reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - 2 połowa 2019

Hej dziewczyny, dołączam do Was i ja. W tym miesiącu znowu wracam do gry, dziś pierwszy dzień cyklu i zaczynamy starania od nowa. Mam 25 lat. To będzie 3 cykl starań, mam nadzieję, że do 3 razy sztuka [emoji16]
Pytanie nr 1) polecany był jakiś żel. Czy on ma zastosowanie ogólnie na "wzmocnienie", czy jeśli nie ma śluzu owulacyjnego pomaga dotrzeć plemnikom?
Pytanie nr 2) jakie suplementy polecacie? Brałam Femibion 0, potem Femibion 1. Czy jest coś lepszego? Cena nie gra roli, byle bez żelaza, bo ostatnio byłam prawie przy górnej granicy mimo tego, że jestem wegetarianką.

Trzymam kciuki za wszystkie staraczki [emoji110]
 
reklama
Nie wiem jak jest z tymi żelami ,ale słyszałam że mogą utrudnić plemnikom do celu ,darowałabym sobie ,tym bardziej że to dopiero 3 cykl starań , bierz kwas foliowy ,na tą chwilę chyba najważniejszy , jeśli masz możliwość to sprawdź sobie , cukier i tsh oraz prolaktynę ,bo to lubi utrudniać zajście ,ale myślę że uda Ci się szybciutko
 
Hej BLANKA ja w sumie od tego cyklu zaczynam starania od nowa po poronieniu, fajnie jest dzielic się i pomagać innym.
Zaszłam w trzecią ciąże w pierwszym cyklu, poroniłam w 9 tygodniu ciąży, właśnie rozpoczęłam pierwszy cykl po.
Nie mieszkam w Polsce.
Ciągle w psychicznym dołku.....
Cześć, ja, niestety też jestem po poronieniu, bez zabiegu i farmakologii. Też mam 35 lat. Chyba nie mam problemu z zajściem w ciążę, udaje się za pierwszym razem (pierwsza, szczęśliwie donoszona, bez komplikacji, poza CC w 2011r., też zaszłam za pierwszym razem). Gdy dowiedziałam się, że ciąża obumarła, to mówiłam, że już nie chcę więcej, wystarczy mi jedno dziecko. Bardzo to przeżyłam, poczułam się stara i do niczego :/ A jednak, chcę znowu zajść w ciążę.
Lekarz mi powiedział, że kwas foliowy to za mało, dał próbki wit dla planujących ciąże. Ja biore wit d3 4000, kwas foliowy folik, kompleks wit, dlatego tych od lekarza na razie nie używam, wykorzystam te, które mam. 24.07 idę na kontrolę do ginekologa. Żadnych badań, poza ogólnymi, nie planuję. Straciłam ciąże 27.06 w 11tyg. Miesiączki jeszcze nie miałam, czekam. Ogólnie czuję się dobrze, myślę, że owulacje mam.

Więc witam Was starające się. Ja staram się o drugie dziecko, po niedawnej stracie, 35 lat, udana ciąża w 2011r, strata 27.06.2019r.
Pozdrawiam ciepło i powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Cześć, ja, niestety też jestem po poronieniu, bez zabiegu i farmakologii. Też mam 35 lat. Zajście w ciążę za pierwszym razem(pierwsza, szczęśliwie donoszona, bez komplikacji, poza CC w 2011r.temu, za pierwszym razem). Gdy dowiedziałam się, że ciąża obumarła, to mówiłam, że już nie chcę więcej, wystarczy mi jedno dziecko. Bardzo to przeżyłam, poczułam się stara i do niczego :/ A jednak, chcę znowu zajść w ciążę.
Lekarz mi powiedział, że kwas foliowy to za mało, dał próbki wit dla planujących ciąże. Ja biore wit d3 4000, kwas foliowy folik, kompleks wit, dlatego tych od lekarza na razie nie używam, wykorzystam te, które mam. 24.07 idę na kontrolę do ginekologa. Żadnych badań, poza ogólnymi, nie planuję. Straciłam ciąże 27.06 w 11tyg. Miesiączki jeszcze nie miałam, czekam. Ogólnie czuję się dobrze, myślę, że owulacje mam.

Więc witam Was starające się. Ja staram się o drugie dziecko, po niedawnej stracie, 35 lat, udana ciąża w 2011r, strata 27.06.2019r.
Pozdrawiam ciepło i powodzenia!
Witam i trzymam kciuki za dalsze starania.
Przykro mi bardzo z powodu poronienia ....bardzo ciężka sprawa :/
Ja też mam za sobą cc w 2011 i prawidłową ciążę.teraz mam 34lata i staram się o drugie. Nie raz już bilam się z myślami że jestem za stara....Ale pragnę drugiego dziecka..
 
