reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

A zobaczcie co znalazłam w temacie FIS:
Nie można otrzymywać dodatku rodzinnego FIS, jeżeli dana osoba pobiera już jedną z następujących wypłat socjalnych:

:szok::baffled::cool2:
Tak. Ja już słyszałam o przypadkach, gdzie ktoś nie zgłosił np. że pobiera zasiłek dla bezrobotnych i musiał oddać nadwyżkę:cool2: Niektórym uzbierały się pokaźne sumki i rozłożyli im na raty:-p:sorry2:
 
reklama
hej Dziewczynki - mam pytanie - czy któraś z Was składała wniosek o dofinansowanie na męża przy pobieraniu JB? albo może ktoś z Waszych znajomych? jeżeli mąż/żona nie pracuje i nie ma żadnych dochodów, to można dostać 125 e tygodniowo. mój M złożył tą formę 15 lipca, donieśliśmy wszystkie dokumenty i w zeszłym tyg pani z okienka powiedziała, że dostaniemy w tym tyg wyrównanie... no i dzisiaj przyszedł czek dla mojego M powiększony o 80 euro :confused: i nie mam pojęcia do czego to przypiąć? co to jest? muszę jutro znów iść do socjala wyjaśniać tą sprawę. a mam już dość czekania... jeszcze teraz, kiedy zostało mi 2,5 tyg to nie należy do przyjemności:-(
 
Mi odmówili właśnie podając powód brak fisu ale myśle że to wszystko zależy od łaskawcy który właśnie rozpatruje wniosek i chce mu się sprawdzać czy masz fis czy nie ;-)ale pierwsze słysze aby ktoś bez fisu dostał :tak:widocznie miałaś szczęście bo nie tylko mi ale i znajomym:-( zresztą poczytaj na ten temat,jednym z warunków które trzeba spełniać jest fis:tak:;-)
My w tym czasie ubiegaliśmy się o FIS i wniosek już miałam złożony, więc może dlatego nam przyznali:tak:
A zobaczcie co znalazłam w temacie FIS:
Nie można otrzymywać dodatku rodzinnego FIS, jeżeli dana osoba pobiera już jedną z następujących wypłat socjalnych:

:szok::baffled::cool2:
Mało tego... mój mąż pracował 2 tyg. przez trzy dni na tydzień. Pracodawca kazał im się zgłosić do socjala, aby ten wypłacił im za te dni bez pracy... i od razu wstrzymali nam fis... odkręcenie tego trwało ok. 2 m-cy. Ale wszystko skończyło się nieźle, bo zwrócili za cały okres oczekiwania:tak:
 
hej Dziewczynki - mam pytanie - czy któraś z Was składała wniosek o dofinansowanie na męża przy pobieraniu JB? albo może ktoś z Waszych znajomych? jeżeli mąż/żona nie pracuje i nie ma żadnych dochodów, to można dostać 125 e tygodniowo. mój M złożył tą formę 15 lipca, donieśliśmy wszystkie dokumenty i w zeszłym tyg pani z okienka powiedziała, że dostaniemy w tym tyg wyrównanie... no i dzisiaj przyszedł czek dla mojego M powiększony o 80 euro :confused: i nie mam pojęcia do czego to przypiąć? co to jest? muszę jutro znów iść do socjala wyjaśniać tą sprawę. a mam już dość czekania... jeszcze teraz, kiedy zostało mi 2,5 tyg to nie należy do przyjemności:-(
moj bierze zasilek na mnie w wysokosci 135 e tygodniowo plus na dzieciaki
 
moj bierze zasilek na mnie w wysokosci 135 e tygodniowo plus na dzieciaki

julia !!!! a długo czekałaś na kaskę? bo my już miesiąc :no: i nic. a gdzie masz socjal? w athenry czy w galway???:confused: i jeszcze powiedz mi, jak dopisać Małego, jak się urodzi? czy muszę od nowa wypełniać formę, czy wystarczy zgłosić, że już się urodził?:confused:
 
reklama
Do góry