reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

My mieliśmy w axa przez rok,a teraz mamy w 123.ie i zaproponowali nam o 500e mniej niż w axa,choc ja jestem pierwszym kierowcą i jeszcze na L,a mój M ma tylko rok zniżek zaliczonych w axa :tak: I mamy pełne ubezpieczenie i w dodatku zniżki też mamy ubezpieczone :tak::tak:
 
reklama
Ewelcia bo ja źle napisałam:zawstydzona/y:Mea culpa:zawstydzona/y:Chodzi o to,że ubezpieczenie jak mówisz mogę załatwić z kartką z NCT ale taxu bez logbooka to już chyba nie?Bo już nie wiem:baffled:Zresztą P jutro ma wolne to chyba do ubezpieczalni pojedzie ale z drugiej strony co będzie ubezpieczał jak logbook nie przyszedł jeszcze:baffled:A jakby tak ktoś,nie daj Boże zechciał nas oszukać?I nie przyśle go,tfu,tfu:baffled:
 
Tichonku jesli sprzedawca wyslal ten logbook i oni juz wbili w system ze jest zmiana wlasciciela,a wam jeszcze nie przyszedl to tax mozecie wykupic;-)gorzej jak nie was jeszcze w systemie wiec musicie czekac...

jak kupowlaiscie auto to sprzedajacy dal wam karteczke ze swoimi danymi?
bo przy tych bookach jest dolaczona karteczka i ja sie odrywa i daje kupujacemu
 
W systemie nas na pewno nie ma jeszcze jako właścicieli bo sprawdzałam wczoraj:tak:Co do karteczki to Ci nie powiem,musiałabym P zapytać czy coś dostał:sorry2:
A ile możne czekać na przyjście pocztą tego logbooka?Bo ja wyczytałam w necie,że nawet 3-4 tygodnie:baffled:
Poprawka:w systemie już jest,że zmiana właściciela 27 marca:tak:Ale czy to można sprawdzić jakoś imiennie,na kogo?
 
Ostatnia edycja:
a ja teraz powoli sie zaczynam bac jak to bedzie na macierzynskim. Wiedzialam ze dochody mi spadna znacznie i sie myslalo o tym zanim zaczelismy myslec o maluchu, ale teraz dopiero zaczyna sie pojawiac duzo pytan - czy damy sobie rade finansowo. do tego sie okazalo, ze Jacek torche za duzo zarabia, zeby sie starac o jakikolwiek dodatek do czegokolwiek...
 
dziewczyny mam pytanie dot. zmiany adresu jesli chodzo o child benefit. Ja dostaje regularnie co 3 m-ce list. NIe chcialabym zeby przyszedl na tamten adres, macie oprocz tego adresu
Department of Social Protection
Social Welfare Services Office
St Oliver Plunkett Road
Letterkenny
Donegal
Ireland
jakis inny albo jakiegos emaila?
 
a ja teraz powoli sie zaczynam bac jak to bedzie na macierzynskim. Wiedzialam ze dochody mi spadna znacznie i sie myslalo o tym zanim zaczelismy myslec o maluchu, ale teraz dopiero zaczyna sie pojawiac duzo pytan - czy damy sobie rade finansowo. do tego sie okazalo, ze Jacek torche za duzo zarabia, zeby sie starac o jakikolwiek dodatek do czegokolwiek...
josia-ja tez się martwiłam :sorry2:Prawda jest taka ze zawsze starasz się wyżyć za tyle,ile masz...Im więcej masz,tym więcej wydajesz..;-)Dacie rade!My mamy duuuuzo mniej niż wcześniej,gdy pracowałam i jakoś żyjemy..;-)Powodzenia!
wiesienka-ja tez znam tylko ten adres:tak: Zmieniałam adres 2razy i nie było problemu.Ja tez dostałam wczoraj formę sprawdzającą z CHB:blink:
Jak to jest w końcu-potrzeba znaczka,czy nie?Zapewne co poczta,to inaczej...:dry:
 
reklama
josia-ja tez się martwiłam Prawda jest taka ze zawsze starasz się wyżyć za tyle,ile masz...Im więcej masz,tym więcej wydajesz..Dacie rade!My mamy duuuuzo mniej niż wcześniej,gdy pracowałam i jakoś żyjemy..Powodzenia!

madbebe, dokladnie tak samo sobie tlumacze :) i szczerze masz racje z tym wydawaniem.

Pomyslalam ze moze ktoras z was by byla zainteresowana pojsciem (ja jak na zlosc jestem w PL)

Ireland's Pregnancy & Baby Fair
 
Do góry