reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

własnie chciałam ci napisac ze wizzair lata ale jak zobaczyłam ze ty z Dublina to pomyslałam ze za daleko, ja tym latam cały czas ale komfort lotu jest niezbyt dobry(moze tylko moje odczucie), ale własnie o połowe tansze bilety a mój brat woli latac z Dublina a mamy 170km:baffled: i musze jechac za 2 tygodnie:-:)baffled:
 
reklama
Hej dziewczyny mam pytanie...czy jeżeli dziecko otrzyma obywatelstwo irlandzkie to czy jak zjedziemy do Polski to dziecko może otrzymywać child benefit w Polsce?? mała urodziła 14.01.2008 a my jesteśmy od września 2006 roku czy jak skończy 3 latka możemy starać się o obywatelstwo??
 
A na jakiej podstawie dziecko ma dostac obywatelstwo? To,że się urodziła w Irlandii nie daje jej takie możliwości..Z tego co kojarzę to rodzice muszą się starac o obywatelstwo,muszą przebywac conajmniej 5 lat (albo 9 już nie pamiętam) muszą zdac egzamin z języka i udowodnic,że tak kochają irlandię ,że ahhh.Oczywiscie muszą wpłacic odpowiednią sumę by starac się o obywatelstwo(950euro).Dziecko się nie może starac o obywatelstwo no bo jak?
A paszport irlandzki nie równa się obywatelstwu ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dziecko nie bedzie dostawac zadnego child benefit jak zjedziecie do Polski, bo i z jakiej racji.....:sorry2: No i Bogu dzieki zreszta....dopiero by sie zaczelo!;-)
 
reklama
Do góry