reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Jezu biola ale mnie uszczęśliwiłaś,wygląda na to,że mój Radek się łapie od stycznia:tak:,właśnie myśleliśmy nad tym przedszkolem od stycznia dla niego a tu taka niespodzianka:-),Radek urodził się 19 czerwca 2006.Bardzo bym Cię prosiła,żebyś mi powiedziała czy ten nr także dotyczy mnie(mieszkam w Swords)?Gdzie będę mogła sprawdzić,które przedszkole będzie darmowe?W Dublinie czy może być jakiś oddział u mnie?Wiesz coś na ten temat?Please,please:sorry:
wiesz co na tej ulotce sa nr tel wiekszych miast i wydajae mi sie ze oddzial twoj to bedzie dublin.ale zadz tam to ci wszystko powiedza:-)
 
reklama
anineczko:mam jeszcze takie pytanie....oglądam strony przedszkoli w Swords i dosłownie na jednej znalazłam wzmiankę o tym,że będzie możliwość od stycznia za free..Na żadnej innej:no:To skąd do jasnej Anielki mam wiedzieć,gdzie pytać o wolne miejsce skoro nie wiem czy dane przedszkole jest "podciągnięte"pod free:confused:,a lista tychże przedszkoli ma być dostępna od października:shocked2:.Nie kumam czaczy:no:.Aaa i czy ta lista będzie dostępna w necie?My podlegamy(jak zdążyłam się zorientować)pod Fingal County Childcare Committees.
heee nie doczytalam jak podlegasz pod Fingal to prosze nr 018077660:-)
 
heee nie doczytalam jak podlegasz pod Fingal to prosze nr 018077660:-)
dzięki bardzo biola,wczoraj zwiedziliśmy 3 przedszkola (tylko tyle zdążyliśmy po P pracy) i nawet w jednym(najbliższym nam) pani wstępnie Radka zapisała:tak:.Powiedziała,że mamy jej tylko znać,jeśli się rozmyślimy do 22 grudnia,bo wtedy zamykają przedszkole,aż do nowego roku:tak:.Ale w sumie to nie widzieliśmy w jakiej kondycji to przedszkole,bo praktycznie złapaliśmy panią w drzwiach,więc chcemy teraz wybrać się jeszcze raz zobaczyć jakie warunki.A w międzyczasie odwiedzić jeszcze inne,jakby tam nam nie pasowało...Tak więc na razie jestem zadowolona,bo już jest jakiś punkt zaczepienia:-)
 
No to Agusik macie szczęście.My zobaczymy jutro :tak:
Niestety w większości przedszkoli się wycwanili.Wezmą dziecko pod warunkiem,że dopłaci się za dodatkowe godziny.Czyli dam na 8h zapłacę za 5h.Mnie to nie rajcuje :eek:
 
A kuku Agusik :-D:-D
A mieszają nam się te wątki :-D:-D
No widzisz,mam wrażenie też,że każde przedszkole robi jak im się podoba :eek:
No fakt,dla nich to kasa jak nic.
w jednym z przedszkoli babka mówiła nam,że mają 16 dzieci zapisanych i muszą zatrudnic dodatkowo 2 pracownice,bo na 8 dzieci przypada jedna opiekunka.
No nic będziemy szukac jak to nie wypali.:tak:
 
A kuku Agusik :-D:-D
A mieszają nam się te wątki :-D:-D
No widzisz,mam wrażenie też,że każde przedszkole robi jak im się podoba :eek:
No fakt,dla nich to kasa jak nic.
w jednym z przedszkoli babka mówiła nam,że mają 16 dzieci zapisanych i muszą zatrudnic dodatkowo 2 pracownice,bo na 8 dzieci przypada jedna opiekunka.
No nic będziemy szukac jak to nie wypali.:tak:
No,ok,ale przynajmniej by nie pierniczyli,że żadne przedszkole nie weźmie dzieci na 3 godziny,bo jak widać jednak są takie:tak:.A tak prawdę mówiąc,to się mija z celem,żeby zabierać 41,50E ECB po to,żeby posłać dziecko do przedszkola na półpłatne godziny.:wściekła/y::eek:Tu nam zabiorą,że niby za darmo,a tu trzeba będzie płacić:oo:.Masło maślane maślanką polewane:eek:
A,jeszcze jedno:myślisz,że już powinnam szukać dla Radka szkoły?Rok na przód?:eek:
 
