reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam!Mam pytanie chcielibyśmy polecieć samolotem z dziecmi tylko mamy taki problem,bo kiedy bedziemy wylatywać z Irlandii nasz mlodszy syn nie bedzie mial ukończonych dwoch lat ale kiedy bedziemy wracac to już skończy 2 latka.Nie wiem jaki bilet mamy mu kupić:(może ktoś miał podobną sytuację??

My mielismy podobna sytuacje rok temu jak lecielismy corka nie miala dwoch lat a jak wrcalismy juz miala i bilet miala osobno kupiony,miala swoje miejsce siedzace a dwa bylismy swiadkiem wlasniej takiej sytuacji na lotnisku w kraju babka przy odprawie powiedziala ze dziecko nie poleci poniewaz ma juz skonczone dwa latka i powinno miec swoj bilet
 
reklama
Może któraś mi coś doradzi, bo nie wiem co zrobić.
Wracając z Polski zgubiłam portfel, w którym było m.in. polskie prawo jazdy.
Nie mam na razie możliwości, aby lecieć do Polski, po nowe.
Czy któraś z Was wymieniała na irlandzkie, jak to wygląda, wiem że potrzebuję formę z konsulatu potwierdzającą moje kwalifikacje.
Ale słyszałam, że nie warto wymieniać na irlandzkie.
Nie wiem jak mam to ugryźć.
Proszę o jakieś rady.
 
Aga_Natalia, moj Jacek wymienial polskie na IRL, wszystko zalatwil od reki bez zadnych form z konsulatu. po porstu oddal polskie i od reki dostal irlandzkie. no i nie narzeka. a wymienil dlatego, ze juz raczej na pewno tu zostajemy a w polsce jestesmy raz na rok przez tydzien.
 
Aga mojemu męzowi ukradli prawko.
Zadzwoń do wydziału gdzie wydają prawko w swoim mieście w PL.:tak:
Mój mąż musiał napisac odręcznie list,w którym napisał,że prawo jazdy ukradziono i w tym liście upoważnił swojego tatę do obioru zaświadczenia o posiadaniu prawka,z tym listem musiał pojechac do konsula po podpis.
Zaświadczenie przyszło na adres jego taty,ojciec wysłał nam tutaj do Irl. i z tym poszedł wyrobic irlandzkie prawko.
Nie opłaca się irl. bo tutaj możesz miec tylko 12 punktów karnych,ale to taka ciekawostka ;-)

Aaa zaświadczenie z Pl musisz miec,bez tego nikt nie uwierzy Ci,że faktycznie posiadasz prawko,to trochę inna sprawa joasiu,twój mąż po prostu wymieniał prawko ;-)
 
ja wynienialam na irlandzkie:) musialam je miec chcac zrobic licencje na taksowke;-)
a co do punktow.....prawda,ale jakos mnie to nie martwi.....nigdy nie dostalam zadnego w polsce( 11 lat mam prawo jazdy) i tu tez nie...
 
Czy tax na auto mogę wykupić tylko w Revenue?Tzn.P musi osobiście do Revenue jechać i go wykupić?I jak to jest potem,za rok,znaczy się,sami przysyłają już jakąś formę?
Gdzie mogę znaleźć stawki takiego podatku?Bo bym chciała wiedzieć ile nas ta przyjemność będzie kosztowała:eek:
 
Tichonku pierwszy raz musi iść do MotorTaxu i tam opłacić z tym że samochód już musi widnieć w systemie jaka wasza własność bądź musi mieć ze sobą książeczkę rejestracyjną starą z podpisaną sprzedażą z tyłu:tak: jak opłacisz to później przysyłają ci pismo przed upływem taxu o przypomnieniu i tam jest pin dzięki któremu możesz zapłacić on-line :tak: tax na 3 miesiące na silnik 1.4 to 94 euro nie wiem ile to na rok bo ja płacę co 3 miechy :sorry:
 
reklama
A to wiem,że muszę czekać na logbooka (czy jak go tam zwał):tak:Tylko P będzie się musiał z roboty zwolnić,coby to załatwić bo wolne ma tylko w weekendy:sorry:
A tax chyba będziemy musieli większy zapłacić bo choć to silnik 1,4 to ponoć liczą za niego więcej jako,że to wóz sportowy:sorry:Tak ktoś P mówił:sorry:
 
Do góry