reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - 2 połowa 2019

Dziewczyny, a co powiecie o testach owulacyjnych? Stosujecie?
Po 5 nieudanych cyklach z duphastonem skonsultowalam się z innym lekarzem i mam go na razie odstawić. Zobaczymy, jak wygląda mój cykl bez żadnych wspomagaczy. Dzisiaj mam 11dc i założyłam zeszyt, w którym będę monitorować cykl za pomocą pasków owulacyjnych. Po południu wyszla blada kreska i w środku jakoś sucho, za to mam wrażenie, że plodny śluz miałam w 7/8 dc, ale nie wiem, czy to możliwe, że miałabym owulacji tak wcześnie 💁‍♀️
 
reklama
Też mnie to dziwi. Tyle że ja psychicznie jakoś się nie natawialam. Tonmojnpierwszy cykl. Teraz rzadko o tym myślę. Jak wyszedł w pn test negatywny to uznałam że nie ma ciąży. Ale z nią na dzień coraz bardziej mnie denerwuje ta nie pewność. Nie wiem co się dzieje. Bóle owulacyjne miałam 16 dc. Śluz też bym płodny. A później taki sam jak płodny pojawił się gdzieś w 25 dc. I brzuch trochę też bolał więc zglupialam totalnie. Już nie wiem nic, kompletnie. Jestem zielona. Jak ma przyjść ten cholerny @to niech przylazi bo takie bezsensowne czekanie nie dobija. Eh... [emoji25][emoji57][emoji848]
Może miałaś 2 razy owulację ?
 
Dziewczyny, a co powiecie o testach owulacyjnych? Stosujecie?
Po 5 nieudanych cyklach z duphastonem skonsultowalam się z innym lekarzem i mam go na razie odstawić. Zobaczymy, jak wygląda mój cykl bez żadnych wspomagaczy. Dzisiaj mam 11dc i założyłam zeszyt, w którym będę monitorować cykl za pomocą pasków owulacyjnych. Po południu wyszla blada kreska i w środku jakoś sucho, za to mam wrażenie, że plodny śluz miałam w 7/8 dc, ale nie wiem, czy to możliwe, że miałabym owulacji tak wcześnie 💁‍♀️
Ja mam krotkie cykle. W poprzednim cyklu w 9 dniu bylam na USG i bylam juz po owulacji a testy pokazywaly owulacje 13/14 dzien. Jak dla mnie najpewniejszy jest monitoring i obserwacja organizmu.
 
Ja mam krotkie cykle. W poprzednim cyklu w 9 dniu bylam na USG i bylam juz po owulacji a testy pokazywaly owulacje 13/14 dzien. Jak dla mnie najpewniejszy jest monitoring i obserwacja organizmu.
Kurcze, ja bez duphastonu mam cykle mega długie, nawet do 90 dni, gin stwierdził, że może nie zaszłam bo duphaston blokuje mi owulacje bo jest później niż w 14 dc (dupka brałam od 16 do 25 dc), więc nie chce mi się wierzyć, że była tak wcześnie... Ale masz rację, monitoring jest najpewniejszy. Tylko nikt mi go jeszcze nie chce zrobić, bo wg lekarzy to za wcześnie - staram się przecież DOPIERO pół roku 😅
 
Kochana, gratulacje! ❤ Po ilu cyklach Wam się udało? Naturalnie czy potrzebne były jakieś farmakologiczne wspomagacze?
Staraliśmy się od lipca czyli 5 cykli i biore tylko kwas foliowy od października. Najpierw chcialam na spokojnie, bez stresu i szczerze mówiąc dałam sobie czas do końca tego roku, później chciałam prosić o małą pomoc mojego gina. Już nie muszę :) mam tylko nadzieję że wszystko będzie tak jak być powinno :)
 
Staraliśmy się od lipca czyli 5 cykli i biore tylko kwas foliowy od października. Najpierw chcialam na spokojnie, bez stresu i szczerze mówiąc dałam sobie czas do końca tego roku, później chciałam prosić o małą pomoc mojego gina. Już nie muszę :) mam tylko nadzieję że wszystko będzie tak jak być powinno :)
Trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku :) Życzę Ci dużo zdrówka, niech maluszek pięknie się rozwija. Idealny prezent na gwiazdkę 🙂
 
reklama
Kurcze, ja bez duphastonu mam cykle mega długie, nawet do 90 dni, gin stwierdził, że może nie zaszłam bo duphaston blokuje mi owulacje bo jest później niż w 14 dc (dupka brałam od 16 do 25 dc), więc nie chce mi się wierzyć, że była tak wcześnie... Ale masz rację, monitoring jest najpewniejszy. Tylko nikt mi go jeszcze nie chce zrobić, bo wg lekarzy to za wcześnie - staram się przecież DOPIERO pół roku 😅
Ale mialas kiedykolwiek USG? Masz w porzadku jajniki? Polecial troche schematem.. nie kazda ma 14 dc owulacje nawet majac 28 dniowe cykle ;) a juz nie mowie o tych z dluzszymi. Idz moze do innego niech zrobi podstawowe badania i bedziesz wiedziala od czego zaczac? Cykle po 3 miesiace nie sa normalnym zjawiskiem..
 
Do góry