Witam i trzymam kciuki za dalsze starania.
Przykro mi bardzo z powodu poronienia ....bardzo ciężka sprawa :/
Ja też mam za sobą cc w 2011 i prawidłową ciążę.teraz mam 34lata i staram się o drugie. Nie raz już bilam się z myślami że jestem za stara....Ale pragnę drugiego dziecka..
Witam, gdyby nie strata, pewnie napisałbym Ci, że będzie dobrze, mnóstwo moich koleżanek, w naszym wieku, zaszło i urodziło zdrowe dzieci a tak, napiszę tylko, że też trzymam za Ciebie kciuki.
Do tej pory nie czułam się staro, ta sytuacja mnie bardzo zmieniła i poczułam się niepewnie, ale trzeba być dobrej myśli, że się uda, że będzie dobrze. Dzięki wsparciu męża, szybko stanęłam na nogi i dlatego też zdecydowałam, że się staramy, bo mąż zostawił decyzję mi i we wszystkim wspiera.
Fakt też jest taki, że coraz więcej kobiet stara się po 30stce o ciąże i udaje się.
 
Witam i dołączam do staraczek
Mam 34 lata, 2 dzieci. To mój 3 cykl starań. Dzisiaj 28 dc, cykle mam zwykle 25-27 dniowe. Test zrobiony 2 dni temu był negatywny, więc czekam (nie)cierpliwie na @ i na nowy cykl staranek
 
Witam i dołączam do staraczek
Mam 34 lata, 2 dzieci. To mój 3 cykl starań. Dzisiaj 28 dc, cykle mam zwykle 25-27 dniowe. Test zrobiony 2 dni temu był negatywny, więc czekam (nie)cierpliwie na @ i na nowy cykl staranek
Może za wcześnie test zrobiony i jeszcze wyjdzie pozytywny :D trzymam kciuki!
 
Może za wcześnie test zrobiony i jeszcze wyjdzie pozytywny :D trzymam kciuki!
Dziękuję :) Nie ma co ukrywać, że właśnie na to liczę. :D W pierwszej ciąży z bliźniakami :D 2 grube krechy zobaczyłam 3 dni przed spodziewaną @ ale też i czułam się „inaczej”. Teraz natomiast nie czuje nic hmm..
 
Witam, gdyby nie strata, pewnie napisałbym Ci, że będzie dobrze, mnóstwo moich koleżanek, w naszym wieku, zaszło i urodziło zdrowe dzieci a tak, napiszę tylko, że też trzymam za Ciebie kciuki.
Do tej pory nie czułam się staro, ta sytuacja mnie bardzo zmieniła i poczułam się niepewnie, ale trzeba być dobrej myśli, że się uda, że będzie dobrze. Dzięki wsparciu męża, szybko stanęłam na nogi i dlatego też zdecydowałam, że się staramy, bo mąż zostawił decyzję mi i we wszystkim wspiera.
Fakt też jest taki, że coraz więcej kobiet stara się po 30stce o ciąże i udaje się.
Wiatraki fajnie mieć kogoś kto wie co czuje, tylko szkoda, że w takiej niedoli. Czuję to samo co ty i nadal się wacham, serce krzyczy tak chcę baby, a rozum mówi nie i daje 1000 argumentów, żebym odpuściła: wiek, choroby, duże dzieci już.... Ale do tego mąż, który bardzo chcę kolejne dzieciątko.
Ja miałam owulacja w 18 dniu a miesiączkę w 32 dniu po poronieniu.
Bardzo dużo bliskich mi kobiet, znajomych donosił szczęśliwe ciąże i urodziło zdrowe dzieciątka, my też możemy. Mam jeszcze tydzien do namysłu.
Trzymam kciuki za szybki powrót do normalności i owocne starania.
 
reklama
Witam i dołączam do staraczek
Mam 34 lata, 2 dzieci. To mój 3 cykl starań. Dzisiaj 28 dc, cykle mam zwykle 25-27 dniowe. Test zrobiony 2 dni temu był negatywny, więc czekam (nie)cierpliwie na @ i na nowy cykl staranek

Czyli jest nas dwie, które walczą o trzecie..
Powtórz test z rana będziesz miała pewność, bo owulacja mogła się przesunąć.
 
Do góry