reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

A ja mam pytanie odnośnie domów socjalnych. Jakie one z reguły są, nowe, używane:confused: Czy płaci się coś za nie:confused: Jeżeli tak to ile i czy od czegoś to zależy:confused: Bo ja się od dawna zastanawiam czy nie złożyć o to papierów, ale ciągle nie wiem do końca jak to wszystko wygląda:sorry2:
 
reklama
różnie to bywa z tymi domami, koleżance dawali rudere ale nie przyjeła to dostała nową, ale nie każdy dostaje nowe domy i nie wiem od czego to zalezy, ja ciągle czekam na adres domu i właśnie na decyzje ile będe płaciła, moja koleżanka płaci 50 euro tygodniowo ale wiem ze jest to uzalężnione od dochodów, poza tym tankują olej i dokładają sie do rachunków, jak masz jakies jeszcze pytania to pisz
ale powiem ci ze napewno sie opłaca składac taki wniosek
 
Hej
Ja już mam wniosek.Wydrukowałam sobie z strony Council :tak:
Tylko tego strasznie dużo jest :szok:
A powiedzcie tam są takie strony,któych wogóle nie wypełniam,ale je też muszę załączyc? Nawet jak będą puste ?
 
no wiem, że to jak mała książeczka, dołącz to i napisz NONE(nie dotycz) bo jeszcze pomyślą ze zapomniałas je sobie wydrukować
 
A ma któraś z Was formularz z South Dublin County Council:confused: Nie mogę go znaleźć na ich stronie:
http://housing.southdublin.ie/

Ten z Dublin City mam, ale te rejony mnie nie interesują:no: Tak sobie myślę, że ciekawa jestem jak to wszystko wygląda i że może warto złożyć. Tylko coś mi się wydaje, że to głównie mieszkania są, a ja wolałabym chociaż kawałek ogródka:sorry2: Nie wiem czy przy dwójce dzieci to realne:confused:

Marta a ta Twoja koleżanka to sama jest zn. bez męża/partnera:confused: I ile ma dzieci:confused: W jakim Council'u ona składała:confused:

Czytam i czytam o tym... niby fajnie, bo może moglibyśmy coś odłożyć i byłoby łatwiej, ale sama nie wiem. W końcu złożyć można, najwyżej odmówimy tego, co nam zaproponują:sorry2:
 
Anineczka no i właśnie wchodziłam tam, tylko nie mam pojęcia, który to formularz:confused:
Downloads - SDCC Mambo

Najwyżej się przejedziemy i zapytamy, może przy okazji dowiemy się czegoś więcej;-) Swoją drogą przez pierwszy rok pobytu w IE mieszkałam właśnie na Tallaght i może pora wrócić na stare śmieci:-D
 
reklama
Wolfia mąż właśnie dzwonił do nich i wzieli nasz adres i wyślą pocztą formularz.Ma dojśc do końca przyszłego tygodniu.
Tutaj masz numer gdzie dzwonic:
+35314149000
 
Do góry