też plany sprzedażowe kosmiczne i czepiają się wszystkiego ;/

Wanda ja na testach owu nie znam się wogóle, ale wydaje mi się, że nie jest to ten sam hormon LH, a ciążowy HCG :) Co do lekarza to może na USG sprawdzić owulację :) Jak będziesz to poproś czy Ci zrobi i tyle :) Ale mojej tempki chyba nikt nie przebije :D

Gosia u mnie premia roczna była doliczona i opodatkowana, u nas doliczają wszystko, każdy grosz, żeby człowiek się nie wzbogacił zbytnio :) Kiedyś dostaliśmy nagrody i do wypłaty każdym 14 zł dodali, żeby zabrać to w ramach podatku za nagrodę :) (butelki wina dostaliśmy).
 
hej dziewczyny co do testów owulacyjnych mam pytanie . Ile z was udało się zajść w ciążę dzięki tym testów i za którym razem ??Ja w tym mies właśnie próbowałam z testami i wyszedł pozytywny a teraz z niecierpliwośćią czekam na test ciążowy (oby pozytywny ) :):-D
 
U mnie od rana nerwowa atmosfera. Teście mają cały czas pretensje, że M nic nie robi. Jak nie robi? Pomaga mi przy dzieciach tyle ile może. Najlepsze jest to, że teściowa wymyśliła sobie żeby M wszedł na drabinę i jej zamontował kabel do anteny, aby mogła w swoim pokoju oglądać z Cyfrowego Polsatu :| Jak jej powiedziałam, że jak sobie mam to wyobraża? Przecież M nie jest wstanie, to się wkurzyła i non stop coś jej przeszkadza ;/ Najgorsze jest, to że wzięła sobie urlop i do pracy dopiero idzie w czwartek. Dobrze, że my dzisiaj do znajomych jedziemy na 16-tą i nie muszę gęby oglądać. Nawet naczynia pomyłam i w całym domu poodkurzałam żeby odczepili się od M, ale to nic nie daje. ich zdaniem to lekka rana i może robić. Z mężem tak sobie dzisiaj rozmawialiśmy i M powiedziała, że nawet złamana noga ich zdaniem, to nic złego ;)

mamaTomeczka, jakbyś do swojej teściowej coś miała, to zapraszam też do mojej :p W klatkach trzeba je pozamykać :-D
 
Kasiula - witaj. Ja się z Tobą jeszcze nie witałam. Niestety w kwestii testów owu nie pomogę. Dopiero od niedawna je mam. Dwa cykle temu robiłam, w zasadzie nigdy druga kreska nie była ciemniejsza od testowej, w ciąży nie jestem...

Malusiolka
- o rany, strasznie współczuję... Ja bym nie wytrzymała ani z teściową ani z rodzicami dłużej niż weekend. Nawet nie wiem co Ci radzić, bo to sytuacja patowa. Generalnie młodzi powinni mieszkać osobno i to ZAWSZE... Ale co zrobić, jak tak się nie da :-(
 
reklama
Nikt nie chciał mi pomóc to sama sobie poprasowałam :-p

Wanda jak będziesz u lekarza to poproś o USG :tak: jak Ci zrobi to będzie widział co dzieje się w jajnikach i będzie w stanie Ci wszystko powiedzieć :-)

Misis przemyśl sobie spokojnie wszystko :-) ta produkcja mimo wszystko może Wam pomóc i wszystko się ułoży :* a w ogóle jak tam w pracy?

Kasiula ja podchodzę sceptycznie do testów.. one pokazują możliwość nadejścia owulacji ale nie dają Ci 100% pewności, że ona przyjdzie więc ja raczej w testy się nie bawię. Wolę obserwację ciała czyli temp, śluz, szyjka i objawy. Ale na pewni testy nie jednej dziewczynie pomogły zajść w ciążę :-)

Malusiolka a jak wy mieszkacie? Myślałam, że Wy na górze a teście na dolę, są schody drzwi i nie macie ciągłego kontaktu. Ja bym im powiedziała co myślę dobitnie.. ale też Twój mąż musi się postawić.. to nie jest życie :confused2:


z ciekawostek o temp to dzisiaj mierzyłam jak zawsze i wyszła mi 37,00, od razu stwierdziłam, że to za duży skok i bez ruszania się zmierzyłam jeszcze raz i wyszło 36,70.. fajna rozbieżność nie? :sorry:
 
Do góry