reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na zasypianie

Agawa, u nas smoczek odpada, bo Krystianek nim pluje dalej niż widzi :)

Kinga, mój Krystianek dzisiaj po butli z kaszką opróżnił całą pierś, więc też się zaczęłam zastanawiać nad tym, czy może był głodny i chciał dojeść, tylko z drugiej strony 150ml mieszanki z kaszką, to chyba nie tak mało...
 
reklama
ANIK78 pisze:
Agawa, u nas smoczek odpada, bo Krystianek nim pluje dalej niż widzi :)

Kinga, mój Krystianek dzisiaj po butli z kaszką opróżnił całą pierś, więc też się zaczęłam zastanawiać nad tym, czy może był głodny i chciał dojeść, tylko z drugiej strony 150ml mieszanki z kaszką, to chyba nie tak mało...
Anik, jeszcze raz napisze DA SIE ODZWYCZAIC OD ZASYPIANIU PRZY CYCUSIU :) Naprawde doskonale rozumiem to co czujecie dziewczyny bo niedawno sama przez to przeszlam.Bylo dokladnie tak samo,dokladnie.I moj maz mnie namowil zebysmy sprobowali nauczyc Majke samodzielnie zasypiac.Nie mowie ze latwo- tak samo trwalo to tydziei tak samo pierwsze 3 dno to byly koszmar.Pierwszego wieczoru bylam juz gotowa poddac sie ,wziac Majke,przytulic do cycusia jak do tej pory,ale za pomoca Bartka sie nie poddalam.Drugiego wieczoru bylam calkowicei sama w domu i sama musialam sobie dac rade- trwalo to 1godz i 40 minut.Ale tez sie nie poddalam.W tej chwili Majke po karmienu tylko przez chwile poprzytulam,pospiewam,wycaluje i jeszcze w drodze do lozeczka juz zamyka oczeta.Sa tez wyjatki,jak wczoraj naprz. kiedy po odlozeniu do wyrka zaczela plakac straszliwie,ale zostawilam ja troche,postanowilam ze odczekam z 10 minut zanim do niej pojde...no i nie bylo takiej potrzeby,bo mala poplakala sobie i zasnela :)
Dziewczynki,no chyba ze wolicie zeby Wasze szkrabiki zasypialy przy Was,ja tez nie mialam nic przeciwko do czasu kiedy Majka zaczela co chwile sie budzic w nocy i domagac sie cycusia,potem sie strasznie krecila i wiercila bo byla tym mlekiem tak napchana ze co chwile jej sie odbijalo albo ulewalo i przez to tez nie mogla spokojnie spac :-[ Ale jezeli nie,to WARTO sprobowac.Wiec trzymajta sie!!!!!!!
 
ja robiłąm kilka bedów przy Piotrku:
1 po pierwsze zasypiał przt cycusiu
2 odzwyczaiłm go od cycusia bujaniem w wózku
3 od bujania w wózku odzwycziłam go zasypianiem z butlą (mleko lub herbatka lub woda
4 w ciągi 2 dni ozwycziłam go od zasypiania z butlą (miał już wtedy ok 10 miesięcy)


sadzę że bez problemu przeskoczyłabym 3 pierwsze punkty - ale słuchałam dobrych rad babci...

Bartek zasypia na noc sam, - nie przy cycu, nie przy butli, niebujany - po prostu uśmiecha sie do mnie, ja go kładę a on w ciągu 5-10 minut smacznie śpi...

dokonałam tego w 3 dni...

w dzień niestety gorzej - ale też mi isę w końcu uda

więc o ile możecie ominąć te błędy które ja popełniłam (a były też poniekąd popełniane z lenistwa - łatwiej pobujać niż uczyć nowego) to omijajcie
 
ANIK78 pisze:
Agawa, u nas smoczek odpada, bo Krystianek nim pluje dalej niż widzi :)

Kinga, mój Krystianek dzisiaj po butli z kaszką opróżnił całą pierś, więc też się zaczęłam zastanawiać nad tym, czy może był głodny i chciał dojeść, tylko z drugiej strony 150ml mieszanki z kaszką, to chyba nie tak mało...
A to cwaniaczek :) Sorki Anik że tak pytam ale często dzieci plują smoczkami jak one im nie pasują są takie specjalne smoczki uspokajające naprawde imitują brodawkę - wysuwają się jak sie je ssie, może nawet nie pasowac mu materiał jeśli jest silikon może odpowiedniejszy będzie kauczuk. A co do wypicia 150 ml kaszki Anik mój kamil je mało mleka ale jak jest głodny na wieczór to 220 ml kaszki gęstej wypija. MOże nie dojadł a może poprostu kochać cyca :)
 
A u mnie panika, piski...Patrycja zasypia w lozeczku, a nie z cyckiem...Strasznie mi jej zal, ale ... mam nadzieje, ze wytrwam :-[ :-[ :-[
 
Gratulacje dla Patrycji!

A co zrobić jak mały juz w trakcie kolacji zasypia przy cycu? Tak sie właśnie dzisiaj stało... Przecież nie będę go budzić tylko po to, żeby go odłozyć do łóżeczka, żeby sam mógł zasnąć, przecież to bez sensu... Odłożyłam go śpiącego...
 
to i ja się pochwalę

nakarmiłam dziś Agatę, położyłam do łóżeczka, poszłam do łazienki, słyszałam że kwęka, a po chwili wtuliła się w pajacyka (nocne ubranko;)) i zasnęła SAMA ;D

oby to juz na stałe było...
 
Gratulacje Osinko!Aniam -trzymaj sie!
Ja dzisiaj ponownie przechodzilam przez wrzaski bo Jaskowi juz sie znudzilo samotne zasypianie-i od 2 dni dawal mi koncerty-dzis zasniecie zabralo mu 40min, zobaczymy jak bedzie jutro.
Azik-z ta butelka to ja popelniam taki blad-jak sie budzi to daje mu troche wody popic z butelki-to go uspokaja i zasypia
 
reklama
ja w nocy nie mam problemu, Maks zanim zaśnie zje butle , powierci się trochę, czasem 15 minut, czasem 40 no i sobie uśnie, natomiast w dzień jak nie w wózku to zasypia mi przy butli z herbatką albo mlekiem
Ola też zasypiała z butelką i wyrosła z tego więc się nie martwie
 
Do góry