reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

A ja z takim pytankiem, czy te formy na odpis z mieszkania wysyłacie tam, gdzie P60???, żeby potem przysłali P21???
wpisz swego PPSa i 'wyrzuci' adres Twego revenue:tak: https://www.revenue.ie/wiclo/details.jsp
Ja się zarejestrowałam online-szybciej-P21 dostałam następnego dnia od 'prośby' o nie:tak:

Tichonek-to takie buty..My zawsze dostawaliśmy logbooka do reki,ale przez tax jest bezpieczniej dla sprzedającego;-)
 
reklama
oj nie polecam quinn direct...

osttanio dzownilam bo mnie kolezanka prosila zeby zerwac z nimi umowe...a ona mi gada ze za to ze nie mieli tam ubezpieczonego auta 1 pelny rok to 50e musi zaplacic...rezygnacje musi wyslac na meila,i jeszcze faxem:baffled:....
a kolezanka byla u nich prawie 3lata..
poslza i zablokowala konto wbanku zeby jej kasy nie pobierali i dalej nie wiem co,bo nie pytalam nawet...ale chyba juz dobrze...

znajomego tesciowa tez tam miala i musiala 3 razy do Dublina jechac zeby ubezpieczenie anulowac...dla mnie to sa kpiny,bo moj M przez telefon wszystko zalatwia....bo my mamy w Bagenalstown a nie w Carlow,chociaz od 2 lat juz jest ta ubezpieczalnia w Carlow...

ja nie moge nic zlego na nich powiedziec Wszystko zalatwialam przez tel i nigdy nie mialam zadnych problemow Nio ale jak ze wszystkim - kazdy ma swoje doswiadczenia :)

teraz mam ubezpieczenie w 123.ie i tez nie nazekam :)
 
A wam jak wyliczyli?? a axa sie nie przejmuj to chora instytucja niewiem skad biora te przeliczniki
My jeszcze czekamy na logbooka:tak:Dlatego pytałam którędy on idzie:sorry2:Więc jak przyjdzie to dopiero P będzie wykupywał ubezpieczenia:tak:Ale pytał już w kilku ubezpieczalniach i najtaniej wychodziło właśnie w Zurichu i Quinn Direct:tak:No i jeszcze w Tesco Insurance ale jakoś do mnie nie przemawia to Tesco:baffled:
Ewelcia co do mnie na ubezpieczeniu to najtaniej wychodziła opcja,ze mój P jako pierwszy właściciel ze zniżkami z Polski plus ja jako drugi właściciel:tak:Bo beze mnie ubezpieczenie byłoby droższe a nowu ja jako pierwszy właściciel to niewiele wskóram bo nie mam żadnych zniżek z Polski:baffled:
A ubezpieczenia trzeba się jednak zrzekać jeśli chce się zniżki z Polski przenieść bo i tu i w Polsce nam powiedziano,że prawo unijne zabrania mieć ubezpieczonych aut w dwu różnych krajach:sorry2:Tzn.można ale bez zniżek:sorry2:
Ale spróbujemy jeszcze symulację zrobić on-line w 123.ie bo tam chyba P nie zaglądał i sprawdzimy jak tam wyjdzie:tak:
 
Nigdzie nie sprawdzałam jeszcze.Próbowałam wycenić online ale mogę miesiąc przed końcem obecnego ubezpieczenia dopiero.Mimo to jednak sprawdzimy axe najpierw:tak:
Tichonku-mogę of course;-) Jesteśmy z nimi od 5lat prawie.2 lata temu A. miał stłuczkę nie z jego winy-ze mną ciężarną jako pasażer.
Tłumaczył sytuacje telefonicznie i powiedział (trochę bez sensu,ale nie wiedzieliśmy ze tak wyjdzie),ze sam szkodę w swoim aucie pokryje byle mu zniżek nie zabrali (3-letnich).Koles zapewniał ze w życiu,przecież to nie jego wina.
Rok się sprawa ciągnęła,aż przed końcem ubezpieczenia przyszedł papier ze zabierają nam zniżki i dopie***yli nam większe ubezpieczenie niż mieliśmy na początku..:baffled:
-muslielismy zwrócić odszkodowanie,które tamtemu wypłacili.Gdybym wiedziała...rozegralibysmy sprawę inaczej.
 
reklama
Tichonku znjami maja ta honde w Zurichu i placa jakies 500e...dokladnie nie wiem...szlam do niej ale ona akurat wykezdzlaa,wiec sie wrocilam...dzwonilam do mojego M i sie jego pytalam bo on byl z nimi zalatwiac to.
Wcale nie musisz miec tego booka zeby ubezpieczenie wykupic...mozesz isc do ubezpieczelani z kartka od NCT;-);-):tak:.......

Madbebe to niezle jaja wyszly:baffled:....
nie raz slyszalam ze robia problemy ...ja nikomu nie polecam,chociaz stycznosci z nimi nie mielismy:no:
nawet kiedys byl dosc obszerny artykul w PL gazecie o nich:no:
 
Do góry