reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczyny wlasnie mam zamiar starac sie o dodatek mieszkaniowy i Medical Card...nie wiem ile to potrwa i jak dokladnie to zalatwic...
nawet nie wiem czy nam sie bezie nalezala medical card moj maz zarabia 414euro...

Mam jeszcze pytanko bo chce zeby kazdy z nas mial MC i czy musimy wszyscy tzn ja moj maz i corka starac sie czy jakos to jest polaczone??

Chcialabym jeszcze sie dowiedziec ile mozna dostac na to back to scholl bo wlasnie sie zastanawiam nad zlozeniem papierow...i nie wiem czy nalezy mi sie to...u nas maz tylko pracuje mamy CHB i FIS
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jesli masz dzieci powyzej 2 roku zycia to skladaj podanie jak najszybciej o dodatek na ubrania. Czy dostaniesz zalezy od limitu dochodow, wielkosci rodziny. Pospiesz sie, bo mozna skladac tylko do konca wrzesnia.
Co do MC, tylko jeden rodzic sklada wniosek, tam wpisuje wszystkich czlonkow rodziny. Tu jest kalkulator, dzieki ktoremu policzysz, czy ci sie nalezy.
Health Service Executive Medical Card & GP Visit Card

Wszystkie formularze mozesz pobrac w lokalnym Health Center
 
Ostatnia edycja:
dzieki pati77...wlasnie juz mam wypelniony formularz na MC tylko jutro do lekarza zaniose i zobaczymy...
z tego kalkulatora wynika ze nalezy nam sie....ciesze sie bo jednak wizyty u lekarza sa bardzo drogie a o lekarstwach juz nie wspomne...
co do tego back to school to nie wiem czy to zloze...zobaczymy
 
Witajcie dziewczyny, wprawdzie nie jestem jeszcze mamusia ale chcialabym do Was dolaczyc i prosze o pomoc. Zostalam bezprawnie zwolniona 2 tyg.temu i skladam wniosek o przyznanie zasilku (jobseekers benefit), dostalam odpowiedz pozytywna ale kwota zasilku jaka mi wyliczyli wynosi 72 e/ na tydzien, gdzie normalny zasilek wynosi 197,8 /tydzien. Jestem tym bardzo zaskoczona, zwlaszcza, ze przepracowalam tutaj 3 lata i wszelkie skladki mialam odprowadzone. Z wyliczen wynika, ze wzieli pod uwage dochody meza ale co to ma do rzeczy, skoro ja stracilam posade i cala jedna pensje. Wiem, tez ze osoby samotne ktore przepracowaly znacznie mniej dostaja cala kwote zasilku. Moze spotkalyscie sie z takim przypadkiem? Bede pisac odwolanie chociaz nie wiem czy cos z tego wskuram. Dziekuje za kazda odpowiedz
 
Shamroczek nie znam sie na zasiłku dla bezrobotnych,ale powiedz mi czy coś zrobiłaś z tym,że szef zwolnił Cię bezprawnie?
Powinnaś zadzwonic do Right |Commisioner i poprosic o przysłanie formularza i niech się urząd weźmie za dupke Twojego szefa.Jesteś w ciąży i jesteś chroniona.Pod żadnym pozorem nie powinien Cię zwolnic,tymbardziej,ze twierdzisz,ze to nie Twoja wina.Na złożenie formularza masz 6 miesiecy.Możesz dostac odszkodowanie.
 
Tak Anineczko, skarge juz złozylam - wprawdzie nie jestem w ciazy (mialam w planach a tutaj taki numer) ale nie popuszcze draniowi (ze mna jest 5 innych osob). Czekam teraz na pismo z Ich strony. Rozgladam sie za inna praca ale bedzie ciezko, ten nieszczesny angielski wrr... :zawstydzona/y: Moze Wy slyszalyscie o jakis rekrutacjach w Dublinie? pozdrowienia dla wszystkich mamus
 
Przedwczoraj dostalam karte medyczna czekalam na nia prawie trzy tygodnie ale jest...
teraz zamierzamy sie starac o dodatek mieszkaniowy ciekawe czy tez nam sie uda;-)

Bardzo szybko dostałaś tą MC:szok:. My czekamy już prawie drugi miesiąc. Co chwile przysyłali list, żeby dosłać to kopię dowodu rejestracyjnego auta, to umowę najmu, P60 itp. Może już teraz się ruszy i szybko pójdzie

Jak wygląda formularz o dodatek mieszkaniowy i gdzie to się składa:confused:
 
reklama
my tez wlasndodatek do rent
Bierzesz formularz z socialu, wypelniasz, idziesz na garde,zeby ci podbili, do taxu,zeby podbili i zanosisz do city hall wraz z paroma kserami(paszporty,akty urodzenia itp). Masz do wyboru long term albo short term.Short term dostaniesz odp z kasa w ciagu miesiaca. Long term czekasz chyba do 2 miechow i jestes zapisana na liste oczekujacych na council house.
 
Do góry