reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Twoje dziecko jest jeszcze za małe by pójść do darmowego przedszkola.
Takowe jest jeśli dziecko skończy 3 lata i 3 miesiące we wrześniu.
Jest to 3h dziennie przez 5 dni w tygodniu.
zresztą poczytaj sobie tutaj Free Pre-School Year in Early Childhood Care and Education (ECCE)Guide for Parents - Department of Children and Youth Affairs - Ireland
co do szkoły to zapisać można już.To zależy od szkoły (mój Jeremek był zapisany na rok 2016 w wieku 4 miesięcy),szkoła zaczyna się od 4 rż jeśli dziecko urodziło się przed wrześniem.Jeśli po to pójdzie później o rok.
Za rok twoje dziecko bedzie miało 2,5 roku,tak więc nie przysługuje mu darmowy program.Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wysłać do prywatnie.
Najlepiej dowiesz się u źródła czyli w szkole kiedy są zapisy.


Anineczka dzikuje CI BARDdzo za informacje,ale jescze jakbys mi mogla powiedziec wtakim razie moj antos konczy 3 lata i 3 mies 27 sierpnia 2014 roku w takim przypadku nie kfalifikuje sie do darmowego przedszkola ? Musi byc dokladnie skonczone 3 lata i 3 mies we wrzesniu?
 
reklama
Ankadaria- moj synek 22 czerwca skonczyl 3 lata, wiec w sierpniu mial 3lata i 2 mies i od wrzesnia poszedl na ten darmowy program. Jezeli twoj synek w sierpniu bedzie mial 3lata i 3 miesiace to spokojnie zalapie sie na ten program.
 
Ankandria jeśli w sierpniu skończy 3 to niestety będzie musiał czekać do przyszłego roku, bo ten program jest dla dzieci urodzonych do końca czerwca, a dzieci z dalszych miesięcy czekają do września następnego roku. Moja Ania jest z września i dopiero teraz ją zapisujemy na wrzesień
 
Dokładnie tak jak asieńka_r pisze:tak:Na darmowe przedszkole łapią się dzieci pomiędzy 3 lata i 2 miesiące a 4 lata i 7 miesięcy,pod warunkiem,że urodziły się do końca czerwca:tak:
ankadaria jeśli Twój syn kończy 3 lata i 2 miesiące 27lipca 2013 będzie mógł skorzystać z tego programu dopiero w 2014 roku:sorry2:
Mój Matt urodził się 22 maja 2011 i jest zapisany do przedszkola na 2014 rok i do szkoły na 2015
:tak:
 
Ostatnia edycja:
Tak jak dziewczyny pisza ...moja corcia jest z sierpnia i nie szla ze swoim rocznikiem tylko rok pozniej a mlodsza cora jest z maja i pojdzie tak jak powinna isc czyli w 2014 pojdzie a do szkoly w 2015 tez jest juz zapisana...a kolezanki synek jest z tego roku co moja mlodsza cora z tym ze z sierpnia i on idzie dopiero 2015 ...
 
male sprostowanie:
ankadaria- oczywiscie chodzilo mi o sierpien 2014r wtedy zalapie sie na ten darmowy program :)
a wszystkie dokumenty dostaniesz w przedszkolu do ktorego go zapiszesz.

Tichonku, Aniaa- a znacie kogos kto poslal dziecko do szkoly wlasnie na 4 latka? ja sie wlasnie zastanawiam jak moj Nataniel poradzi sobie w szkole na ten wiek, czy to jednak nie za wczesnie?? mam troche obaw, ze jest jeszcze za maly i nie nadazy z programem :baffled:bo jednak wiekszosc irlandczykow, ktorych znam posyla swoje pociechy dopiero na 5 lat
 
Ostatnia edycja:
male sprostowanie:
ankadaria- oczywiscie chodzilo mi o sierpien 2014r wtedy zalapie sie na ten darmowy program :)
a wszystkie dokumenty dostaniesz w przedszkolu do ktorego go zapiszesz.

Tichonku, Aniaa- a znacie kogos kto poslal dziecko do szkoly wlasnie na 4 latka? ja sie wlasnie zastanawiam jak moj Nataniel poradzi sobie w szkole na ten wiek, czy to jednak nie za wczesnie?? mam troche obaw, ze jest jeszcze za maly i nie nadazy z programem :baffled:bo jednak wiekszosc irlandczykow, ktorych znam posyla swoje pociechy dopiero na 5 lat

Mój Radek poszedł do szkoły jako 4-latek:tak:W czerwcu kończył 4 latka a we wrześniu był już w szkolnej ławie:tak:Radzi sobie świetnie,pomimo tego,że jest jednym z najmłodszych w klasie a jego koledzy rok starsi:tak:Na prawdę nie żałuję tej decyzji,wyszło mu to tylko na dobre:tak:Teraz jest w pierwszej klasie i nie ma problemów z językiem żadnych.Czyta,pisze,komunikuje się super.Czyta nawet lepiej jak niektóre dzieci anglojęzyczne:tak:Dlatego Mateo też oddam bez obaw jako 4-latka do junior infant class:tak:
 
Dzieki za odp.:-) mam nadzieje, ze moj szkrab sobie poradzi. Nie martwie sie o jezyk bo rozumie i mowi po angielsku ale raczej o to jak mu pojdzie wlasnie z czytaniem,liczeniem, rysowaniem itd. Jak widze jakie Norbert ma zadania wlasnie w junior infants to troche mnie to przeraza czy mlodszy temu podola (bo Norbert jednak na 5 lat zacza chodzic do szkoly).
 
reklama
A ja znam dziecko ktore w lipcu skonczylo 3 lata i zalapalo sie na ten darmowy program:tak: wiec wszystko - moim zdaniem - zalezy od szkoly, tego czy maja wolne miejsca itp itd
 
Do góry