reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

zasilek dostaniesz jak masz uskladane iles tam skladek prsi,i nie wazne czy jestes w zwiazku czy tez nie choc czasami jak partner duzo zarabia moga dac ci mniej ,mi zamiast 186 euro przyznali 124 bo partner za duzo zarabia:)
 
reklama
Ja mialam dokladnie tak samo tylko ze ja tu nie zglaszalam ze sie rozwiodlam normalnie zarejestrowalismy dziecko na nazwisko mojego narzeczonego bez problemu:)

sorki ale jak to możliwe?? przecież wypełnia się papiery i na dodatek pokazuje się dowód osobisty. nawet gdybym nie powiedziała że jestem rozwódką to w dowodzie mam dwa nazwiska :baffled:
 
dlatego ja podałam że jestem mężatką,żebym nie musiała ściągać dodatkowych papierów.Daliśmy tylko wyrok z sądu i dowody osobiste,nie kazali dawać nic więcej.Powodzenia z załatwianiem,wydaje się skomplikowane ale da się załatwić.

moja znajoma do nich z 3 razy dzwoniła co tydzień i decyzję dostała po nie całych 4 miesiącach,ale nie wiem czy to miało znaczenia czy po prostu tak jej się trafiło.Może trzeba dzwonić i pytać??Mi na tym bardzo zależy bo u nas tylko maż pracuje a jest nas 5 i prócz kart medycznych nie mamy nic.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
moja znajoma do nich z 3 razy dzwoniła co tydzień i decyzję dostała po nie całych 4 miesiącach,ale nie wiem czy to miało znaczenia czy po prostu tak jej się trafiło.Może trzeba dzwonić i pytać??Mi na tym bardzo zależy bo u nas tylko maż pracuje a jest nas 5 i prócz kart medycznych nie mamy nic.
To tak jak u nas,tylko,że nas czworo:sorry2:
 
dziewczyny mam pytanko w sprawie fis

czy osoba starajaca sie o fis moze pracowac na full time czy to z automatu dyskwalifikuje podanie??

bede wdzieczna za pomoc
 
dzindusiu
"Pracującym 19 lub więcej godzin tygodniowo (bądź 38 lub więcej godzin w okresie dwutygodniowym). Aby spełnić ten warunek, możecie połączyć godziny przepracowane przez was z przepracowanymi przez waszego współmałżonka/partnera/konkubenta. Aby spełnić ten warunek, nie można wliczać czasu samozatrudnienia."

Czyli chyba nie może przekroczyc 38h tygodniowo :tak:
choc to suche fakty tylko,nie mam Fis-u to nie wiem do końca jak to jest :eek:
 
reklama
Do góry