reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

anineczka-pracowałam przed zajsciem w ciaze 2,5 roku(pozniej sie zwolniłąm i poszłąm do szkoły i w tym problem z macierzynskim:-()...wiec składki raczej beda..
ps.anineczka sory moze głupie pytanie ale nieorietuje sie co to takiego ten FIS?
my praktycznie od wrzesnia utzymujemy sie z jedej pensji,,,miałam tylko stypendium ze szkoły do kwietnia..90pare euro..w tej chwili niemam nic:zawstydzona/y::zawstydzona/y::-(moj nieslubny zarabia tygodniowo srednio450/ 500 euro...
fis jest to dodatek dla rodzin z niskimi zarobkami
a teraz nie mozesz iść na bezrobotne? bo wydaje mi sie ze mozesz juz teraz isc

pociesze cie Ela my mamy 340 euro na 4 osoby bo nie spieszy sie im zeby mi przyznac S&H benefit
 
Ostatnia edycja:
reklama
FIS to taki dodatek do pensji dla rodzin z dziećmi najmniej zarabiających. Zależy od ilości dzieci... my mamy dwójkę i wyrównują nam do 560 e tygodniowo (mąż zarabia ok 450, dodatku dostajemy 103e na tydz.) Przy takich dochodach załapaliśmy się na medical cart i back to school .Po urodzeniu dziecka możecie się o to starać, ale nie wiem jak to jest na jedno dziecko...czy dochody nie są za duże:no:
 
Ela ja własnie nie pracuje bo przeszłam na H&S benefit i czekam juz 6 tygodni:wściekła/y:
nie musicie byz małżeństwem zeby sie starac o fis:tak:
 
Właśnie doczytałam, że FIS jest również dla osób niezamężnych, ale dochody na jedno dziecko nie mogą przekraczać 500e tygodniowo, no to dodatek dla pracujących (mąż by musiał składać).....Widzę, że Marta F jest szybsza :)
 
Ostatnia edycja:
Właśnie doczytałam, że FIS jest również dla osób niezamężnych, ale dochody na jedno dziecko nie mogą przekraczać 500e tygodniowo, no to dodatek dla pracujących (mąż by musiał składać).....Widzę, że Marta F jest szybsza :)
:-)

musze zobaczyc ile jest na 3 dzieci:-)tak na przyszłość:-)
 
dziewczyny to do FIS to ja mog ę pisać dpiero jak mi się dziecko urodzi?? bo ja nie wiem??

i co do H&S będą odprowadzane za mnie składki przez ten cały czas??
 
dziewczyny to do FIS to ja mog ę pisać dpiero jak mi się dziecko urodzi?? bo ja nie wiem??

i co do H&S będą odprowadzane za mnie składki przez ten cały czas??
Co do H&S nie jestem pewna tych składek....ale raczej nie.No bo chyba na Ilinnes czy Maternity też nie odprowadzają :dry:
Jeśli się mylę niech mnie któraś poprawi.

A tak wogóle przenieśmy się z tym na odpowiedni wątek.Sprawy socjalne.
Kasiu Irlandko przenieś nasze wywodny na odpowiedni wątek :tak:
 
Ja wam podam moją sytuację-jestem na maternity mój maż czeka na alloans bo skończyło mu się bezrobocie.:tak:na 3osobową rodzine nie można przekraczać 365e żeby dostac rent czyli dodatek na dom ,to przekroczyliśmy bo płaciliśmy 320 co 4tyg bo mieszkamy z znajomymi ale oni zjeżdaja 18czerwca do polski na stałe więc odrazu składamy jutro na cały dom 640 i mam nadzieje że dostaniemy.;-)dowiedzieliśmy się że będąc na maternity mogę składać na FIS bo cały czas jestem zatrudniona a jest to dla osób pracujących księgowa nie miała żadnego problemu z wipisaniem formy.:-Dco z tego wyjdzie to wam napiszę mam nadzieje że się uda.;-)no i jeszcze form na wyprawkę do szkoły a co mi tam :-D
 
emili78 mozesz mi napisac cos wiecej tym rencie:sorry: jakie wnioski składac trza- SWA1 SWA3 czy SR1??:eek: mam 4 sobowa rodzine place 1000 -m-c za dom i ... buuuu ja nie pracuje mąz na full time :sorry: naczytal sie w necie i zgłupieliśmy .

Bede wdzieczna ;-)
 
reklama
ok przenoszę moje pytanie tutaj;-)
czy będąc na zwolnieniu H&S odprowadzane są za mnie składki??
wciąż jestem zatrudniona i po zwolnieniu mam wrócić do pracy.... (wg mojej szefowej bo osobiście to jeszcze pójdę na macieżyński później)
 
Do góry