reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
wiesz tylko nie wiem jak to się będzie działo,jeśli chcesz przejśc zabieg planowany.
Zazwyczaj za takie coś jest pobierana opłata ,no ale najlepiej jest pogadac o tym ze swoim GP.
Opłaty za usługi szpitalne-Information from CitizensInformation.ie


my np.czekamy na wizytę u laryngologa i nie będziemy płacic bo nasz GP wystosował skierowanie,ale to nie będzie zabieg tylko normalna wizyta.:tak:
 
Ostatnia edycja:
wiesz tylko nie wiem jak to się będzie działo,jeśli chcesz przejśc zabieg planowany.
Zazwyczaj za takie coś jest pobierana opłata ,no ale najlepiej jest pogadac o tym ze swoim GP.
Opłaty za usługi szpitalne-Information from CitizensInformation.ie


my np.czekamy na wizytę u laryngologa i nie będziemy płacic bo nasz GP wystosował skierowanie,ale to nie będzie zabieg tylko normalna wizyta.:tak:

dzieki anineczka.
a powiedz mi długo czekacie na tą wizytę u laryngologa??
bo mi poki co dał skierowanie i mam czekac.
ale jak tak dalej pojdzie to chyba skonam z bólu :-( bo i przeciwbólowe powoli przestają działac :-(

mam teraz pytanie z innej beczki :-)
czy wiecie jak oni obliczają JA ??
z tego co czytam na citizens info to duże znaczenie mają zarobki parntnera.
takl jak pisałam wcześniej pobierałam już JA podczas gdy mój maż pracował,ale dostawałam tylko 130 e p.w.
teraz zarabia o 100 € wiecej niz w poprzedniej pracy i boje sie,ze nie bedzie mi sie juz nalezal JA.
wie ktoras moze jak oni to licza??
od sumy zarobku tygodniowego odliczaja wszystkie składki,ale czy tax tez??
bo wiadomo,ze to co ma na payslipie nie jest tym co dostaje na ręke.

a i czy na JA wpływają overtime hours ??bo jesli tak to jestem w kropce :-(
overtime nie zawsze są,ale akurat teraz tak.
 
:-D
czekaliśmy 3 miesiące na list,że jesteśmy na "waiting list":cool2:
i teraz czekamy już ze 2 miesiące.jak do końca roku nas przyjmie to będzie alleluja normalnie :-D
Na szczęście za tydzień lecimy do Polski to tam skonsultujemy Antka :tak:
 
DZiekuje bardzo za pomoc MartaF, anineczka, niunia12a, Fenix83 :-) W takim razie zostala mi wizyta w socjalu. wtedy bede wiedziala wiecej i mam nadzieje ze mi powiedza. A teraz bardzo glupie pytanie gdzie ja mam isc? Do jakiego biura? Jedynie kiedy bylam to jak wyrabialam sobie pps, 6 lat temu..
 
DZiekuje bardzo za pomoc MartaF, anineczka, niunia12a, Fenix83 :-) W takim razie zostala mi wizyta w socjalu. wtedy bede wiedziala wiecej i mam nadzieje ze mi powiedza. A teraz bardzo glupie pytanie gdzie ja mam isc? Do jakiego biura? Jedynie kiedy bylam to jak wyrabialam sobie pps, 6 lat temu..
ja proponuje najpierw isc do sociala do informacji.
powiedziec w jakiej sprawie i na jaki temat potrzebujesz odpowiedzi i tam na pewno babka Cię pokieruje.

anineczka ja juz po wizycie u laryngologa.
nie wiem czemu wy tak długo czekacie.
 
czemu ;-) to ja też nie wiem
może dlatego,że mamy wizytę w tullamore hospital i jest tam np.jeden laryngolog na cały okręg...a może i nie...nie wiem.
A co Tobie powiedział lekarz i czy będziesz miała zabieg? choc to pytanie zupełnie nie w temacie wątku :baffled:
 
reklama
Do góry