reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Oj maja tam bardzo stare informacje. Chodzilo o Early Child Suplement ktory faktycznie do 2009 wyplacany byl kwartalnie, w sumie 1000e rocznie. w 2009 rozbili to na miesciace i zarazem obcinali dwukrotnie, a od 2010 zlikwidowali calkowicie.
 
reklama
Hejka dziewczyny szukalam sobie ostatnio o CHB i znalazlam na jednej stronce cos takiego, czy to prawda???? ja akurat juz prawie na dniach i wiem ze wszystkie papiery mi maja same przyjsc po urodzeniu dziecka i dopiero mam wypelniac na ChB i wiem ze to 150e miesiecznie bo juz inne zasileki mi sie nie naleza , prawda?
Zasiłki w Wielkiej Brytanii i Irlandii krok po kroku - Biznes w Onet.pl

Uwaga! Rodziny otrzymujące Child Benefit automatycznie dostają dodatek na dzieci w wieku przedszkolnym (do 6. roku życia) – 1 tys. euro (3,9 tys. zł) rocznie, wypłacany co trzy miesiące

Ale co to jest bo ja niewiem nalezy sie tez cos takie??
:no:Niestety,jak to się mówi-dawno i nie prawda:no:A tak dokładniej to od początku tego roku już tego dodatku nie ma:no:Tak jak piszesz,150 Euro CHB i to wsio co się należy:sorry2:
 
Oj maja tam bardzo stare informacje. Chodzilo o Early Child Suplement ktory faktycznie do 2009 wyplacany byl kwartalnie, w sumie 1000e rocznie. w 2009 rozbili to na miesciace i zarazem obcinali dwukrotnie, a od 2010 zlikwidowali calkowicie.

No widocznie sa stare :-)hehe . To teraz nalezy mi sie miesiecznie 150e na maluszka, no i maciezynski tyg 270e.Ja jak narazie sie wdrazam w to wszystko ale na niektorych stronach wlasnie sa stare info. Juz sie naczytalam naszukalam wiec to jest to co dostane na dzien dzisiejszy i nic o nic nie musze sie starac ??
dzieki
 
Witajcie dziewczyny.Jak to mowia w grupie sila,moze wiec ktoras z Was zna odp.na pytanie,jak obecnie wyglada sprawa CHB dla dziecka 18sto letniego,ktory nadal sie uczy w szkole.Dopiero w czerwcu jest matura.Wczesniej bylo mowione,ze po ukonczeniu 18stu lat nalezy sie polowa zasilku na czs trwania nauki.Ale z 1stycznia nie otrzymalam zadnej wplaty ani informacji o zakonczeniu placenia swiadczenia CHB.Pozdrawiam
 
dziewczyny a ja to mam takie pytanie???dostalam jak co 3 miechy ta forme czy pracuje itd czy na socjalu ,,,,,odeslalam im juz raz ze pobieram socjal z kopia decyzji a tym razem nie wiem chyba za bardzo zakrecona jestem i napisalam tylko ze socjal i nie wyslalam im nic tylko ta forme wypełniona ale tam cholerka nie wiem chyba nic nie mialam napisane zeby im dosłac cos z socjala!!!takze chyba raczej mi wstrzymaja czy doslac im teraz ta kopie z socjala,,,no nie wiem :szok:
 
dziewczyny a ja to mam takie pytanie???dostalam jak co 3 miechy ta forme czy pracuje itd czy na socjalu ,,,,,odeslalam im juz raz ze pobieram socjal z kopia decyzji a tym razem nie wiem chyba za bardzo zakrecona jestem i napisalam tylko ze socjal i nie wyslalam im nic tylko ta forme wypełniona ale tam cholerka nie wiem chyba nic nie mialam napisane zeby im dosłac cos z socjala!!!takze chyba raczej mi wstrzymaja czy doslac im teraz ta kopie z socjala,,,no nie wiem :szok:
JA tez jestem na socjalu i kopi im decyzji im nie wysylalam tylko mojego m szef to teraz podpisuje....jak Twoj m pracuje to on niech zaniesie to do szefa nastepnym razem.
 
dziewczyny, a powiedzcie mi, jak to jest z wysokoscia zasilku macierzynskiego? bo wiem, ze jest 80% sredniego wynagrodzenia, ale jakiego/ za osatni rok, czy za 2, 3 lata? bo ja przez wlasnie ost rok tylko na pol etatu jestem zatrudniona, ale wczesniej bylam na cale etat wiec zarabialam 2 razy wiecej... :zawstydzona/y:
 
reklama
dziewczyny, a powiedzcie mi, jak to jest z wysokoscia zasilku macierzynskiego? bo wiem, ze jest 80% sredniego wynagrodzenia, ale jakiego/ za osatni rok, czy za 2, 3 lata? bo ja przez wlasnie ost rok tylko na pol etatu jestem zatrudniona, ale wczesniej bylam na cale etat wiec zarabialam 2 razy wiecej... :zawstydzona/y:
w 2010 biorą pod uwage 2008:tak:
 
Do góry