reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

chorobowe mozesz dostac, ale musisz przez pierwsze 4 vtyg. chodzic co tydzien do lekarza a potem co 4 tyg. Pieniadze wplywaja na konto. Chorowac mozesz na co chcesz, tylko zalat sobie fajnego lekarza. Ja odrazu mojemu powiedzialam ze chce chorowac dluzej i mam uraz kregoslupa, tak ze 6 miesiecy na zwolnieniu. Karmienie to raczej nie choroba.
 
reklama
gdzies czytalam ze jak sie firma rozsyypuje to chyba musza ci zaplacic za zwolnienie z tego powodu... nie jestem pewna poszukam i dam ci linka
dzieki:happy: tylko ze moj pracowadca cwany chce byc, bo nap mi maila, ze narazie pracy dla mnie nie ma, bo maly ruch w interesie i on przewiduje ze to kwestia kilku miesiacy zanim cos sie zmieni i ze bedzie mnie informowal. no myslalam, ze mnie krew zaleje!:wściekła/y: dupek jeden:angry: czyli nie zwolnil mnie, bo wtedy musialby odprawe wyplacic, czeka az sama sie zwolnie, bo przeciez wie doskonale, ze bez kasy zyc sie nie da. musze cos wykombinowac jak to zalatwic, zeby jednak te odprawe dostac...


chorobowe mozesz dostac, ale musisz przez pierwsze 4 vtyg. chodzic co tydzien do lekarza a potem co 4 tyg. Pieniadze wplywaja na konto. Chorowac mozesz na co chcesz, tylko zalat sobie fajnego lekarza. Ja odrazu mojemu powiedzialam ze chce chorowac dluzej i mam uraz kregoslupa, tak ze 6 miesiecy na zwolnieniu. Karmienie to raczej nie choroba.
wiem,ze nie choroba, tylko cos ktoras kiedys dziwczyna pisala, ze jej w socjalu podpowiedzieli ze jak nie pracuje i karmi to jakis tam benefit moze dostac (chyba to wlasnie cos z illness bylo) ale raki sobie uciac nie dam...
 
dzieki:happy: tylko ze moj pracowadca cwany chce byc, bo nap mi maila, ze narazie pracy dla mnie nie ma, bo maly ruch w interesie i on przewiduje ze to kwestia kilku miesiacy zanim cos sie zmieni i ze bedzie mnie informowal. no myslalam, ze mnie krew zaleje!:wściekła/y: dupek jeden:angry: czyli nie zwolnil mnie, bo wtedy musialby odprawe wyplacic, czeka az sama sie zwolnie, bo przeciez wie doskonale, ze bez kasy zyc sie nie da. musze cos wykombinowac jak to zalatwic, zeby jednak te odprawe dostac...

wiem,ze nie choroba, tylko cos ktoras kiedys dziwczyna pisala, ze jej w socjalu podpowiedzieli ze jak nie pracuje i karmi to jakis tam benefit moze dostac (chyba to wlasnie cos z illness bylo) ale raki sobie uciac nie dam...
Witam!!!
Mam nadzieje że nie skasowałaś tego maila:D . Wydrukuj go i idź do socjala. Na tej podstawie powinni Ci przyznać jakieś pieniążki, dopóki nie wrócisz do pracy.
Moja sąsiadka ma podobną sytuację.... pracuje na colegu. Wakacje zawsze ma wolne i wtedy pieniążki wypłaca jej socjal. Gdy ma pracę poprostu im zgłasza i zanosi payslipa.
Powodzenia
 
Aga2010 sprawa wygląda tak jeżeli w ciągu miesiąca pracodawca nie da ci ani jednej godz pracy możesz sama wziąć p45 i będzie to równe z tym jakby to on cię zwolnił i możesz żądać odprawy :tak: i tak jak pisze Aga 79 idź z tym mailem do socjala on będzie ci wypłacał pieniądze dostaniesz takie żółte karteczki które będzie pracodawca raz w tygodniu podpisywał bodajże :tak: z tym że aby to dostać musisz mieć przeracowane dwa lata ( składki z PL też się liczą);-) mam nadzieje że nie zamieszałam;-) powodzenia
 
dzieki:happy: tylko ze moj pracowadca cwany chce byc, bo nap mi maila, ze narazie pracy dla mnie nie ma, bo maly ruch w interesie i on przewiduje ze to kwestia kilku miesiacy zanim cos sie zmieni i ze bedzie mnie informowal. no myslalam, ze mnie krew zaleje!:wściekła/y: dupek jeden:angry: czyli nie zwolnil mnie, bo wtedy musialby odprawe wyplacic, czeka az sama sie zwolnie, bo przeciez wie doskonale, ze bez kasy zyc sie nie da. musze cos wykombinowac jak to zalatwic, zeby jednak te odprawe dostac...