No,ok,ale przynajmniej by nie pierniczyli,że żadne przedszkole nie weźmie dzieci na 3 godziny,bo jak widać jednak są takie:tak:.A tak prawdę mówiąc,to się mija z celem,żeby zabierać 41,50E ECB po to,żeby posłać dziecko do przedszkola na półpłatne godziny.:wściekła/y::eek:Tu nam zabiorą,że niby za darmo,a tu trzeba będzie płacić:oo:.Masło maślane maślanką polewane:eek:
A,jeszcze jedno:myślisz,że już powinnam szukać dla Radka szkoły?Rok na przód?:eek:
Tutaj też o tym mówią

Tak,myślę,że ze szkołą czas najwyższy.Oczywiście jeśli na którejś Ci zależy (dobra opinia,dojazd czy dojście pieszo do szkoły jest łatwy) to radzę iśc już po formularz i zapisac go.Zresztą nas już pogania nasza pani z Health Centre.

Najgorsze w tym programie darmowych niby przedszkoli,że zabierają zasiłki wszystkim! Tym co mają dzieci w wieku rok,dwa lata lub mniejsze,a na ten schemat się nie łapią :crazy:
 
Tutaj też o tym mówią

Najgorsze w tym programie darmowych niby przedszkoli,że zabierają zasiłki wszystkim! Tym co mają dzieci w wieku rok,dwa lata lub mniejsze,a na ten schemat się nie łapią :crazy:
No to ja już nic teraz nie wiem:eek::no:,jeśli tam piszą,że (tak jak i Tobie mówiono) za 2godz. i 15 min.nie płacę,ale dziecko zostaje na następne godziny,za które muszę zapłacić,a babka w przedszkolu mi powiedziała,że on może chodzić 9:15-12:15 to o co kaman?:eek:I tak będziemy jeszcze szli tam rozeznać teren,w tym przedszkolu to lepiej dopytamy dokładnie,żeby potem,w styczniu niespodzianek nie było:dry::baffled:
Ja i tak siedzę w domu,więc Radek nadal siedzieć ze mną może,paniki jakiejś nie ma,że on musi chodzić do przedszkola:confused2:ale chciałabym,żeby poszedł chociaż na te 3 godzinki dziennie,z dziećmi pobył,z językiem się osłuchał,miał troszkę rozrywki:tak:
A co do zabierania ECB to mogli choć zostawić dzieciom,nie wiem do 2 czy 3 lat,przecież i tak takiego maleństwa nie daje się do preschool:wściekła/y:
A szkoła..Sama nie wiem czy Radek za mały jeszcze nie będzie,w czerwcu co prawda skończy 4 lata,ale sama nie wiem:no:
 
Ostatnia edycja:
Kochana nic się nie martw.Powinno byc tak jak Tobie powiedzieli. :tak::tak:
Ale przedszkola zwęszyły dodatkowe pieniążki i kombinują.:wściekła/y:
Najlepiej bądźcie w stałym kontakcie telefonicznym i co jakiś czas pytajcie czy nic się nie zmieniło.
Trzymaj się tego co Ci babka mówiła.
Widocznie trafiliście na kogoś fair ;-)

My jutro dowiemy się co tam w naszym przedszkolu.
Jak mi dziecka żadne nie przyjmie to wysmaruję list do Ministra Edukacji :wściekła/y::wściekła/y::-D

Co do szkoły.Wiesz,my matki w wielu sprawach trzęsiemy dupkami a okazuje się,że nie taki diabeł straszny.
Zresztą szkołą tego aż tak nazwac nie można,bo 4 latek nie idzie tam się uczyc a bawic,poznawac świat i rówieśników.O takie przedłużenie przedszkola.Oczywiście możesz się nawet wstrzymac do 6 roku życia od kiedy jest obowiązek szkolny,ale pamiętaj,że pierwszeństwo do szkoły mają dzieci,które chodziły do Infant Class.
Mój Antek pójdzie za rok,tylko z tego względu,że urodził się 21 września.Spóźnił się 3 tygodnie he he,ale gdyby urodził się wcześniej to z chęcią posłałabym go.
Teraz we wrześniu 2010 będzie jednym ze starszych dzieci w Infant Class.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Właśnie też tak myślałam,że młody przynajmniej będzie miał kontakt z dziećmi:tak:i zawsze trochę się nauczy(choćby przez zabawę):happy:.A te obawy to chyba faktycznie wynikają bardziej z mojej mamusinej nadopiekuńczości:-D.Ale co tu się dziwić,skoro jestem z nim dzień i noc od ponad 3 lat...I jak ja przeżyję to rozstanie:szok::sad::-D:-D
 
Do góry