reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dziewczyny mam pytanko donośnie medical card.
otóż po raz kolejny staramy się z mężem o nią.
skończył mi się JB i teraz jestem na JA,ale dostaję tylko 24,60 € tygodniowo,więc to tak naprawdę coś ale i nic.
póki co mamy przyznane gp visit card,ale teraz tak się zastanawiam czy do wydatków które dopisuje do mc,mogę zaliczyc płatnosc za opiekę nad dzieckiem.
chodzi mi o to,że małą oddaję do siostry,ale siostrze normalnie płacimy co tydzień.
nie mamy tego zarejestrowanego,to bardziej umowa ustna niż pisemna i teraz się własnie zastanawiam czy mogę to podciagnac pod mc.
raczej nie...musialabys to udokumentowac...

Andzulina mi w socjalu powiedzieli ze 12dni jest platnych a nie 14..juz w tamtym roku pisalam o tym.bierzesz np.2tyg czyli 14 dni a 2 masz nie platne(niedziele) a reszte tak.....
 
reklama
dzięki Laseczki;) tak właśnie doczytałam, że dwa tygodnie, ale płacą za 12 dni (czyli bez niedziel)
a co do tego Maternity Benefit, to ja też pierwszy raz spotykam się z tym, żeby pracodawca płacił...
 
ja jak skladalam wniosek o MB byly 2 mozliwosci:
1. pieniadze beda przesylane odrazu na konto osobiste
2. pieniadze beda przesylane do pracodawcy a dopiero on wyplaca pracownicy

Nie spotkalam sie z czyms takim, zeby odpracowywac urlop?????????
 
AsienkaM1986 to czy pracodwaca ci zaplaci za twoj macierzynski to jest jego prywatna sprawa. placi ci do 80% twojej pensji. Wszystko zalezy od polityki firmy. Jesli pracodwaca stwierdza, ze placic nie bedzie wtedy wypelniasz papiery do SW. Nie kazdy pracodawca sie do tego otwarcie przyznaje. Jak juz wspomnialam ja mam w kontrakcie stwierdzenie "platny urlp macierzynski w wysokosci 80% miesiecznej pensji" z wyliczona kwota na podstawie gross pay - co bylo wiecej niz platnosc z SW. W zeszlym roku dostalam Aneks, ze ten punkt zostaje zawieszony do odwolania z powodu recesji i trudnej sytuacji firmy na rynku pracy.

Nie spotkalam sie z czyms takim, zeby odpracowywac urlop?????????

Jesli pracodwaca ci za niego zaplaci, a ty odejdziesz - to niestety trzeba. nie mowilam o odpracowywaniu platnosciach z SW. Dziewczyna ode mnie z pracy miala taka sytuacje.
 
Moja koleżanka też miała "układ" z szefem..
Państwo płaciło jej macierzyńskie a szef dopłacał różnicę między tym co dawał jej rząd a tym jaką miała wcześniejszą wypłatę (przed przejściem na macierzyński).
Tak więc wszystko zależy od polityki firmy, czy też widzi-mi-się szefa.
Tyle tylko że to było jakieś 3 lata temu, więc grubo przed recesją.
 
u mnie pewnie by przeszlo pozostanie na wyplacie, jesli zgodzilabym sie "cos tam" od czasu do czasu robic na macierzynskim. Tylko ze znajac mojego szefa to "od czasu do czasu" bedzie pelnym etatem. miesiac temu byla na zwolnieniu lekarskim 2 tygodnie i powiedzialam ze jak bedzie mnie potrzebowac to moge popracowac on-line z domu. i wyszlo na to siedzialam przed kompem od 9 do 5 zamiast lezec w lozku jak zalecil leakrz... wiec na pewno na taki uklad z nim nie pojde..
 
Znowu dostałam list z Child Benefit (potwierdzenie danych).
Nie było koperty :szok::rofl2::rofl2::rofl2:
Pan na poczcie powiedział że znaczka mam nie kupować tylko dopisać Free Post :tak:


Dziewczyny, od zeszłego tygodnia jestem na Illness Benefit, Illness Benefit
orientujecie się może czy przyjdzie mi do domu jakaś decyzja? (że wniosek przyjęto, kwota jaką dostanę).
 
Barmanka - ja też zawsze dostaję formę ChB bez koperty zwrotnej... i wkładam w zwykłą kopertę i piszę Free Post
a co do Illness Benefit, to powinnaś dostać decyzję
 
Barmanka - ja też zawsze dostaję formę ChB bez koperty zwrotnej... i wkładam w zwykłą kopertę i piszę Free Post
a co do Illness Benefit, to powinnaś dostać decyzję
Czytałam właśnie na tym wątku, że zaczynają przysyłać formy bez kopert...a ja dostałam dopiero pierwszy raz ;-)
Co do Illness, to nie pozostało mi nic innego jak czekać na decyzję :tak:
 
reklama
Hej Dziewczyny dawno nie pisałam ale staram się Was poczytywać na bieżąco. Mam takie pytanie: jestem zatrudniona ale od jakichś 2 m-cy z powodu komplikacji ciążowych jestem na Illness Benefit i będe do końca ciąży. Pytanie kiedy musze złożyć wniosek o Maternity Benefit bo w Socialu mi powiedzieli, że jakieś 6-10 tygodni przed urodzeniem dziecka??!! Ale czy w momencie kiedy złoże dokumenty 6 tygodni przed porodem to będą mi się one liczyły do tych 26 tygodni czy dopiero od daty urodzenia dziecka???!! Z góry dziekuje za odpowiedzi
 
Do góry