reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Wiesz to zalezy jak na to spojrza ze mieszkasz z kims,bo ja np mieszkam z mama i z racji tego ze ona pracuje i dodatkowo bierze dokety rent suplementi wszystko inne mi zabrali,takze mam czyste one parent i alimenty....takzeczasami bardziej oplaca sie samemu mieszkac,jednak jak ty masz zamiar wrocic do pracy to raczej na rent i tak sie nie zlapiesz...taka granice maja wszyscy do 140 euro no chyba ze dublin ma inn warunki bo ceny kosmiczne...
no mysle ze sie wyrobisz do maja,a masz zamiar tutaj rodzic czy w pl???
 
reklama
No jakbym miala sama cos wynajac w miare znosnych warunkach to nie wiem czy 1000e miesiecznie by wystarczyl!!! A jak sie pokoj wynajmuje tylko to tez chyba sie nalezy rent suplement? Dwoje moich przyjaciol pracuje full time i nie pobieraja zadnych zasilkow i nigdy nie brali. Zreszta tak jak ja, dlatego jestem zielona :-O Mam zamiar wrocic do pracy ale prawdopodobnie pracowac tylko do 20 godz tyg zeby tak jak pisalas wczesniej moc pobierac inne zasilki, po 6 latach pracy tu uwazam ze mi sie nalezy :-)
Rodze tutaj w National Maternity Hospital, a ty pracujesz ze ci wszystko zabrali? Czy tylko dlatego ze twoja mama juz pobiera inne zasilki i rent suplement?
 
Gdzie jest u was mialam na mysli gdzie w Ire jestes :-) W Dublinie sa ceny kosmiczne to prawda, ale mam blisko do pracy do ktorej mam zamiar wrocic po macierzynskim, mieszkanie raczej zmienimy pozniej, pisze zmienimy bo mieszkam z przyjaciolmi i czy to moze byc problem w otrzymaniu tego rent suplement? Jak ja teraz place 600e, to moze pozniej sie dogadamy, albo zmieimy mieszkanie ze zmieszcze sie w tych 560e. Ale nie rozumiem tej granicy, przeciez wiedza jakie ceny sa w Dublinie, no chyba ze samotne matki maja mieszkac o obnizonych standardach, tu to wszystko mozliwe.. Kurcze z tym LEGAL AID, z przylatywaniem nie bylo by problemy tylko chce karmic piersia i kurcze tak z dzieckiem latac.. No to musze sie powaznie nad tym wszystkim zastanowic.. A jak zaczne zalatwiac alimenty w styczniu a do konca maja tu zostaje to moze sie wyrobie? :-O
pozwolicie że się włączę do rozmowy.
otóż dla każdego hrabstwa są inne wymagania i tak też jest co do Dublina.
tutaj masz link to sobie poczytaj,ale z tego co widzę to max możesz płacic 930 € także luzik ;-)
Dodatek mieszkaniowy-Information from CitizensInformation.ie
co do spędzenia macierzyńskiego w Polsce to czemu wybrałas taką opcję??
nie sądzę,żebyś np rent allowance dostała w tak krotkim czasie po powrocie,dlatego radziłabym załatwiac wszystko wcześniej.
Moja znajoma na one parent family czeka już 9ty miesiąc,no ale nie wiem jak jest w Dublinie...ona tyle czeka w Limerick.
co jak co,ale jeśli chodzi o Ire to nie masz sie co bac.
Matce samotnie wychowujące dziecko nie dadzą zginąc ;-) a jeszcze ogromny plus bo pracowałaś tutaj te 6 lat,więc jak dla nich już od dawna masz rezydenta ;-)
 
Oczywiscie ze mozesz sie wlaczyc. Przejde sie do socjala, ale najpierw chcialam zasiegnac jakichs informacji sama zeby cos wiedziec jak juz tam pojde, wtedy mnie nie zbyja tylko macierzynskim czy one parent ;-) Dziekuje za linka Fenix83 poczytam zaraz. Macierzynski w POlsce z paru powodow 1) mama pomoze 2) jedyna opcja spedzenia w Polsce troche wiecej czasu niz 2-3 tyg np. calego lata! 3) mam zamiar zrobic prawo jazdy i kurs ktory trwa 2-3 miesiace. Nie musze ale bardzo chcialabym. To o rent suplement moge sie starac na poczatku marca gdy juz przejde na macierzynski bo do konca maja tu bede wynajmowac. Jak pojade do Polski to moge o tym zapomniec. A pozniej jak wroce po 6-8 miesiacach to moge nawet nie dostac bo w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie bede mieszkac przez 6 miesięcy w wynajmowanym apt :-O 9 miesiecy czekac.. o kurcze.. Mysle ciezko nad sytuacja, bo nawet jakbym tak latala tu i z powrotem to ok, ale z dzieckiem mi sie nie usmiecha..
 
Pytanko do was kochane czy ja dobrze rozumiem.. You must apply for the One-Parent Family Payment within 3 months of becoming eligible. Czyli zlozyc podanie do 3 miesiecy od narodzin dziecka.. ale: Kobiety, które otrzymują jedno z poniższych świadczeń, są uprawnione do pobierania połowy kwoty zasiłku macierzyńskiego:
- Dodatek dla rodzin niepełnych.
No wiec dostane macierzynski, zloze podanie o one parent (bede czekac troche) ale jak dostane to jak jeszcze bede brala macierzynski to dadza mi wtedy tylko pol.. Ale to zagmatwane :-O A jak jeszcze dadza mi alimenty od ojca to jeszcze obniza mi macierzynski/macierzynski pomieszany z one parent? A jak nie zloze o one parent w ciagu trzech miesiecy tylko np jak wroce po macierzynskim to juz nie bedzie mi przyslugiwal nigdy?
 
Pytanko do was kochane czy ja dobrze rozumiem.. You must apply for the One-Parent Family Payment within 3 months of becoming eligible. Czyli zlozyc podanie do 3 miesiecy od narodzin dziecka.. ale: Kobiety, które otrzymują jedno z poniższych świadczeń, są uprawnione do pobierania połowy kwoty zasiłku macierzyńskiego:
- Dodatek dla rodzin niepełnych.
No wiec dostane macierzynski, zloze podanie o one parent (bede czekac troche) ale jak dostane to jak jeszcze bede brala macierzynski to dadza mi wtedy tylko pol.. Ale to zagmatwane :-O A jak jeszcze dadza mi alimenty od ojca to jeszcze obniza mi macierzynski/macierzynski pomieszany z one parent? A jak nie zloze o one parent w ciagu trzech miesiecy tylko np jak wroce po macierzynskim to juz nie bedzie mi przyslugiwal nigdy?
wszystko jest pogmatwane kochana,ale kazdą sprawę rozpatrują indywidualnie więc najlepiej by było gdybys poszła np do citizen information przedstawiła swoje pytania i myślę,że kto jak kto,ale tam na pewno powiedzą Ci co najlepiej zrobic ;-)
 
dziewczyny mam pytanko.
otóż nie mam medical card a jedynie gp visit card.
może któraś z was się orientuję jakie świadczenia mam za darmo,oprócz wizyt u lekarza gp.
chodzi o to,że czeka mnie zabieg usunięcia migdała i nie wiem czy nie taniej by było zrobic to w Polsce.
 
dziewczyny mam pytanko.
otóż nie mam medical card a jedynie gp visit card.
może któraś z was się orientuję jakie świadczenia mam za darmo,oprócz wizyt u lekarza gp.
chodzi o to,że czeka mnie zabieg usunięcia migdała i nie wiem czy nie taniej by było zrobic to w Polsce.

Na GP masz tylko i wyłącznie GP darmowego.Nic więcej.
 
anineczka to jak mam rozumiec to zdanie
"By skorzystać z usług stacjonarnych należy być skierowanym przez swojego lekarza rodzinnego (GP), oddział nagłych wypadków i zachorowań szpitala lub poradnię ambulatoryjną. Większość szpitali prowadzi listę osób oczekujących na procedury w przypadkach niezagrażających życiu."
to ze str Usługi stacjonarne szpitali publicznych-Information from CitizensInformation.ie

moja mama nie ma ani gp vc ani mc a jak ją gp wysłał do dermatologa do szpitala to nie płaciliśmy za te wizyty,no tylko u gp i za leki,rzecz jasna.
 
reklama
Do góry