reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

no wlasnie dziewczyny mi tez zatrzymali,powiedzieli ze im nie odeslalam listu:-)chociaz jakies 6 misiecy temu juz raz odsylalam ale coz,,,,,,,,,,,mam potwierdzenie od lekarza i ze szkoly ze tu przebywamy:crazy:wiec im dzis wysylam
mi tez nie wypłacili, a jak zadzwoniłam to powiedzieli ze wszystko ok:baffled:
 
reklama
A ja znów z pytaniem do dziewczyn które mają zwolnienie H&S
otóż przysłali mi pismo że będę otrzymywać wynagrodzenie w kwocie 204e i jeśli mi to nie odpowiada to mogę w ciągu 21 dni zgłosić się o ponowne rozpatrzenie pisma
zaznaczałam że jestem zatrudniona na full time czyli moja wypłata niby powinna wynosić ok 370e tyg (nie dodwawałam jednak że pracowałam tylko po 3 dni i dostawałam mniej) i że już od 3 lat pracuję w Irlandii ...
chciałam się dowiedzieć ile mniej więcej wy dostajecie i do kiedy mogę korzystać z tego zwolnienia??
z góry dziękuję za odpowiedź bo nawet nie wiem czy taka kwoyta jest ok czy nie bardzo....
No szkoda,że nie dodałaś,że pracujesz tylko 3 dni.
Ja nie wiem.Może wstałam lewą nogą,gardło mnie boli i czuje sie do dupci,ale dlaczego nie mozesz byc uczciwa i napisac prawdę? :baffled:
Nigdy na zwolnieniu nie dostaniesz tyle co pensji :eek:
 
julia28 ja taki list miałam w styczniu i w piatek dostałam znów:tak: Dzis juz odesłalam.Widocznie teraz bedą sprawdzac co kilka m-cy :sorry:

A ja mam pytanie czy któras z Was dostała moze cos takiego jak rent allowance:sorry:( "Rent Supplement" ) jesli tak to ... mały skrót wiadomosci na ten temat bym poprosiła:sorry:

Pozdrawiam
 
a ile czekałas na decyzje? bo ja czekam 5 tygodni i żadnej odpowiedzi nie dostałam, a z tego co czytałam na ich stronie to sie dostaje tylko 204 euro ale mam nadzieje ze tez dadzą mi więcej
ja czekałam od ... hmmmm...kurde wysłałam to w piątek przed bankiem holiday

tyle że tam jest napisane że przez 3 tyg musi Ci jeszcze pracodawca płacić a moja szzefowa po prostu te 3 tyg trzymała mnie w pracy normalnie a wypisała że skończyłam pracę 15 maja i że nie będę musiała dłużej czekać ...
zła byłam że nie powiedziała mi jeszcze że te 3 tyg od 15 maja powinnam siedzieć w domu a ona powinna mi płacić tylko mnie tak bezczelnie wykorzystała... :wściekła/y:

No szkoda,że nie dodałaś,że pracujesz tylko 3 dni.
Ja nie wiem.Może wstałam lewą nogą,gardło mnie boli i czuje sie do dupci,ale dlaczego nie mozesz byc uczciwa i napisac prawdę? :baffled:
Nigdy na zwolnieniu nie dostaniesz tyle co pensji :eek:
anineczka no chyba właśnie wstałaś lewą nogą:-p:-p dostałam to ale tylko 204e
a skoro pracuję na ful time to wypłata za 39h jest ok 360e więc myślałam że policzą mi coś koło tego bo oni nie wiedzą że 3-4 dni tylko robiłam... bo było do zaznaczenia czy robię na fulll czy part time... więc tak jak pracuję zaznaczyłam że na full a dostałam tak mało:wściekła/y: ciekawe więc ile się na part w takim razie dostaje....:angry:
 
