reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Mam pytanie do dziewczyn z County Dublin: Jak to jest z rejestracją dziecka, chodzi mi konkretnie o akt małżeństwa. Czy jest wymagany przetłumaczony czy polski wystarczy??? Co on tam sprawdzają?? W Galway trzeba przetłumaczony, któraś pisała, że tylko paszporty i PPS a jak jest w Dublinie. Z góry dzięki za szybką odpowiedź:-)
 
A ja w zeszłym roku też nie miałam FIS-u i przyznali mi Back to School - więc nie wiem jak to jest:no:, dodam też że nie miałam również MC
Mi odmówili właśnie podając powód brak fisu ale myśle że to wszystko zależy od łaskawcy który właśnie rozpatruje wniosek i chce mu się sprawdzać czy masz fis czy nie ;-)ale pierwsze słysze aby ktoś bez fisu dostał :tak:widocznie miałaś szczęście bo nie tylko mi ale i znajomym:-( zresztą poczytaj na ten temat,jednym z warunków które trzeba spełniać jest fis:tak:;-)
 
Dziewczyny jak to jest moze wiecie: czy przy skladaniu wniosku o Jobseekers benefit wymagaja tego listu od pracodawcy o powodzie zwolnienia czy wystarczy tylko dolaczyc P45???
 
Dziewczyny jak to jest moze wiecie: czy przy skladaniu wniosku o Jobseekers benefit wymagaja tego listu od pracodawcy o powodzie zwolnienia czy wystarczy tylko dolaczyc P45???

Ja nie musialam dolaczac zadnego listu od pracodawcy, nawet nic takiego nie dostalam wiec jakby mnie o to spytali w urzedzie to bym byla zdziwiona. Dalam P45 i jeszcze jakies tam papiery z listy i tyle. Tylko ze to bylo poltora roku temu, nie wiem czy cos sie nie zmienilo od tamtego czasu.
 
To i ja doniosę,że moja "bratowa" dostaje back to school a nie mają fis-u ;-)
Co prawda jej "przyszły-niedoszły" mąż dostaje Jobsekeer tak więc może to też miec znaczenie.
A najlepsze,że dostała dla dziecka,które nie ma nawet 2 lat :tak:
 
To i ja doniosę,że moja "bratowa" dostaje back to school a nie mają fis-u ;-)
Co prawda jej "przyszły-niedoszły" mąż dostaje Jobsekeer tak więc może to też miec znaczenie.
A najlepsze,że dostała dla dziecka,które nie ma nawet 2 lat :tak:
A no właśnie dostaje Jobsekeer więc dlatego sie jej należy bo z tego co wiem jak się jest na socjalu itp.to się należy :)A dla tego nie miejącego 2 lat to się na pewno cieszy hehh bo tak tu jest z tymi urzędnikami jacyś niekumaci:-);-)i leniwi:tak:
 
reklama
Do góry