reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dziewczyny jak dajecie rade skoro Wasi mezczyzni zarabiaja tak malo? My za samo mieszkanie placimy prawee 300e na tydzien. A Wy jestescie z dziecmi w domu czy pracujecie? Pytam bo moze to Dublin jest tylko taki drogi...
Ja siedze w domu z corcia ,a jesli chodzi o mieszkanie my placimy 750e za miesiac.:happy:Dajemy rade.
 
reklama
Kurcze! my tez sobie radzimy, ale ja raczej bede musiala szybko isc do pracy - tj jesienia.
Na takim poziomie chcialabym zyc w Polsce - tj starcza od pierwszego do pierwszego. Jestesmy tu w IR (chyba wiekszosc z nas), ze mozna zyc bez leku o utrate pracy a jesli nawet to nie ma wiekszego problemu ze znalezieniem kolejnej...
Fajnie jesli ktos ma wyksztalcenie i zawod pozwalajacy na "dorobienie" tu i powrot po "jakims czasie" do kraju. My zostaniemy... chyba ze dzis trafimy w lotto (gramy od czasu do czasu). Rozpisalam sie a to watek o sprawach socjalnych...
 
Julia jst dofinansowanie do renty pod warunkiem, ze A) jestes samotna mama 2 dzieci B) nie pracujecie WOGOLE lub ktores z Was pracuje MAX 3 dni w tygodniu(obojetnie ile godzin i za ile kasy, wazne ze nie wiecej niz 3 dni). Dostajecie wtedy najczesciej 75% Waszej renty,ale i z tym roznie bywa,zalezy od sytuacji. W kazdym innym wypadku-raczej Wam odmowia.

sim my tez tu zostajemy. Mieszka sie tam, gdzie mozna zyc godnie i stac Cie na przezycie.Jak dzidzius?Doszlas juz do swoich sil?
 
Didi niestety nie powiem Ci jak sie nazywa, bo moja znajoma, ktora to ma, skladala 3 lata temu i nie pamieta, ale brala forme z social welfare, tam udzielili jej wszelkich informacji o tym.
 
reklama
Do góry