reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dziewczynki pochwale sie odnosnie mojego macierzynskiego a mianowicie w ostatni dzien dostalam nadplate z calych 26 tygodni ( wczesniej mialam najnizsze ) a teraz dorownali mi do najwyzszego , czyli jednak praca w polsce dala mi bardzo duzo :)


a co do konca macierzynskiego to teraz poszlam na chorobowe ( aby nie wracac dopracy) moj GP dal mi 4 tygodnie . Pozdrawiam
 
JA W SPRAWIE TYCH WNIOSKOW O CHILD BENEFIT,TAK SIE SKLADA ZE JA MIESZKAM W LETTERKENNY,A AKURAT TUTAJ SA WYSYLANE TE WNIOSKI I POWIEM WAM CO SIE ZORIENTOWALAM:-(BUIRO NIE UDZIELA ZADNYCH INFORMACJI NA TEMAT ZASILKOW,NA ZASILEK MOZNA NAWET CZEKAC ROK CZASU,JEDNAK DZIECI URODZONE W IRLANDII ZASILEK DOSTAJA AUTOMATYCZNIE,CZYLI JAKIES 9 DNI.W SPRAWIE SIM77,TO MYSLE ZE TEN WNIOSEK POPROSTU DO NICH NIE DOSZEDL,TAKZE RADZE CI TO SPRAWDZIC ALBO POPROSTU WYSLAC JESZCZE RAZ,POZDRAWIAM:happy:
 
Hej dziewczyny - po 9 miesiącach regularnego płacenia Child Benefit od maja nie dostaliśmy pieniędzy. W marcu się przeprowadziliśmy i wysłalismy list do co. Donegal z nowym adresem.
W maju - jak nie było wpłaty byłam w Social Welfare i raz jeszcze podałam nowy adres (powiedzieli, że nie dotarło do nich moje pismo - czyli jednak też gubią przesyłki:( ).
Czy ktoś z Was miał podobną przygodę? Zastanawiam się czy będziemy czekać teraz dwa lata czy w czerwcu przyjdzie już wyrównanie... Im bliżej wtorku tym bardziej się niecierpliwię...
 
Hej dziewczyny - po 9 miesiącach regularnego płacenia Child Benefit od maja nie dostaliśmy pieniędzy. W marcu się przeprowadziliśmy i wysłalismy list do co. Donegal z nowym adresem.
W maju - jak nie było wpłaty byłam w Social Welfare i raz jeszcze podałam nowy adres (powiedzieli, że nie dotarło do nich moje pismo - czyli jednak też gubią przesyłki:( ).
Czy ktoś z Was miał podobną przygodę? Zastanawiam się czy będziemy czekać teraz dwa lata czy w czerwcu przyjdzie już wyrównanie... Im bliżej wtorku tym bardziej się niecierpliwię...
Ha,no to ja tez czekam niecierpliwie do wtorku,bo my nie dość,że zmieniliśmy adres to i numer konta :szok:
Jak narazie przysyłali na stare konto,a dane ze zmianą wysłałam 2 miesiące temu.Dobrze,że stare konto działa normalnie.
Ale powiedz mi jedno.Jeżeli zgubili pismo to nie wiedzą,że zmieniłaś adres.Czyli to nie moglo być powodem wstrzymania wypłaty :dry:
 
Z tego co zrozumiałam kobiete w Social Welfare zmiana adresu była powodem wstrzymania wypłaty, a dokładnie brak zmiany adresu.
Agencja nie przekazała nam do tej pory (2,5 miesiąca jak dom po nas stoi pusty) naszej korespondencji. Więc jest szansa, że wysłali tam jakieś pismo na które nie odpowiedziałam w ciągu iluś tam dni...
Taki zbieg dziwnych okoliczności. Jeszcze dwa dni niecierpliwego czekania...

Ale może warto być bardziej czujnym - i bardziej pilnować korespondencji na stary adres...
Z FISem wszystko OK, bo mąż sprawdzał (przysłali na nowy adres nowe dokumenty)
 
Dziewczynki pochwale sie odnosnie mojego macierzynskiego a mianowicie w ostatni dzien dostalam nadplate z calych 26 tygodni ( wczesniej mialam najnizsze ) a teraz dorownali mi do najwyzszego , czyli jednak praca w polsce dala mi bardzo duzo :)


a co do konca macierzynskiego to teraz poszlam na chorobowe ( aby nie wracac dopracy) moj GP dal mi 4 tygodnie . Pozdrawiam


A mam pytanie na jakich zasadach dostalas chorobowe bo jestem juz prawie w 8 miesiacu ciazy i ciezko mi juz i bym chciala isc na chorobowe tylko ze nie wiem czy mi sie nalezy.od 19 lipca zeszlego roku pracuje na full time wczesniej od 4maja na part time i nie wiem jak to jest z tymi skladkami jak to jest lliczone czy na part time sa tez normalnie liczone skladki i ile tego chorobowego sie dostaje jakis procent wyplaty czy jak?

Z gory dziekuje za informacje bo jest mi juz naprawde ciezko dralowac do pracy i pozniej 8 h stac
 
aneczko dziwnie zareagowali ale mam nadzieje,że będzie szczęśliwy finał.
U nas ze zmianą nie mam problemów,bo na starej chatce mieszka moja kuzynka i wszelka poczta jest przez nią zbierana i mi przekazywana.

mgwiazda Gp bardzo niechętnie dają chorobowe,ale być moze twój będzie inny.
Mnie szef wysłał na Health& Safety leave z powodu stania na nogach 8-9 godzin i śliskich płytek ;-)
No ale to on mnie wysłał,a nie ja sama siebie :baffled:
Powiem tylko tyle,że czy Part time czy full time liczą się tygodnie pracy,a nie godziny :tak:
 
reklama
Wlasnie wczoraj przegladalam moje pay slipy i mam na dzien dzisiejszy 56 skladek no moze jeszcze 2 tygonie dam rade ale luzej to juz nie wiem ja tez nie mam lekkiej pracy bo na deli czasem to az mnie brzuch ciagnie po pracy.
Zwolnienie dostane bo GP mi da tylko ja musze miec pewnosc ze ktos mi za to zaplaci.
Wlasnie mam jeszcze pytanie bo na pay slipach mam inne oznaczenia na tych part time a0 a na full time a1 tu chodzi o skladki prsi wiecie moze co to za roznica?
A i tak chyba musze zadzwonic do socjala i przedstawic im moja sytuacje to oni mi powiedza co i jak.
Jesli jeszcze ktos ma jakies informacje n temat chorobowego to bede wdzieczna.
Pozdrawiam i milej niedzieli zycze.
 
Do góry