reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dziewczyny moj kolega stracil prace w srode byl w socjalu starac sie o zasilek i teraz on nie wie jak z rodzinnym.czy musi to zglaszac czy jak?
Dodam ze jego zona z dziecmi jest w PL.
 
dziewczyny proszę powiedzcie mi czy na irlandzkim akcie urodzenia ma znaczenie czy jest wpisane jedno czy dwa imiona rodziców?
czy jeśli oboje z mężem mamy po dwa imiona, a w akt synka zostało wpisane tylko te pierwsze czy nie będzie potem problemu z wyrobieniem polskiego aktu urodzenia?

wiem że ten temat był poruszany ale tych stron jest strasznie dużo i teraz "na szybkiego" nie potrafię tego odszukać :-:)-(

W takim przypadku musisz sprostowac irlandzki akt urodzenia. Ja tez mialam podobna pomylke. Bedziecie musieli wasze polskie akty przetlumaczyc u tlumacza i isc z tym tutaj do sprostowania, inaczej tego nie poprawia.

hej dziewczyny ... pisałam ostatnio z prośbą o odpowiedź... ale nic nie wyczytałam,...:-( chciałam się dowiedzieć czy jeśli chciałam z narzeczonym założyć medical card to czy mamy składać 2 oddziene formularze czy jako już para?? i jak się starać o tą kartę żeby za darmo leczyli też w pl... ?

Ja z chlopakiem i z dzieckiem skladalismy o medical card wszyscy na jednym formularzu. I wydaje mi sie ze ta karta obowiazuje rowniez w polsce bo kiedy bylam w Pl i chcialam isc z dzieckiem do ptzychodni na platna wizyte ze wzgledu ze nie jestem tam ubezpieczona to sie wlasnie mnie pytali czy mam ta medical card
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy :tak::tak:muj mąż co miesiąc kupuje leki w wysokości 60 euro za wizyte płaci 50 euro niemamy karty niemamy żadnych zwrotów i dodatku do rodzinnego jak to wszystko załatwić jestem w irlandi rok dostaje rodzinne ale słyszłam że jest dodatek dlaczego ja go niedoastaje i słyszałam że każdego września składa sie podanie o dodatek na szkołe na przybory itp. pomurzcie prosze
 
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy :tak::tak:muj mąż co miesiąc kupuje leki w wysokości 60 euro za wizyte płaci 50 euro niemamy karty niemamy żadnych zwrotów i dodatku do rodzinnego jak to wszystko załatwić jestem w irlandi rok dostaje rodzinne ale słyszłam że jest dodatek dlaczego ja go niedoastaje i słyszałam że każdego września składa sie podanie o dodatek na szkołe na przybory itp. pomurzcie prosze
mój zarabia 340euro:baffled: i tez nic nam sie nie nalezy jeśli chodzi o jakąs dodatkową kase, dodatek na dziecko powinnas dostawac automatycznie razem z rodzinnym, po wniosek na szkołe musisz iśc do socjala, a co do wizyt u lekarza moze spytaj czy wam sie należy GP Card
 
Witam muj mąż zarabia 420 e-tygi nic nam się nienależy mam córke w wieku 4 lat i już dodatku niedostaje a tak dostawałam co 4 miesiące pomużcie dlaczego tak jest:sorry:
To masz jedną córkę czy dwie? Bo na innym watku piszesz o dwójce dziec? :eek:
Zupełnie nie wiem co to dodatek ,że dostajesz co 4 miesiące?
Chyba ECS ale on był co 3 miesiące...
Teraz też dostajesz,ale co miesiąc i od czerwca wynosi 41 euro na dziecko.
Dodatek dostaje się do końca roku lub jeśli dziecko przejdzie przez magiczne 5,5 lat ;-)
Poczytaj sobie strony o socjalach.Np. http://www.citizensinformation.ie/categories ;-)
Lub www.welfare.ie
 
Witam mam naimię Anna mieszkam z mężem i dwiema córeczkami 4letnią i 7 letnią w Gdańsku obecnie jestem w Irlandi :-) niejest tak zle ale sama w domku siedzę mąż w pracy a ja zajmuję się domem dziećmi :tak: pozdrawiam wszystkie mamy

Witam muj mąż zarabia 420 e-tygi nic nam się nienależy mam córke w wieku 4 lat i już dodatku niedostaje a tak dostawałam co 4 miesiące pomużcie dlaczego tak jest:sorry:
Ustosunkuję się do wersji z dwiema córkami;-) Możecie się starać o Family Income Supplement, ponieważ wasze tygodniowe dochody nie przekraczają 590e:tak: A więc dodatku rodzinnego będziecie mieli ok. 100e tygodniowo, więc warto się o niego postarać:tak:
Family Income Supplement-Information from CitizensInformation.ie
Do tego masz 2x166e/miesiąc Child Benefit i 41.50e/miesiąc Early Childcare Supplement na czteroletnią córkę do końca tego roku lub dopóki nie skończy 5 lat w tym roku.

Hej dziewczyny potrzebuje pomocy :tak::tak:muj mąż co miesiąc kupuje leki w wysokości 60 euro za wizyte płaci 50 euro niemamy karty niemamy żadnych zwrotów i dodatku do rodzinnego jak to wszystko załatwić jestem w irlandi rok dostaje rodzinne ale słyszłam że jest dodatek dlaczego ja go niedoastaje i słyszałam że każdego września składa sie podanie o dodatek na szkołe na przybory itp. pomurzcie prosze
Wydaje mi się, że bez problemu będziecie się kwalifikować na Medical Card lub GP Card, więc koszty wizyt i leków się zredukują. O ile nie korzystacie z usług polskiego lekarza, który nie honoruje MC.
Medical cards-Information from CitizensInformation.ie
Na temat zwrotu za mundurki i obuwie szkolne się nie wypowiem, bo nie miałam z tym do czynienia:no:
Back to School Clothing and Footwear Allowance-Information from CitizensInformation.ie

Mam nadzieję, że poczytasz, a w razie wątpliwości zapytasz ponownie - tylko nie poraz setny o to samo, o co pytają wszyscy... co im się należy i jak to załatwić;-) Powodzenia:-)
 
reklama
Kurcze Casperek założyła pierwszego posta a chyba się już nie udziela :baffled:
Bo dobrze by było wszystkie linki i pomocne wiadomości zamieścic w pierwszym poście by odsyłać do niego a nie po raz setny powtarzać każdej z osobna nowej forumowiczce to samo co mówiłyśmy 1-2 strony wcześniej :confused2::confused2:
Kasia Irlandka pewnie już nie usiedzi tyle przy kompie by to wszystko zebrać i wstawić w jednego posta bo jako ona jedyna ma możliwość edytować innych posty...
Jakiś pomysł?

Wolfia widzę,że zadałaś sobie trud znalezienia ile koleżanka ma dzieci :-D
Trudne to nie było,co? Ha ha ja nawet o tym nie pomyślałam :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry