reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
No ale to nie jest dla wszystkich:
Kto się kwalifikuje do dodatku mieszkaniowego?

Można kwalifikować się do dodatku mieszkaniowego, jeśli mieszkanie jest odpowiednie dla potrzeb danej osoby, czynsz jest niższy od maksymalnej wysokości czynszu ustalonego dla danego hrabstwa, a aplikant jest:

  • zakwalifikowany przez Administrację Mieszkaniową jako osoba mająca potrzeby mieszkaniowe lub;
  • uznany przez Administrację Mieszkaniową za osobę bezdomną lub;
  • lokatorem mieszkania przyznanego przez jeden z Programów Mieszkalnictwa Socjalnego lub;
  • ma ponad 65 lat lub;
  • otrzymuje pewne świadczenia inwalidzkie. Są nimi dodatek z tytułu niepełnosprawności, renta dla niewidomych, renta inwalidzka oraz odpowiadające im świadczenia z innych krajów UE lub krajów, z którymi Irlandia ma podpisane bilateralne umowy dotyczące opieki społecznej;
i

Czyli nikt ot tak nie da nam dofinansowania.Trzeba byc albo bezrobotnym albo się zapisac na mieszkanie socjalne.
Dobrze myśle?
 
Czyli nikt ot tak nie da nam dofinansowania.Trzeba byc albo bezrobotnym albo się zapisac na mieszkanie socjalne.
Dobrze myśle?
Dobrze. ;-)

Agusiek, moj brat tez sie o to staral (Bozeno ostatnio to jakas plaga jest,az strach :( ) i dostal tydzien temu przyznane z tym ze przyznali mu 80 % czynszu platne tygodniowo zarem z zasilkiem na poczcie ...
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny mam pytanie czy dostalyscie tego kwartalnego w poniedzialek 41.50e bo zastanawiam sie jak to jest bo ja mialam normalnie 83e......juz sama nie wiem????????chyba juz znalazlam odpowiedz:From May 2009, you will get €41.50 per month. It is paid in arrears on the second Monday of each month. For example, May's payment will be paid to you on the second Monday in June ( .A tu cos o rencie:http://www.citizensinformation.ie/c...supplementary-welfare-schemes/rent_supplement
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny mam pytanie czy dostalyscie tego kwartalnego w poniedzialek 41.50e bo zastanawiam sie jak to jest bo ja mialam normalnie 83e......juz sama nie wiem????????chyba juz znalazlam odpowiedz:From May 2009, you will get €41.50 per month. It is paid in arrears on the second Monday of each month. For example, May's payment will be paid to you on the second Monday in June ( .A tu cos o rencie:Rent Supplement-Information from CitizensInformation.ie

chyba wszystkie dostalysmy po 83 od czerwca bedzie juz polowa:-(
 
dziwne z tym dofinansowaniem bo koleżanka nie starała sie o dom socjalny i dostała dofinansowanie w wysokosci 80% na rok bo pracuje na part time

a ja nie dostałam tych 83 euro, nie wiem czemu
 
Ostatnia edycja:
dziwne z tym dofinansowaniem bo koleżanka nie starała sie o dom socjalny i dostała dofinansowanie w wysokosci 80% na rok bo pracuje na part time
U mnie znajomi tez nie starali sie o dom socjalny tylko odrazu o dofinansowanie. Mnie sie wydaje ze co hrabstwo to inaczej....dziwne, no ale to przeciez Irlandia....:baffled:
 
to prawda w koncu to Irlandia, wszyscy dostali dodatek na dziecko (83euro) a ja nie:wściekła/y:, rodzinne dostałam a dodatku nie:wściekła/y::szok::baffled::confused:

Kurcze dziewczyny jak to jest teraz do kiedy ten dodatek płacą bo moja mała ma 4,5 roku
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry