reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
ja dostaje te listy sprawdzajace regularnie co 3 miesiace:baffled: i zawsze wyslane z urzedu jakies 10 dni pozniej niz wsakzuje na to data formy :sorry2: opozniaja co byśmy nie zdążyli moze:baffled:
 
Dziewczyny na BtS trzeba ewidentnie miec jakies dodatki, tu jest lista i cos z tego trzeba pobierac

Social Welfare Payments
Health Service Executive Payments
Social Security Payments from another State
Wages/Salary (please provide payslip)
Self Employment (including farming)
Sick Pay/Income Protection Schemes
Occupational/Private Pension(s)
Maintenance Payments
FÁS/CES Training Allowance
FIS
Any other source(s) e.g. Investments, Property etc
 
reklama
czesc Dzwieczyny, mam takie pyt. Wiem, ze tamet byl juz kiedys poruszany, ale nie moge sie tego doszukac na watku:zawstydzona/y:
Za 2 tyg konczy mi sie macierzysnki, do pracy oczywiscie nie wracam (zreszta i tak nie mialabym gdzie, bo firma przechodzi lekki kryzys) wiecie moze czy nalezy mi sie jakis zasilek? tylko problem jest taki, ze ja w Pl siedze wiec odpada ten "normalny" dla osob bez pracy, bo tam trzeba sie co tydz na poczcie pojawic, a to oczywiscie odpada. Kiedys ktoras dziewczyna cos wspominala o jakims zasilku chorobowym z racji karmienia dziecka, ale nie pamietam o co tam dokladnie chodzilo...
bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje:-)
pozdr
aga
gdzies czytalam ze jak sie firma rozsyypuje to chyba musza ci zaplacic za zwolnienie z tego powodu... nie jestem pewna poszukam i dam ci linka
 
Do góry