reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Wolfia widzę,że zadałaś sobie trud znalezienia ile koleżanka ma dzieci :-D
Trudne to nie było,co? Ha ha ja nawet o tym nie pomyślałam :rofl2:
Tak:-D W całym dorobku 5 postów nietrudno było znaleźć:-p Staram się cierpliwie podawać te same linki, chociaż w pewnym momencie moja cierpliwość się skończy i nie będę tak miła:rofl2: A serio to wystarczy poczytać odrobinę i poszukać, ale jak ktoś ma mieć czas jak nie ja przy dwójce Maluchów;-):-D
Pomysł z zebraniem główniejszych informacji i linków w jednym poście trafny:tak: Jestem za, bo może ułatwi to niektórym zdobywanie informacji, chociaż niektórym to trzeba na tacy i wielkimi literami:sorry:
 
reklama
annya-my wyrobilismy sobie karte podobna do medical card. nazywa sie EUROPAN HELTH INSURANCE CARD..załatwia sie ja w galway trzeba wniosek złozyc osobiscie mozna go sciagnac z tej strony.. i po tygodniu przychodzi do domu nic niepłacisz....wejdz na ta stronke www.ehic.ie
karta jest super bo mozesz jej urzywac w polsce w nagłych przypadkach.a wyrabia sie ja tutaj bo tu pracujesz i td...a mysle ze sprawa z kolanem takim własnie przypadkiem jest...warto miec cos takiego...na wszelki wypadek;-)aha plus jest jeszcze to ze mozna jej urzywac nietylko wpolsce ale i w całej europie ..zycze szybkiego powrotu do zdrowia dla twojej połowki:tak:

El@ - ja mam zamiar sobie tą kartę wyrobić jak dzidzia się urodzi ( dla nas wszystkich), ale obawiam się , że przypadek mojego męża nie da się zakwalifikować jako "nagły" w PL. No chyba , że wiesz coś o tym więcej. Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji, co na prawdę podlega darmowemu leczeniu na tą kartę i co jest zakwalifikowane jako nagły przypadek.
Czekam na wszelkie informacje.
 
Dziewczyny, mam do was jeszcze jedno pytanko. Czy któraś z was wie coś o parent leaves ( wolnym dla tatusia na urodzenie ię dziecka). Ile dni się należy i czy każdemu?
 
Dziewczyny, mam do was jeszcze jedno pytanko. Czy któraś z was wie coś o parent leaves ( wolnym dla tatusia na urodzenie ię dziecka). Ile dni się należy i czy każdemu?
Paretal Leaves to nie tylko dla tatusia,ale też dla mamy.Można wziąśc po macierzyńskim 14 tygodni bezpłatnych,wcześniej uprzedzając pracodawcę na piśmie ;-)
 
El@ - ja mam zamiar sobie tą kartę wyrobić jak dzidzia się urodzi ( dla nas wszystkich), ale obawiam się , że przypadek mojego męża nie da się zakwalifikować jako "nagły" w PL. No chyba , że wiesz coś o tym więcej. Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji, co na prawdę podlega darmowemu leczeniu na tą kartę i co jest zakwalifikowane jako nagły przypadek.
Czekam na wszelkie informacje.
Operacja kolana jest planowanym zabiegiem a takowych nie mozna wykonywac na EHIC poza granicami .No chyba,że wystąpicie z pismem do HSE z prośbą o finansowanie,ale musicie udowodnic im,że taka operacja jest niemożliwa do wykonania w ROI ;-)
 
hej mamuski tym razem ja potrzebje pomocy :eek:
tak dlugo czekalam na child benefit i dzisiaj sie dowiedzialam ze moj wniosek zostal odrzucony ponewaz nie dostarczylam wymaganych dokumentow....:baffled::nerd:
otoz po dwoch tygodniach od wypelnienia formularza o chb i odeslania go dostalam pismo o wypelnienie formularza HRC1 i dostarczenie zaswiadczen o skladkach oplacanych przez mojego pracodawce lub pracoawce m.....jako ze ja jestem na macierzynskim teraz - zaznaczylam ze nie pracuje obecnie, a moj m pobiera zasilek wiec nie dolaczalam zadnego pisma o skladkach, bo uznalam ze to logiczne, ze skoro otrzymujemy kase z socjala to nie musze ich o tym szanownie informowac, bo powinni o tym wiedziec....
oni chyba uznali ze skoro my tu nie pracujemy to CHB nam sie nie nalezy....kurcze nie wiem co mam teraz zrobic...probowalam tam dzwonic ale niestety bez skutku...czy moze ktoras z was ma jakis sprawdzony telefon do chb???
musze chyba napisac jakies odwolanie ale jak to zrobic i jakie papierzyska dolaczyc...jestem zalamana znowu bedzie sie to ciagnelo miesiacami ....ehhhhhhhh:-(
 
ja wisiałam na telefonie 15 minut zanim ktoś odebrał, ale z tego co wiem jak sie nie pracuje to nie należy sie CHB, musisz im dosłac papiery ze jestes na macieżyńskim i wtedy powinni jeszcze raz rozpatrzyc twój wniosek:sorry:
 
reklama
Do góry