reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Hejka. Sprawa jest taka....mam juz karty EU od dluzszego czasu i teraz chcialabym wyrobic dla najmlodszego czlonka rodziny. Moge zrobic to rowniez przez ineternet czy musze osobiscie? No i jak ten formularz wypisac tylko dla Nica samego? Robila ktoras z was juz to?
 
reklama
scales - po 3 latach pobytu tutaj rodziców, można dziecku urodzonemu w Irlandii wyrobić Irlandzki paszport, ale to wszystko, nie znaczy to, że dostaje obywatelstwo.
Co do childbenefit, nie ma żadnej możliwości aby otrzymywać childbenefit będąc z dzieckiem w Polsce. Aktualnie jeśli jeden z rodziców pracuje tutaj można go dostawać, ale słyszałam, że i to ma się zmienić, gdyż za dużo osób kombinuje.

Nie rozumiem dlaczego miałoby się dostawać childbenefit będąc w Polsce...

beakta - musisz wypełnić wniosek i wysłać lub zanieść do swojego health center. Ja próbowałam przez internet ale nie można.

Pozdrówki:)
 
czesc dziewczyny:)od ktorego miesiaca można sie starac o maternity benefit bo wlasnie koncze 6 miesiac ciąży i pewnie jeszcze popracuje ze 2 miesiące hmm chyba czym szybciej tym lepiej? aha i jak to jest obliczne bo ja przez 3 ostatnie lata pracowałam na part time a niby minimalna stawka to 230e i teraz nie wiem?
 
Edyta - ja przeszłam na macierzyński w 7 miesiącu a na początku 8 urodziła się mała. Ja przechodziłam z chorobowego na macierzyński. Oni wyliczają stawkę indywidualnie, zależy jakie dochody ma również Twój mąż/partner i ile macie dzieci.
 
No niby cos tam obliczaja ale tak czy siak wlansie minumalna stawka macierzysnkiego to teraz 237e tygodnioowo(moglam sie pomylic o pare euro). Mniej napewno nie dostaniesz :tak:
 
a nie wiecie czy prawdą jest ze tylko jedna para dostaje dofinansowanie do domu oczywiscie dzieląc dom na dwie pary ktore w nim mieszkaja?
 
hej dziewczyny ... dawno mnie nie było ale poczytłam i widzę że dużo nowych tematów się perzewinęło... chciałabym się dowiedzieć wysłałam wczora j tą formę na H&S czy jak mi przyznadzą kasę to będę miała nadal odprowadzane składki?
no i jeszcze co do medical card... chcemy z narzeczonym wypełnić druk ale nnie wiem czy 2 oddzielne czy jeden wspólny?? no i jeszcze czy to ubezpieczenie UE jak można je dostać??
gdzie siępo to zgłosić......
aha... i ostatnie może głupie pytanie... ale chciałabym wiedzieć czy moglibyśmy się teraz starać o jakieś dofinansowanie albbo to mieszkanie socjalne czy nie??
na jego payslipach będzie wychodziło że dostaje 300e tygodniowo... więc może coś by się nam udało załatwić...
z góry dziękuję za odpowiedź....
 
reklama
dziewczyny proszę powiedzcie mi czy na irlandzkim akcie urodzenia ma znaczenie czy jest wpisane jedno czy dwa imiona rodziców?
czy jeśli oboje z mężem mamy po dwa imiona, a w akt synka zostało wpisane tylko te pierwsze czy nie będzie potem problemu z wyrobieniem polskiego aktu urodzenia?

wiem że ten temat był poruszany ale tych stron jest strasznie dużo i teraz "na szybkiego" nie potrafię tego odszukać :-:)-(
 
Do góry