reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dziewczyny mam takie pytanie . jestem obecnie na zasilku ( stracilam prace po macierzynskim , nie bylo problemu z przyznaniem )doslam na 9 miesiecy . co powinnam zrobic , nie znalazlam pracy itp. ???
 
reklama
dziewczyny mam takie pytanie . jestem obecnie na zasilku ( stracilam prace po macierzynskim , nie bylo problemu z przyznaniem )doslam na 9 miesiecy . co powinnam zrobic , nie znalazlam pracy itp. ???

Jeśli Twój mąż nie pracuje na full time to powinnaś dostać jobseeker allowance ale jeśli pracuje to raczej już nic się nie należy po zakończonym zasiłku.
 
Jeśli Twój mąż nie pracuje na full time to powinnaś dostać jobseeker allowance ale jeśli pracuje to raczej już nic się nie należy po zakończonym zasiłku.
to dziwne bo ja dostalam JA jak moj maz pracowal na full time.
teraz konczy mi sie JB i przyslali mi form na JA.
wiedza ze moj K. pracuje na fulla i zapewne tez dostane tym razem,moze mniej,bo wiecej zarabia,ale dostane :-)
 
Witam wszystkich, super ze znalazlam to forum bo ja to jestem zielona w tych sprawach :eek:. Pracuje w Ire od 5 lat na full time i teraz jestem w 4 miesiacu ciazy. Jestem i bede samotna matka, czy ktoras z was kochane sie orientuje jak to tutaj wyglada? Z tego co wiem to macierzynski mi sie nalezy. Jest to 270e tygodniowo, z czego nie bede w stanie oplacic rentu (600e) i zyc z malym dzieckiem przez miesiac. Wiec planuje ten czas pobyc w Polsce. Ale co pozniej, jako samotna matka, o co moge sie starac a o co nie? Kiedy to zalatwiac zaraz po urodzeniu czy po macierzynskim.. Jak wroce do pracy to na fulltime czy lepiej na dwa dni gdzie reszte panstwo doplaci.. Moze ktoras z was ma/miala podobne doswiadczenie, albo zna kogos.. Dziewczyny pomozcie, bede bardzo wdzieczna jak ktoras z was wie cos na ten temat..
 
Jeśli Twój mąż nie pracuje na full time to powinnaś dostać jobseeker allowance ale jeśli pracuje to raczej już nic się nie należy po zakończonym zasiłku.
moj m pracuje na hull time i ja mam JA
to w koncu jak dziewczyny . tez slyszalam ze mi sie nalezy JA jak zreszta kazdemu kto nie znalazl pracy po uknoczonym JB. to lepiej isc do socjala czy czekac az przesla forme ?
ja bym nie szla i sie nie pytala:no:lepiej poczekaj.
A kiedy Ci sie konczy JB?
Mnie przyslali forme sami na jA jakos dwa tyg przed koncem JB

Sinma ja niestety nie pomoge:no:
 
reklama
Witam wszystkich, super ze znalazlam to forum bo ja to jestem zielona w tych sprawach :eek:. Pracuje w Ire od 5 lat na full time i teraz jestem w 4 miesiacu ciazy. Jestem i bede samotna matka, czy ktoras z was kochane sie orientuje jak to tutaj wyglada? Z tego co wiem to macierzynski mi sie nalezy. Jest to 270e tygodniowo, z czego nie bede w stanie oplacic rentu (600e) i zyc z malym dzieckiem przez miesiac. Wiec planuje ten czas pobyc w Polsce. Ale co pozniej, jako samotna matka, o co moge sie starac a o co nie? Kiedy to zalatwiac zaraz po urodzeniu czy po macierzynskim.. Jak wroce do pracy to na fulltime czy lepiej na dwa dni gdzie reszte panstwo doplaci.. Moze ktoras z was ma/miala podobne doswiadczenie, albo zna kogos.. Dziewczyny pomozcie, bede bardzo wdzieczna jak ktoras z was wie cos na ten temat..
one parent family i rent allowance na macierzyńskim ale na to sie czeka i musisz byc tutaj na miejscu zeby odbierac rent na poczcie
 
Do góry