reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Środki lokomocji maluchów

Cześć Dziewczyny, ja mam teraz trochę czasu więc powoli też rozglądam się za wyprawką - noi oczywiście najdroższy z wydatków jaki mnie czeka -wózek.
Poczytałam co pisałyście, już na jakimś forum też pisałam o zebranych informacjach z zaprzyjaźnionego sklepu na temat X-landera i podobnych (bo widzę, że dużo osób się nad nim zastanawia). W każdym razie Pan w sklepie dał mi się przejechać X-landerem i Taco (na zewnątrz także, specjalnie po śniegu :-D ), przekonując mnie do tego pierwszego. Z obciążeniem jeździłam, i w sumie wielkiej różnicy nie ma (obydwa mają obrotowe, zwrotne koła), ale pod krawężnik lepiej podjeżdżał X-lander.
Druga sprawa to amortyzacja: X-lander twardszy, ale to ponoć zaleta, jak położy się rękę w gondoli i pomajta rączką, to w X-landerze drgania niweluje rączka (i na niej bardziej je czuć), natomiast w wózkach na amortyzatorach w środku trzęsie nieźle (za to na rączce nie tak bardzo). Zróbcie sobie taki test w sklepie! A może macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?
Co do kolekcji to X-lander 2010 to z ulepszeń i nowości:
kolorystyka, szycie trochę inne, krój budki, zamek w pokrowcu na gondoli, trochę inny śpiworek, coś tam jeszcze przy składaniu ;-)
Ale kompletny zestaw 2009 z fotelikiem, dodatkami na allegro można nabyć już z 1600-1700zł. Tak więc ja się zastanawiam nad tym modelem, choć oczywiście w innym sklepie Pani zachwalała wszystkie np. polskie wózki - byle nie X-lander :baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zwróćcie uwagę jeszcze na jedną rzecz. Moja psiapsióła szuka właśnie wózka i mówi, że sporo typów ma spacerówki kubełkowe, czyli chcąć opuścić plecki, siedzisko idzie do góry i maluch ma nogi w powietrzu. Plecy powinny się opuszczać, a siedzisko powinno być nieruchome, wtedy można rozłożyć spacerówkę prawie na płasko.
 
Zwróćcie uwagę jeszcze na jedną rzecz. Moja psiapsióła szuka właśnie wózka i mówi, że sporo typów ma spacerówki kubełkowe, czyli chcąć opuścić plecki, siedzisko idzie do góry i maluch ma nogi w powietrzu. Plecy powinny się opuszczać, a siedzisko powinno być nieruchome, wtedy można rozłożyć spacerówkę prawie na płasko.



no własnie.....jak mi się ABC design podobały to maja tylko te kubełki ,,,hehehe i juz odpadJĄ
 
Krewetka to zależy od dziecka, my mieliśmy fotelik od0-13 kg i wagowo Zuza się mieściła, ale jak miała ok. 8 miesięcy była za duza do tego fotelika nogi od kolanek wisiały i wystawała głowa wiec zmienilismy nakolejny do 25 kg. i nie długo będzie go trzeba wymienić:tak:
 
komi niezła bryka.. to się chłopaki będą wozić po mieście :-D

wczoraj byliśmy w odwiedkach u znajomych.. mają wózek DRIVER wygląda suuuuuper.. świetnie się go porowadzi, gondola naprawdę duża, fajna amortyzacja ale niestety jest tak wielki, że ciężko go schować do bagażnika..

co do fotelika i wielkości dziecka.. znajomi mają fotelik x-landera i nie są zadowoleni.. ich mała urodziła się na koniec sierpnia i już się ledwo w nim mieści.. wiadomo dochodzą jakieś kombinezony, kocytki etc i jest problem..
nasze bejbiaki będą z maja więc o tej porze roku też możemy mieć ten problem
 
Hejeczka ;-)

Muszę się Wam pochwalić - udalo nam się kupić wózeczek naszych marzeń za mniej niż połowę ceny - Jane Nomad + gondola+fotelik, jutro lub pojutrze ma do nas dotrzeć. Jest używany ale bardzo niewiele, więc się bardzo cieszę... bo dzięki temu zaoszczędziliśmy ok 1600 pln
Zdam jeszce relację jak wreszcie go dostaniemy :-)
 
reklama
Do góry