reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Marta a moze w drugi poniedzialek miesiaca?
Bo ja teraz sprawdzalam konto i mialam zawsze w drugi poniedzialek,czyli w tym miesiacu wypadalo by ze za tydzien
 
reklama
Marta a moze w drugi poniedzialek miesiaca?
Bo ja teraz sprawdzalam konto i mialam zawsze w drugi poniedzialek,czyli w tym miesiacu wypadalo by ze za tydzien
ja miałam 4 miesiące przerwy w płatnościach i dostałam 2 decyzje, w jednej pisze (w tej pierwszej) ze w drugi wtorek a w drugiej która przyszła tydzien po pierwszej ze w drugi poniedziałek:eek: ale juz mnie chyba nic u nich nie zdziwi:sorry:
 
czesc babeczki:) wiecie moze jak to jest z pieniedzmi za urodzenie dzidziusia? bo nam przyznali medical card 4.09.09 a ja urodzilam 27.08.09. i teraz nie wiem czy moge sie o to starac? moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji dzieki za odpowiedz:) pozdrawiam
 
czesc babeczki:) wiecie moze jak to jest z pieniedzmi za urodzenie dzidziusia? bo nam przyznali medical card 4.09.09 a ja urodzilam 27.08.09. i teraz nie wiem czy moge sie o to starac? moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji dzieki za odpowiedz:) pozdrawiam

Ale w Irlandii nie ma czegoś takiego jak pieniązki za urodzenie dziecka. Jest Child Benefit wypłacany co miesiąc. Chyba, że dla tych, co mają Medical Card są jakieś dodatkowe pieniążki, ale ja o tym nie słyszłam a interesują mnie takie rzeczy
 
ja slyszalam ze jak starasz sie o child benefit dla dziecka ponizej 5 roku zycia to dostajesz jeszcze dodatkowe pieniadze (nie wiem jak sie to nazywa:p)- ale to dostajesz od razu z child benefitem- takze nie musisz sie starac o to dodatkowo...

tutaj macie:
http://www.citizensinformation.ie/c...yments-to-families-and-children/child_benefit
w trzecim akapicie jest notka na ten temat

heh... ja dzisiaj dostalam odpowiedz wlasnie z child benefit... wyobrazcie sobie ze mi nie przyznali!... nie wiedzialam ze to jest w ogole mozliwe?!
powody dla ktorych nie dostalam:
1. nie jestem zatrudniona
2. Your centre of interest is not Ireland (?!)
3. i nie widza powodow dla ktorych mieli by mi przyzanc ten benefit!

no chyba skoro nie pracuje to takie pieniadze sa mi jeszcze bardziej potrzebne!!!... a ten punkt 2... co to ma do rzeczy?! i skad to wiedza?!
co ja mam robic?... pisac odwolanie, czy jeszcze raz to samo?
heh... ale sie na to wkurzylam!!!
 
Ostatnia edycja:
To bardzo dziwne, ze ci nie przyznali. Ja nie jestem i nigdy nie bylam zatrudniona w irlandi a Child Benefit dostalam bez problemu. Malo tego, jakies 3 tygodnie po narodzinach mojego syna, sami mi przyslali poczta formularz do wypelnienia. Wiec nawet nie musialam sie o nic starac. Wypelnilam, wyslalam i dostalam;-) A moze teraz sie cos pozmienialo?:baffled:
 
edyta25 to sie nazywa o ile sie nie mylę Maternity Grant i niby jest napisane,że należy się osobom z MC.
Ale czy dostaniesz? Nie mam pojęcia :baffled:

colima jestem w szoku,czyli jednak można nie miec CHB :dry:
 
reklama
Do góry