anineczka no chyba właśnie wstałaś lewą nogą:-p:-p dostałam to ale tylko 204e
a skoro pracuję na ful time to wypłata za 39h jest ok 360e więc myślałam że policzą mi coś koło tego bo oni nie wiedzą że 3-4 dni tylko robiłam... bo było do zaznaczenia czy robię na fulll czy part time... więc tak jak pracuję zaznaczyłam że na full a dostałam tak mało:wściekła/y: ciekawe więc ile się na part w takim razie dostaje....:angry:
Z tego co ja sie orientuje to to 204e to po prostu taka jest stawka i to na tyle. Wiecej nie dostaniesz....to tak samo jak z jobseeker benefit. Taka jest stawka i koniec. Nikogo nie obchodzi ile kto wczesniej zarabial....tak mi sie wydaje choc moze sie myle to poprawcie mnie dziewczyny.;-)
 
Z tego co ja sie orientuje to to 204e to po prostu taka jest stawka i to na tyle. Wiecej nie dostaniesz....to tak samo jak z jobseeker benefit. Taka jest stawka i koniec. Nikogo nie obchodzi ile kto wczesniej zarabial....tak mi sie wydaje choc moze sie myle to poprawcie mnie dziewczyny.;-)
Masz rację :tak:
Ka...M nie zrozumiałam,a zapomniałam ,ze rypałaś po całe dnie:sorry:
Szefowa bezczelna :no:
 
co do CHB dzwoniłam dzisiaj i babka powiedziała ze nie wystarczy odesłac samego listu, trzeba dołączyc list ze szkoły i od lekarza a tydzien temu powiedziała ze wystarczy rachunek i dlatego nie wypłacili kasy:crazy::eek::baffled:
 
co do CHB dzwoniłam dzisiaj i babka powiedziała ze nie wystarczy odesłac samego listu, trzeba dołączyc list ze szkoły i od lekarza a tydzien temu powiedziała ze wystarczy rachunek i dlatego nie wypłacili kasy:crazy::eek::baffled:
Wiesz Marta mam wrażenie,że kto akurat u nich w biurze siądzie do telefonu to ma własne widzi mi się co do dokumentów :wściekła/y:
I tak oto tym sposobem robią sobie burdel w papierach a nam na złośc :angry:
 
hej czy moglybyscie podac nr tel na ktory dzwonicie na chb bo ja dzis wisialam na telefonie ponad 20 min i dupa :wściekła/y::baffled::angry:
a do tego jestem taka zla wrrrrrrrrrrr oni jeszcze wisza mi kase od stycznia za chorobowe i ciagle upierali sie ze recordy z polski jeszcze nie przyszly ( w maju bylam trzy razy w socjalu) wkoncu zadzwonilam do polski i tam mi powiezieli ze e104 wyslali juz 19 marca!!!:crazy:i jak bylam ostatnio sie klocic to gosciu mi powiedzial ze cos z systemem mieli i ze kasa bedzie w przeciagu kilku dni....minely dwa tyg i cisza....wczoraj bylam to krowa (sory ale inaczej jej nie mozna nazwac) w okienku kazala mi sobie samej wydzwaniac albo pisac wrrrrrrrrrrr tylko ze jak dzwonie to nikt nie odbiera ani na chb ani na ilness juz normalnie mi sie plakac chce:-:)eek:
 
reklama
Wiesz Marta mam wrażenie,że kto akurat u nich w biurze siądzie do telefonu to ma własne widzi mi się co do dokumentów :wściekła/y:
I tak oto tym sposobem robią sobie burdel w papierach a nam na złośc :angry:
ja to chyba do jakiegos prawnika pójde:baffled:, CHB zabrali:crazy: H&S benefit czekam 6 tygodni a jak zadzwoniłam to powiedzieli ze nie dostali papierów które wysłałam 3 tygodnie temu,:eek: ciekawa jestem jakby którys z nich musiał utrzymac 4 osobową rodzine za 340euro co by zrobił:baffled:
 
Do góry