reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

hej dziewczyny, jestem nowa na tym forum i mam do was pytanie.
Jestem w ciazy, mam 22 lata i jeszcze wcale nie pracowalam w Irlandii. Nie dostaje zadnego zasiłku ani nic z tych rzeczy...Mieszkam tu ok 2,5 roku. Mąż pracuje normalnie. Moje pytanie jest takie czy bede dostawala jakies pieniazki na dziecko ?? wogole nie jestem obeznana w tych sprawach, wiem ze nalezy mi sie child benefit czy cos jeszcze??
Poradzcie mi dziewczyny.
 
reklama
DO MAMY BLIZNIAKOW

Sprawdz prosze jakiej klasy skladki masz odprowadzone.
Gdyz nie liczy sie tylko ilosc skladek ale klasa. Na kazdym pay slipie masz podana klase skladki za dany tydzien.

Rowniez na odpowiedzi odmownej masz wyszczegolnione ilosc skladek za kazdy rok ( oplaconych i skredytowanych )

Mialam bardzo podobna sytuacje, odmowiono mi illness benefit gdyz za 2008 rok zabraklo mi jednej skladki ( ilosc sie zgadzala ale kilka bylo klasy J, ktore niestety sie nie licza )

Dlatego tez zamiast na chorobowe, przeszlam na wczesniejsze maternity. Mozna aplikowac wstecz, nawet do 6 miesiecy.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczyny. Ja raz mialam list bez koperty ale zawsze pisze FREE POST i wysylam. No ja tez mialam list ale zaraz po Nowym Roku z data uwaga: 25 dec :-D jakby pracowali... A teraz to ja nie bede dzwonic bo szkoda kasy tylko wysle list z zapytaniem na FREE POST:tak:. Wtedy musza zaksiegowac korespondencje i mi udzielic konkretnej odpowiedzi. Kurde nigdy nie mialam zadnych problemow z CHB :wściekła/y:

Ja ostatnio dostałam z datą 24 grudnia i koperty też nie było. Pani na poczcie mi powiedziała, że teraz po 55 centów trzeba znaczki kupować
 
Ja dzis dostalam pisemko z CHB,tylko sie zastanawiam,bo zawsze byla koperta do odeslania,a teraz ni ma:szok:Czyzbytakie oszczednosci;-),czy zapomnieli dolaczyc??

ja miałam list na początku grudnia i też nie dostałam koperty:sorry: ale nie pamiętam czy za znaczek płaciłam...

karolcia dostaniesz CHB tylko... ale dobre i to:tak:

frog u mnie na koncie też od 1 już pieniążki są więc musisz chyba dzwonić
 
reklama
Do góry