reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

Cześć dziewczyny :) Poczytałam sobie tego posta od początku i zauwazyłam że kilka razy przewinęła się tutaj propozycja kilku osób o przeslaniu na emaila wzoru kosztów utrzymania dziecka. Mam sprawę że tydzień a nie bardzo wiem jak to ugryźć. Bardzo bym prosiła jeśli ktoś jest w posiadaniu czegoś takiego to bedę bardzo wdzięczna :)
asuzana@wp.pl
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam was kobietki! Mampol rocznego synka jego ojciec zostawil nas jak bylam w 4 miesiacu ciazy na poczatku mowil ze bedzie lozyl na Kubusia i przez pierwsze 3 miesiace pokazal sie moze z 6 razy, przez kolejne 3 do dzisiaj juz nie! Mial mi wyplacac po 400 zl miesiecznie (ta kwota nie pokrywa wszystkich wydatkow maluszka i wy same dobrze o tym wiecie) Nie wychylalabym sie za wiele ale on nie placi musze do niego kilkakrotnie wydzwaniac zanim wogole odbierze a pozniej jeszcze wykucac zeby dal mi te pieniazki! On czasami jezdzi dorobic do niemiec ale nie ma stalej pracy a jak wraca tutaj to dorabia u swojego ojca ale na czarno czyli wlasciwie nie pracuje! Chcialabym zalozyc mu sprawe o alimenty ale nie wiem o jaka kwote sie starac i czy mu cos zasadza skoro jest bez pracy??? Prosze pomozcie bylo juz nawet tak ze dwa miesiace nie widzialam od niego kasy i mosialam na lekarstwa pozyczyc (maly mial zapalenie oskrzeli) teraz tez jestem zadluzona a on w tym miesiacu wyslal mi 200 zl kupilam mleko i pieluchy i znowu jestem bez kasy! Mieszkam z rodzicami ale oni nie zawsze moga mi pomoc sami tez splacaja kredyt i nie maja z czego! Doradzcie mi co mam zrobic prosze!!!!
Popierm to co napisała Aga i podpowiem,że należy ci się zwrot kosztów utrzymania Ciebie w okresie ciąży i połogu tj. za 3 miesiące,w przypadku kiedy matka choruje po porodzie sąd może przedłużyc ten okres.
 
Dzieki dziewczyny za pomoc! Narazie zrobilam kosztorys utrzymania mojego malenstwa, ale poprosze o Twój bym mogla porownac czy dobrze lajla201@wp.pl Co dalej to zobaczymy! Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Za 4 miesiące urodzę dziecko. Ojciec dziecka w ogóle się nim nie interesuje. Chciałabym się dowiedzieć czy dziecko musi mieć nazwisko ojca? I czy jest możliwość ograniczenia mu widzenia się z dzieckiem? I ile powinny wynosić alimenty jakie powinien mi płacić? Aaaaa i jeszcze bym zapomniała zapytać czy on może mi zabrać dziecko? Bo ja mam 16 lat, a on jest już pełnoletni.
 
Ja jestem akurat po sprawie i mam doła okropnego. Zostałam potraktowana jak puszczalska a pani sedzina bardzo żałowała mojego ex bo bedzie mi musiał zaległą kasę wypłacić. Nawet ze mną rozmawiać nie chciała i nie obchodziły jej moje rachunki. Wzieła tylko jego zaswiadczenie o zarobkach, które na dodatek sfałszował bo nie dał całości i powiedziała że nawet jesli by zarabiał więcej to i tak nie dostane wyzszych niż zasądzone. Powiedziała że moge się odwołać ale w mojej sytuacji finansowej to potrwa z pół roku więc mi odradza. A ja się właśnie odwołalam i nawet jeśli to potrwa tyle m-cy to kasę w koncu i tak zaległą dostanę. Mój ex zarabia sporo i nie ujdzie mu to na sucho tym bardziej że ja za te pieniądze nie dam sobie rady. Ale jestem zniesmaczona, sady zamiast brać pod uwagę dobro dziecka i matki która się nim opiekuje to stają po stronie tatusiów leserów. Szok!
 
Ja jestem akurat po sprawie i mam doła okropnego. Zostałam potraktowana jak puszczalska a pani sedzina bardzo żałowała mojego ex bo bedzie mi musiał zaległą kasę wypłacić. Nawet ze mną rozmawiać nie chciała i nie obchodziły jej moje rachunki. Wzieła tylko jego zaswiadczenie o zarobkach, które na dodatek sfałszował bo nie dał całości i powiedziała że nawet jesli by zarabiał więcej to i tak nie dostane wyzszych niż zasądzone. Powiedziała że moge się odwołać ale w mojej sytuacji finansowej to potrwa z pół roku więc mi odradza. A ja się właśnie odwołalam i nawet jeśli to potrwa tyle m-cy to kasę w koncu i tak zaległą dostanę. Mój ex zarabia sporo i nie ujdzie mu to na sucho tym bardziej że ja za te pieniądze nie dam sobie rady. Ale jestem zniesmaczona, sady zamiast brać pod uwagę dobro dziecka i matki która się nim opiekuje to stają po stronie tatusiów leserów. Szok!

sedzia koszmarna,jak moze ci poweidziec abys sie nie odwolywala,bo bedzie dlugo trawa???rachunkow nie zawsze biora pod uwage,ale traktowanie ojca jako jako on biedny to po prostu brak slow
ile masz na corke alimentow,tyle ile chcialas???
odwoluj sie,nie zaleznie ile by trawo,biezace alimenty bedzie placil,a zalegle walcz
ja mialam 6 spraw o alim,bo walczylam o zalegle i wygralam:tak:a to co on mowil i z od jego rodziny to po prostu stek bzdow ktore i taksad zweryfikowal
 
niestety sedziny takie sa... ostatnio czesto zdazaja sie te zaluajce tatusiow bo przeciez oni musza nam placic...
choelra przeciez oni daja te kase na dzieci a nie dla nas!!


odwolu sie ejzeli nie zgadzasz sie z wyrokiem, masz do tego prawo.
ja tez bym tak zrobila.

sama tez jestemw trakcie oczekiwania na rozprawe w sadzie okregowym po tym jak sedzina bi8ednemu tatusiowi obnizyla aliemnty
 
A gdzie tam ... nie dostałam tyle ile chciałam. To nic powalczę jeszcze bo nie mam nic do stracenia ale tym razem przygotuję sie lepiej. Poprostu się nie spodziewałam że ex się do tego posunie żeby zrobić ze mnie najgorszą z nagorszych. Wkurzylam sie tylko tym że sędzina nawet nie zajrzała do uzasadnienia pozwu. Tylko o co wnoszę i wzięła jego zarobki. Mogła to zrobic zaocznie bo moja obecnosc była zbędna.
 
reklama
A gdzie tam ... nie dostałam tyle ile chciałam. To nic powalczę jeszcze bo nie mam nic do stracenia ale tym razem przygotuję sie lepiej. Poprostu się nie spodziewałam że ex się do tego posunie żeby zrobić ze mnie najgorszą z nagorszych. Wkurzylam sie tylko tym że sędzina nawet nie zajrzała do uzasadnienia pozwu. Tylko o co wnoszę i wzięła jego zarobki. Mogła to zrobic zaocznie bo moja obecnosc była zbędna.
Kochana zawsze masz prawo zmienić sędziego,bo np.nie jest bezstronny.Wnosisz o to do Prezes Sądu.Ponadto tak jak piszą dziewczyny masz prawo się odwołać tylko musisz zachować terminy.
 
Do góry