reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Co do wyplaty wstecz za zalegle tygodnie to sie nie martw- zaplaca.

Mi wyrownali za 14 tygodni wstecz-milo bylo zobaczyc dosc pokazna sumke na koncie :-)

Jezeli odecnie masz problemy z sytuacja finasowa, mozesz udac sie do swojego oficera socjalnego ( lokalny socjal ) i ten bedzie wyplacal kase na biezaco- tyle ze pozniej Ci to dciagna z wyrownania.

Jezeli mozesz sobie pozwolic o poczekaj.
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze po telefonie wykonanym przez pracownika socjala sprawa nabierala tempa -warto probowac.

ps. zazdroszcze Ci blizniakow- taka dwojeczka byla zawsze moim marzeniem- ale ktoz wie moze nastepnym razem
 
reklama
Mama blizniakow no nie wiem czy sie znamy...ja w sumie w Carlow mieszkam od nie dawna ale sporo osob tutaj znam juz od dawna..wiec moze,moze:)
albo mamy wspolnych znajomych??
 
Ewelcia moze sie znamy? :-) hihi
Pauletta - podnioslas mnie na duchu! Ale nam FIs sie nie nalezy bo chlopak ma Permanent contract...

FIS nie jest uzalezniony od rodzaju kontraktu, tylko od dochodu.
Jezeli pracujesz minimum 19 godz tygodniowo ( jedno z Was, lub wspolnie macie 19 godz ) i nie przekracasz limitu to mozesz sie ubiegac.
Dla modelu rodziny 2 +2 limit tygodniowy limit dochodu wynosi 590 Euro, wyplacana roznica 60 % pomiedzy dochodem a limitem przez okres 52 tygodni.
 
Ostatnia edycja:
Goyap widze ze tez czekasz na malenstwo, juz wiesz czy bedzie synus czy corcia, ja jestem w 35 tc termin mam na 17 marca ale wszystko wskazuje na to ze urodze ok. 25 lutego przez cc. Podobno w moim brzuszku siedza syn i corcia :-) ale to tak na 70% - tak powiedziala pani w Kilkenny.
Martwi mnie jeszcze jedna sprawa - bede na illness do macierzynskiego ktore mam rozpoczac 8 marca ale napewno urodze wczesniej wiec co w tej sytuacji mam zrobic? Tzn. napewno wziac papierek niebieski od lekarza o zakonczeniu illness (tzn moj chlopak wezmie) zlozyc w socjalu a co z maternity? trzeba gdzies cos napisac - dziewczynki sorki ze tak mecze ale widze ze jestescie zorientowane w tematach socjalnych :-)
 
Czekam na swoj skarb....jeszcze tylko tydzien gdyz 14 lutego mam planowa cesarke.
Bede miala druga corcie.
Przeszlam sama niedawno przez cala biurokracje znimi ( byl to bieg przeszkodami) , co pozwolilo mi sie troche zorientowac w ich systemie.

A to jest Twoja pierwsza ciaza ? Super ze parka.

Jezeli urodzisz przed terminem, lekarz wypelnia koncowy certyfikat, wysylasz go do illness benefit.
Musisz ponadto wyslac list gdzie twoj lekarz potwierdzi ze dzieci urodzone zostaly tego i tego dnia, i ze byl to porod przed terminem. Od daty porodu rozpoczniesz maternity.

Cale szczescie ze maternity wyplaca pieniazki w miare sprawnie i bez poslizgu.

zycze powodzenia
 
O FIS może się ubiegać TYLKO osoba pracująca :tak:

a co do listów z CHB nawet w nim jest napisane aby na kopercie napisać FREE POST i nie potrzebny będzie znaczek ja zawsze tak robie i mi dochodzą :tak: i ja zawsze do skrzynki wrzucam więc mi nikt kitu na poczcie nie wciska że trzeba znaczek :confused2::sorry::sorry::sorry:

No nie wiem nam Pani w okienku powiedziala ze jakby byla koperta od nich to znaczek nie bylby potrzebny i tez napisalam free post na kopercie mowila zebym kupila znaczek w koncu 55 centow to nie majatek i jestem pewna ze list dotarl:tak:
 
goyap limit na rodzinę 2+2 to 602 euro :tak:
Mamo Bliźniaków rodzaj kontraktu nie ma nic do rzeczy jeżeli łapiecie się w limit i odpowiednią ilość godzin wypracowanych tygodniowo( tak jak Ania pisała 19) to możecie się o FIS ubiegać z tym że ubiega się osoba pracująca:tak:
Dodatek rodzinny
 
reklama
Dziewczyny dziekuje jestescie skarbnica wiedzy :-)
Goyap ale fajnie ze jeszcze tylko tydzien bedziesz czekala na skarbusia :-) ja tez bede miala cc bo male ulozone sa nieprawidlowo, powiedz mi czy mialas jakies specjalne wizyty odnsnie cesarki czy poprostu umawiaja cie na konkretny dzien i przychodzisz do szpitala i juz. Chodzi mi o jakies spotkania z anestezjologiem itp. Aha przeraza mnie wizja spedzenia az 5 dni w szpitalu po cc......
Goyap a pismo w sprawie przedwczesnego porodu to odrecznie napisac ?
 
Do góry