reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczyny i ja z pytaniem
Czy któraś z was wie od czego zacząć by założyć firmę ?
w zasadzie to bardzo proste Idziesz do revenue i zglaszasz ze chcesz zalozyc wlasna dzialalnosc Babeczka da ci formularz do wypelnienia w ktorym okreslisz zakres dzialalnosci i date od kiedy chcesz rozpoczac itp Poprosza o numer konta z ktorego bedziesz sie rozliczac z nimi wiec jesli nie chcesz aby byl to ten sam ktorego urzywasz na codzien to zanim udasz sie do revenue proponuje zalozyc wczesniej nowe konto w banku Radze tez po zgloszeniu dzialalnosci zalogowac sie w ROS na stronce revenue wtedy wiele spraw salatwisz przez neta Jest to bardzo wygodne

tu znajdziesz wiecej info : A Guide to Self Assessment - IT10
 
reklama
Witam, mam pytanie odnosnie zasilku chorobowego w Irlandii. Czy ktos sie moze orientuje jak sprawa wyglada jesli chodzi o skladki PRSI? Wydawalo mi sie, ze ja sie orientuje ale wychodzi na to ze nie bo dostalam odmowna decyzje. Po krotce opisze moja sytuacje. Mieszkam w Irlandii od 2008 roku a pracuje dokladnie od 15 sierpnia 2008 na part time. W 2008 mam zaplacone 17 skladek
w 2009 mam zaplaconeych 52 sladki
w 2010 mam zaplaconych 51 skladek
w 2011 mam 1 skladke i od razu przeszlam na chorobowe poniewaz jestem w ciazy blizniaczej w 8 miesiacu i nie daje rady juz pracowac, niedawno dostalam decyzje ze mi sie nie nalezy zasilek bo w 2010 nie mam ani jednej skladki wyslalam im P60 to mi odpisali ze mi sie nie nalezy a przeciez spelniam wymogi skladkowe. Czy ktos moze mi pomoc? Dziekuje.
 
Powinnaś dostać chorobowe, bo w Twoim wypadku liczy się rok 2009 i opłacone minum 39 składek, kolejny a właściwie podstawowy warunek to opłacone 104 składki, który również spełniasz. Powinnaś się odwołać o tej decyzji. Jeśli Twój mąż/ partner nie pracuje na pełen etat to udaj się do Health Center i oni powinni Ci wypłacić, natomiast jeśli ma pełen etat to nie masz tam czego szukać, tak ja miałam. Nie zostaw tak tego bo Ci się należy.
 
mam pytanko , ile się mniej więej czeka na przedłużenie MC??
ja złożyłam papiery ok 20 stycznia ale jeszcze nic nie dostałam...
i nie wiem czy zaczynać się martwić;-)
 
my czekaliśmy jakieś 1,5-2 miesiące ,a w ciągu tych dni donosiliśmy papiery bo ciągle coś :sorry2: tylko,że my o GP card się staraliśmy,jedyny Antek farciarz dostał MC :-D
 
aha... no ja to myślałam ze od razu nam odeślą info co i jak;-)
ale jak mówicie że tyle się czeka to spoko ..

martwi mnie tylko to że pod koniec lutego kończy się nam ta karta i nie wiem co będzie dalej..

oby doszła nowa karta na czas...:tak:
 
Vikamcia nie ktorzy wcale nie maja szans na MC i zyja...nie martw sie na zapas na pewno do konca lutego dostaniecie:)
 
nam sie MC skończyła w styczniu i nadal nie złożyłam o nową!!!bo czekałam na list z councila i właśnie doszedl więc ciekawe czy do marca dojdą nam karty bo mam wizyte w szpitalu:/
 
reklama
Dziewczyny czy wy juz macie ChB? Bo ja nie widze wplaty na koncie i az sie boje ze czeka mnie proba dodzwonienia sie tam:crazy:
 
Do góry