reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na zasypianie

my w ciągu dnia też mamy problem z zasypianiem. Albo przy cycusiu, albo w wózeczku bujany, albo w łożeczku ale też koniecznie musi być bujany
 
reklama
U nas był tydzień dosyć ciężki, ale to chyba przez ząbkowanie, bo od wczoraj znowu jest dobrze. W nocy Jaś wprawdzie budzi się raz albo dwa razy, ale po przewróceniu z powrotem na plecki albo podaniu smoczka zaraz zasypia i budzi się na mleczko dopiero o 5-6. Za to w dzień to śpi jak zając pod miedzą - krótko i okropnie czujnie.
 
samodzielna nauka spania u nas w dalszym ciągu koszmarna!!! wyobraźcie sobie, że Karola spała dzis w ciągu dnia tylko raz, bo za drugim razem jak probowałam ją uśpić tak krzyczała i wrzeszczała, że wkońcu jej odpuściłam. Wróciłyśmy do pokoju, a ona szczęsliwa rozpoczęła zabawę... Czy któraś z Was może to zdiagnozować???
::)

zaczęłam się zastanawiać, czy ja jej za wcześnie czynię zabiegi typu: przewijanie, kołysanie??? Może ona po prostu wtedy nie jest zmęczona???

powiedzcie mi jeszcze, czy Wy karmicie dzieci bezpośrednio przed snem, bo Karola sie tego domaga! Nie wiem, czy to ja jej tak kiedyś "wmówiłam", czy tak ma być???

Benita, co Ty na to?
 
Kinga u mnie tez czasem tak było że Maks płakał wniebogłosy zamiast zasnąć a jak go wzięłam z łóżeczka i włóżyłam do fotelika to bawił sie spokojnie i po jakimś czasie dopiero było spanie

no a dziś też bylo trochę krzyku, nie mógł jakis czas zasnąć no ale o zabaweie też nie było mowy ::)
w końcu po godzinie męczęnia się włożyłam go do wózka , pospacerowalam troche i spał

no i u nas jedzenie często jest bezpośrednio przed snem
 
i co? dawałaś mu się bawić?

my chyba popadliśmy w pułapkę, bo jak Karola nie mogła zasnąć, zastanawiałam się czy nie jest głodna. Na "próbę" dawałam piers, ona często przysysała się (teraz wiem, że niekoniecznie jadała), a teraz, kiedy nie powinnam jej dawać cyca, a ona płacze tak baaardzo i dam jej, to mam wrażenie, ze naprawde je! Nie wiem co robić z tym?
 
dopoki nie było marudzenia to sie bawił

a co do dawania cyca to niewiem ::)
już nie karmię no i nie mam pojęcia co Ci doradzić..
 
ja wiem, że nie karmisz już piersią. To pytanie napisałam, bo przyszło mi do głowy. Może ktos zna na nie odpowiedź????
 
Kinga- a slyszysz ze polyka ? BO moja Ola tez czesto dostawala cyca w takich samych sytuacja jak Karola, czasem nawet wtedy jadla a potem wszystko zwracala (bo miala za duzo ;) ) ale teraz je tylko wtedy gdy chce. Jak nie jest glodna to odwroci glowe i nie wezmie cyca, a jak ponowie probe jej go podania to placze. Ja widze ze jest glodna kiedy zaczyna np. ssac albo jesc mi reke :) Wtedy jak ja przystawie to je (slychac lykanie), no ale juz jak ja klade na lozku, to sie obraca na bok i az sie trzesie, raczki do mojej bluzki wyciaga :)
Czasem Ola chce sie po prostu do cyca przytulic, wtedy tak lapie cyca, zeby nic nie lecialo- leciutko ;D

W nocy zawsze zasypia przy cycu, potem ja odkladam do lozeczka.
A w dzien albo przy cycu albo w wozku, najlepiej z pielucha na glowie.
 
Kinga mój Mateusz zawsze po kapieli dostaje cycusia, je jakieś 5-10 minut ( słychać przełykanie) , przytula się do mnie lub odwraca pleckami i zasypia ( oczywiście ze smokiem w buzi)
 
reklama
A kubus wczoraj ładnie zasnał. Potanczylam z nim przy spokojnej muzyczce. Odłozyłam do łozeczka (ale jeszcze nie spal) Był wyciszony i sam zasnął.
 
Do góry