reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczyny czy któraś z Was ma namiary na jakiegoś sprawdzonego prawnika? Bo ja konsutowałam się z prawnikiem za posrednictwem Polish Consulting, rozmawiałam z porawniczką ale ona powiedziała że przekaże tą sprawe koledze bo ona osobiście zna moją byłą pracodawczynie i nie byłoby to fair i nie mogłaby mnie żetelnie reprezentować przeciwko niej. Przez kilka dobrych tyg była cisza a teraz dostałam od niej list, że konsultowała się z moją ex szefową i w świetle tego co ona powiedziała to będzie ciężko udowodnić jej nieusprawiedliwione zwolnienie mnie z pracy:crazy:. Z tego wynika że to ona zajeła się tą sprawą:wściekła/y::crazy::angry:. Jeżeli któraś z was zna kogoś godnego polecenia to prosze o namiary
Pozdrowienia z PL
 
reklama
Chciałabym się dowiedzieć ile mam opłaconych składek PRSI (wolałabym się nie zdziwić w przyszłości). Szef może mi wystawić pismo, tylko za okres kiedy pracuję u niego, gdzie można się dowiedzieć o całości? W miejscowym socialu kolejki są zdecydowanie za długie, by czekać z taką drobnostką. Czy ktoś się próbował dodzwonić do Records Section w Dublinie z taką sprawą? Wiem jak to z tym dzwonieniem bywa, może szybciej będzie jednak ustawić się w kolejce - tylko czy tam mi udzielą takiej informacji?
I jeszcze przy okazji, mam taką głupią sprawę która nie daje mi spokoju. Zgubiłam swoje p60 i p45 :baffled: A dla nich to świętość, nic nie da się bez tego załatwić. Można je jakoś odtworzyć? Z tego co gdzieś wyczytałam, p45 dostaje się tylko raz i już. Ale chyba jest jakieś inne wyjście, dla takich jak ja? ;-)
 
Chciałabym się dowiedzieć ile mam opłaconych składek PRSI (wolałabym się nie zdziwić w przyszłości). Szef może mi wystawić pismo, tylko za okres kiedy pracuję u niego, gdzie można się dowiedzieć o całości? W miejscowym socialu kolejki są zdecydowanie za długie, by czekać z taką drobnostką. Czy ktoś się próbował dodzwonić do Records Section w Dublinie z taką sprawą? Wiem jak to z tym dzwonieniem bywa, może szybciej będzie jednak ustawić się w kolejce - tylko czy tam mi udzielą takiej informacji?
I jeszcze przy okazji, mam taką głupią sprawę która nie daje mi spokoju. Zgubiłam swoje p60 i p45 :baffled: A dla nich to świętość, nic nie da się bez tego załatwić. Można je jakoś odtworzyć? Z tego co gdzieś wyczytałam, p45 dostaje się tylko raz i już. Ale chyba jest jakieś inne wyjście, dla takich jak ja? ;-)
o te składki to raczej tylko w biurze, chociaz nie wiem czy przez telefon podadzą, p60 to ja wczesniej co chwile gubiłam i jezdziłam do pracodawcy i wystawiał mi nowe:happy: dał mi nawet 2 kopie a nie wiem jak to z p45 bo jeszcze nigdy nie miałam bo pracuje w jednym zakładzie od początku ale mysle ze powinni ci tez dac kopie:tak:



dziewczyny składała któras o dofinansowanie do oleju? bo słyszałam ze to juz trzeba a nie wiem jak to wygląda:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a jakie dokmenty potrzebowalyscie by dostac birth cert waszego malenstwa urodzonego w irlandii? ja jestem mezatka, bralismy slub w pl, czy musze okazac ak małzenstwa? moja kumpela rodzila w Mullingar i nic nie potrzebowala, tylko paszport, pps itd...ale w necie pisza co innego...

nie wiem, gdzie mieszkasz w IRL ale tutaj w Galway trzeba mieć przetłumaczony akt małżeństwa...
 
podobno w tym roku będziemy musiały toche poczekać, podobno dopiero we wrześniu zqaczną dawać, ale to tylko plota nie potwierdzam:-:)-:)-(
Właśnie jestem na urlopie w Polsce,ale synowie poinformowali mnie,że dostałam jakies pisemko związane z BACK TO SCHOOL ALLOWANCE,moze to wyrwane z kontekstu ,ale mnie domowiono bo nie mam teraz FIS-u,czy ktoś z was wie czy posiadanie medical card upowaznia do ubiegania sie o ten dodatek ?
 
reklama
Właśnie jestem na urlopie w Polsce,ale synowie poinformowali mnie,że dostałam jakies pisemko związane z BACK TO SCHOOL ALLOWANCE,moze to wyrwane z kontekstu ,ale mnie domowiono bo nie mam teraz FIS-u,czy ktoś z was wie czy posiadanie medical card upowaznia do ubiegania sie o ten dodatek ?
Bardzo mi przykro :-:)no:ale dodatek nie należy się napewno jeżeli nie ma się fisu :no: Mi właśnie z tego samego powodu odmówili w zeszłym roku:-:)szok:pomimo że miałam medical card a co śmieszniejsze fis przyznali mi pod koniec września i odwołałam się od decyzji ale wtedy mi pani powiedziała że back to school przyznają do końca września a to już za kilka dni i lista jest zamknięta :szok::szok:No nic nie kłuciłam :-(z nimi się nie wygra:wściekła/y:
 
Do góry