reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

anineczka, a może coś się zmieniło z tym zasiłkiem...(może są inne zasady naliczania), bo znajoma dostawała tutaj MB w 2005 roku na podstawie zarobków z Pl i dostawała najniższy.
W przypadku kobiet zatrudnionych, tygodniowa kwota zasiłku macierzyńskiego jest wyliczana poprzez podzielenie dochodu brutto osiągniętego we właściwym roku podatkowym przez liczbę faktycznie przepracowanych tygodni w takim roku. Osiemdziesiąt procent (80%) tej kwoty będzie wypłacane co tydzień.Właściwym rokiem podatkowym jest przedostatni pełen rok podatkowy poprzedzający rok rozpoczęcia urlopu macierzyńskiego.
Minimalna wysokość świadczenia €221.80 Maksymalna wysokość świadczenia €280

Najlepiej będzie 3razyM jak zadzwonisz do Social Welfare i zapytasz konkretnie o Twój przypadek.
 
reklama
anineczka, a może coś się zmieniło z tym zasiłkiem...(może są inne zasady naliczania), bo znajoma dostawała tutaj MB w 2005 roku na podstawie zarobków z Pl i dostawała najniższy.


Najlepiej będzie 3razyM jak zadzwonisz do Social Welfare i zapytasz konkretnie o Twój przypadek.
Magdaleno z ręką na sercu.W 2005 roku urodziłam Antka i wtedy dostałam pełną kwote.
Fakt,że już pracowałam w Irlandii i przepracowałam pełne 52 tygodnie ;-)
Ale jak mówisz,najlepiej zadzwonić :tak:
 
hej, pytalam dzis w social welfare kiedy dostaniemy child benefit - "moze za rok"! pomimo ze dziecko urodzone tu, masakra.
 
sim77 napisz prosze czy to twoje pierwsze dziecko czy moze masz juz child benefit na inne dzieci? moze jak sie juz otrzymuje na inne dzieciaczki to bedzie szybciej?
 
w moim przypadku po urodzeniu tutaj dziecka child benefit dostalam od razu. Decyzja przyszla w ciagu kilku dni od zarejestrowania dziecka. Pieniazki wprawdzie z miesiecznym opoznieniem (w maju 2razy po 166 plus to co na starsze), ale tylko dlatego ze zarejestrowalismy go 1 kwietnia. za marzec nie przyznali podstawowego 166 , bo urodzil sie 17, ale dodatek w wys 275 euro dostalam. Mam starsza corke, na child benefit czekalam pol roku od zlozenia dokumentow, a bylo to rok temu.
 
aga03 - moje pierwsze!
Moze teraz czeka sie dluzej, moze zalezy to od miejsca zamieszkania, nie wiem. Tak czy inaczej sprawdzam konto co kilka dni :)
 
przykro czytac ze macie takie problemy z child benefit naprawde tak poczytalam i w szoku jestem ja dostalam moj bardzo szybko ok 9dni po zlozeniu wniosku a przeciez z tego co pamietam to z simm77 rodzilysmy prawie w tym samym czasie i bylam pewna ze u ciebie tez juz sprawa zalatwiona:baffled: moze faktycznie zalezy duzo od tego gdzie sie mieszka??????chociaz wnioski chyba wysyla sie do tego samego biura.....nie wiem moze mialam szczescie .......moge zyczyc tylko cierpliwosci .....pozdr
 
Wnioski są wysyłane do Donegalu do jednego biura.
Tak więc to chyba zależy jak papiery są położone na stercie kupki z aplikacjami.

Radze zadzwonić tam i się upomnieć.
Zazwyczaj działa ;-)
 
reklama
Do góry