reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Środki lokomocji maluchów

Witajcie... Ja tą tabelkę też mam.. test był przeprowadzany na grupie tylko wybranych 10 wózków.. nie obejmuje on niestety szerszej gamy wozków.. Mój mąż wczoraj wyczytał, że niestety w podawanych dzieciom szczepionkach jako środek konserwujący używa się związków ołowiu,... są szczepionki, które zawartość tego związku mają 30-krotnie przekroczona.. a związki ołowiu mają związek z występowaniem autyzmu czy porażeń mózgowych.. i co przez to nie podacie szczepionki???? Myślę, że test zrobiony na polskich wózkach, lub tych dostępnych w Polsce ukazałby może również, że te wózki powinny być zabronione do sprzedaży...:tak::tak:

No też słyszałam ze ten test przeprowadzono na wózkach mało popularnych albo nieobecnych na rynku polskim i dałam sobie spokój.
A co do szczepionek to niestety mam jednak mieszane uczucia. Ale sama widziałam skutki poszczepienne u jednego dziecka - matka brała swiadczenia z tyt. niepełnosprawności dziecka właśnie wskutek powikłań poszcepiennych po szczepionce skojarzonej wieloskładnikowej. Miała bliźniaki i jedno z nich po szczepionce miało okropne objawy - których już nie będę opisywac i rozwój się zatrzymał - wczesniej normalnie obaj się rozwijali. Dziecko miało autyzm - więc wierzę w te publikacje bo sama widziałam zanim jeszcze ktokolwiek zaczął mówić o tym w mediach. Dlatego ja na pewno będę starała się kupowac szczepionki wszystkie oczyszczone - te które daje się dzieciom z problemami neurologicznymi. Moja koleżanka to nawet pojechała do szpitala rodzić ze swoją lepszą szczepionką na wzw bo jej znajoma położna tak poradziła - twierdząć że te refundowane szpitalne to syf.
 
reklama
Właśnie co mnie bardzo zdziwiło, to to że w szczepionce na WZW B (obowiązkowe dla wszystkich dzieci) wykryto 30-krotne przekroczenie szkodliwych związków konserwujących... a to chyba związki rtęci a nie ołowiu były (więc tym gorzej)....
Ja dawałam mojemu synkowi szczepionki skojarzone.. płaciłam grube pieniądze za nie.. na szczęście dobrze je znosił... ale i tak teraz się zastanowię nad nimi....
A co do wózków, to okazuje się iż każdy z tych wózków ja na żywca mogę oglądnąć... są to tzw. wózki raczej z niższej i średniej półki.. (oprócz bugaboo)... wózki te są ciężkie mało zwrotne... prawie wszystkie dotykałam.... i żaden jak dla mnie nie podszedł....
jedyny to Hartan VIP XL.... jest rewelacyjny... A przede wszystkim jaka wielka gondolka.... szok... (znaczy się długa)... myślę, że mała pojeździ w niej przynajmniej do końca zimy 2011. No i jaki lekki jak na 3-funkcyjny....
 
Ostatnia edycja:
Wiolan z tego co ostatnio czytałam (i słuchałam jakieś wypowiedzi lekarzy w TV), to w polskich szczepionkach od lat nie ma rtęci. Podobno to są jakieś głupoty wyssane z palca propagowane przez przeciwników szczepionek (szczególnie wśród nieuświadomionych amerykanów).
 
dlatego też uważam, że nie ma co przesadzać z tymi szkodliwymi substancjami w różnych produktach.. warto pokusić się o rozsądek.. bo przecież jakbyśmy chciały wszystkiego uniknąć, to dzieci w szklanej kuli musiałyby siedzieć.... wszędzie naokoło jest pełno szkodliwych substancji...

A co do wózka, to mnie jednak funkcjonalność i waga przekonują....
 
Dziecko miało autyzm - więc wierzę w te publikacje bo sama widziałam zanim jeszcze ktokolwiek zaczął mówić o tym w mediach. Dlatego ja na pewno będę starała się kupowac szczepionki wszystkie oczyszczone - te które daje się dzieciom z problemami neurologicznymi. Moja koleżanka to nawet pojechała do szpitala rodzić ze swoją lepszą szczepionką na wzw bo jej znajoma położna tak poradziła - twierdząć że te refundowane szpitalne to syf.

to samo czytałam ostatnio!!! że sporo jest przypadków autyzmu i niektórzy lekarze twierdza że to od substancji toksycznych jak rteć w szczepionkach!
 
My wstępnie wybraliśmy ten wózek ale to wybór jeszcze nie przesądzony. Będziemy jeszcze jeździć i oglądać :)

Producent wózków i artykułów dziecięcych - TAKO - wózki dziecięce, wózki lalkowe, spacerowe...

Widziałam chyba ten wózek w sklepie i nawet słyszałam jak sprzedawca zalecal go jakimś kupującym. Mi tez się nawet podoba.

Moja koleżanka ma do sprzedania wózek f-my Jedo, model Vedi. Któraś widziała, słyszała coś o nim?
Mam go dopiero zobaczyć. Ale na necie, z tego co widziałam, to jak dla mnie ma za małe przednie kółka. Są takie nieproporcjonalne do tylnych i śmiesznie to wygląda. Co innego X-lander, czy Tako właśnie.
Poza tym mam wrażenie, że takie małe kołka nie poradza soebie za dobrze na kiepskim terenie, typu zawalony chodnik śniegiem, jak teraz :wściekła/y:

Ciężko niestety upolować używanego x-landera z 2009 roku, bo po prostu za młody model. Ale może za 3 mies coś się już znajdzie :tak:
 
reklama
Moja koleżanka ma do sprzedania wózek f-my Jedo, model Vedi. Któraś widziała, słyszała coś o nim?
:tak:


Tiger - widziałam ten wózek na żywca w ostatni weekend. Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu, bardzo duża gondolka (jedna z największych chyba), bardzo lekko sie prowadzi, spacerówka bez zarzutu, facet ze sklepu stwierdził, że naprawde porządna polska frma (ponoć prawie wcale nie mają reklamacji), starannie wykonane elementy i poszycia, ładna stylistyka i kolorystyka.
Gdybym nie trafiła na okazję na Jane Nomad to na Jedo bym się zdecydowała a i cena naprawde przystepna.
 
Do góry