reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

emili78 mozesz mi napisac cos wiecej tym rencie:sorry: jakie wnioski składac trza- SWA1 SWA3 czy SR1??:eek: mam 4 sobowa rodzine place 1000 -m-c za dom i ... buuuu ja nie pracuje mąz na full time :sorry: naczytal sie w necie i zgłupieliśmy .

Bede wdzieczna ;-)
Ja też jestem ciekawa jak to jest z tym rentem? Co prawda wydaje mi się, że jak się pracuje na full time to żaden dodatek do rentu się nie należy:no:... a mógłby:tak:
 
reklama
Ja też jestem ciekawa jak to jest z tym rentem? Co prawda wydaje mi się, że jak się pracuje na full time to żaden dodatek do rentu się nie należy:no:... a mógłby:tak:
No niestety, nie nalezy sie. Zeby starac sie o rent suplement trezba otrzymywac jakies swiadczenia socjalne typu Jobseeker benefit lub jobseeker allowance lub pracowac na part time nie wiecej niz 30 godz tygodniowo.

A jesli chodzi o zasilek przed porodem lub tuz zaraz po to moze sie zdarzyc ze nie przyznaja bo jak sama nazwa mowi "jobseeker benefit" to jest zasilek dla poszukujacych pracy, czyli przed porodem lub tuz zaraz po to raczej ciezko biegac w poszukiwnaiu pracy ....
 
MARGARITA-jeśli wasz dochód na 4 osobową rodzine przekracza na tydzien 391e to nie należy się wam RENT SUPLEMENT a jak nie przekracza to spokojnie składaj:tak:na 3osobową 365e
 
a u nas przekracza na 3 osobowa rodzine nawet 400 euro i mamy rent suplement, no chyba ze mowa o dochodzie netto po odliczeniu juz czynszu i jakichs innych wydatkow, bo szczerze mowiac to nie wiem jak to licza....
a o rent suplement to dosc szczegolowo bylo kilka lub klkanascie stron wczesniej na tym watku;-)
 
margaritta bylo o tym na stronie 50, 64 i 65 tego wątku ;-) i pewnie jeszcze gdzies ale nie moge znalesc;-);-)
magdalena a kto oplaca te skladki pracodawca czy socjal?:eek:
 
:-):-)
ticker.php
 
muj mąż zarabia 420 euro tygodniowo i też nam się nic nienalerzy nawet niedostaje dodatku do rodzinnego:wściekła/y:
A jesteś sama z mężem/partnerem czy masz dzieci?
Widzę, że masz córkę, więc możesz złożyć o Family Income Supplement.

Powiem szczerze, że jak kolejny raz czytam, że "mi/nam się należy" to mam już dosyć czytania tego wątku:-p Naprawdę wkurza mnie takie podejście:sorry: I żeby nie było, że ja jestem z tych super zarabiających, bo nie jestem. (353,35eur + FIS + CB / 4 osoby w tym 800eur RENT i ok. 150eur dojazd do pracy). Trochę pokory i chęci przejrzenia informacji, bo są i to w dodatku w większości po polsku na tutejszych stronach urzędowych:tak:
 
reklama
Racja Wolfia!
A tak wogole to radze po prostu przejsc sie do citizen information. Usiasc sobie z urzednikiem, przedstawic swoja sytuacje i oni wszytsko powiedza, dadza odpowiednie formy itp. Ja tak zrobilam i juz nie mam wiecej pytan o to, co mi sie nalezy, a co nie:-)
 
Do góry