wiem,ze nie choroba, tylko cos ktoras kiedys dziwczyna pisala, ze jej w socjalu podpowiedzieli ze jak nie pracuje i karmi to jakis tam benefit moze dostac (chyba to wlasnie cos z illness bylo) ale raki sobie uciac nie dam...

popieram dyiewczyny:tak: jak on tak moze...
moja szefowa tez mnie wychu*** ale juz wiecej razy sie nie dam ;-)
jakbym wczesniej wiedziala tyle co wiem teraz to by jej tak latwo nie poszlo :sorry2:
wydrukuj maila i idz do socjala... spytaj co masz teraz zrobic bo nie masz godzin,...
one napewno cos na to zaradza...
a jak skasowalas to poszukaj jeszcze w pocztowym koszu:tak: oby byl...
 
Aga2010 sprawa wygląda tak jeżeli w ciągu miesiąca pracodawca nie da ci ani jednej godz pracy możesz sama wziąć p45 i będzie to równe z tym jakby to on cię zwolnił i możesz żądać odprawy :tak: i tak jak pisze Aga 79 idź z tym mailem do socjala on będzie ci wypłacał pieniądze dostaniesz takie żółte karteczki które będzie pracodawca raz w tygodniu podpisywał bodajże :tak: z tym że aby to dostać musisz mieć przeracowane dwa lata ( składki z PL też się liczą);-) mam nadzieje że nie zamieszałam;-) powodzenia
a skad wiesz, ze tak jest? znaczy jest na to jakas "podkladka" prawna?

nie kasowalam maila. odpisalam mu, zeby napial mi oficjalny list wlasnie do socjala. mysle ze napisze, bo on z tych, co to "do ranyjezeli on przyloz" jesli tylko nie kosztuje go to ani centa.
Ja przed macierzynskim bylam na JB bo mialam zredukowane godz z 5 dni w tyg na 3 wlasnie dlatego, ze malo pracy bylo. W socjalu zanim przeszlam na macierzynski powiedzieli mi, ze zawieszaja mi ten JB i jak skonczy sie macierzynski, to mi go odwiesza jesli nadal bede pracowac. Musze do nich zadzwonic i niestety przeleciec sie do Dub, bo na tel wszystkiego niestety nie zalatwie...
 
Aga chodziłam kiedys jako tłumacz z jednym chłopakiem który walczył o odprawę i to mi powiedziała pani prawnik :tak: odprawę on dostał i miał taką samą syt jak ty że najpierw pracy dla niego niet i prawniczka kazała mu po miesiącu odebrać p45 ale zawsze będzie dobrze jak się z jakimś skontaktujesz ;-)
 
sieeeeeeeeeeeeeet:angry: dostaliśmy dziś sprawdzająca forme z medical card data na liscie 1 wrzesnia ona ma byc odeslana w ciagu 2 tygodni oczywiscie :angry: a dzis 16 :wściekła/y: ciekawe czy juz nam cofneli medical card:angry: no nic wypisujemy ja szybko do pracodawcy dzis A musi leciec i tyle w sumie co mozna wieciej zrobic:confused: no jeszcze po 9 dzownie tam z chają:wściekła/y:
 
dzwoń,dzwoń Sandrulińska,ale nie sądze,ze to ich wina.My dostaliśmy list z banku po 13 dniach,a list z departamentu od PRSI idzie od 1 września czyli już 16 dni.To raczej wina poczty :angry:
Już nie wspomnę o tym,że czekam na list od CHB bo jakoś teraz powinni mi przysłac :baffled:
 
reklama
Do góry