reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie dziecka w osobnym pokoju, wasze zdanie.

@Kolorowych1 być może i tego Ci oczywiście życzę będziesz miała maluszka, który nauczy się spać od początku w łóżeczku i nie będziesz musiała wstawać pierdyliard razy w nocy 😀 przecież takie maluszki tez się trafiaj to może i Tobie się trafi wiec nie będziesz miała dylematu:)

Akurat noworodek karmiony piersią nie powinien przesypiać całych nocy ;)
 
reklama
@Kolorowych1 być może i tego Ci oczywiście życzę będziesz miała maluszka, który nauczy się spać od początku w łóżeczku i nie będziesz musiała wstawać pierdyliard razy w nocy 😀 przecież takie maluszki tez się trafiaj to może i Tobie się trafi wiec nie będziesz miała dylematu:)
Wiadomo , każde dziecko jest inne nie ma co porównywać. I każda matka robi tak jak uważa za słuszne 🙂
 
U nas córka spała w swoim pokoju. Miałam monitor oddechu, więc ja byłam spokojna. Nie wiem jak spanie w tym samym pokoju miałoby zminimalizować SIDS. Monitor dawał mi jednak więcej pewności. Spanie z noworodkiem to nie było dla mnie. Poza tym łozko było stanowczo za małe na spanie w nim we trójkę i jeszcze pies w nogach.
Jeszcze zastanawiam się ewentualnie nad jakąś dostawką ale też chciałabym żeby dziecko spało u siebie. Kupiony został cały komplet mebli. W sypialni nie mam zbytnio miejsca i to byłaby najlepsza opcja. Monitor też chce kupić dla swojego spokoju , akurat ja mam taki sen że nic mnie nie obudzi 😂
A jakiej firmy używałaś ?
 
No i co z tego, że są monitory oddechu?
Mój syn przesypia całe noce, bo wylapuję go zanim sie wybudzi i dolulam. Jakbym czekała na wrzaski z drugiego pokoju i dopiero wtedy reagowała, to nocki z głowy.
a czy ktoś mówi o wrzaskach. Spanie w jednym łóżku z dzieckiem tak jak już inne kobiety pisały jest bardziej dla wygody niż dla bezpieczeństwa. Monitor ma służyć do pomocy, nie zastąpi opieki nad dzieckiem.
 
Akurat noworodek karmiony piersią nie powinien przesypiać całych nocy ;)
Nie ma tutaj mowy o przesypianiu całych nocy tylko ograniczeniu się do kilku pobudek. Ale to wszystko przede mną 🙂 Wiadomo jak jest ktoś zdeterminowany to i może wstawać za każdym razem do dziecka które będzie w innym pokoju. Dla niektórych będzie wygodą spanie z dzieckiem. Każda z nas wybiera dla siebie najlepszą opcję. Jeszcze nie zadecydowałam co będzie dla mnie najlepsze ale warto czasami zaczerpnąć trochę opinii 👍
 
Nie ma tutaj mowy o przesypianiu całych nocy tylko ograniczeniu się do kilku pobudek. Ale to wszystko przede mną 🙂 Wiadomo jak jest ktoś zdeterminowany to i może wstawać za każdym razem do dziecka które będzie w innym pokoju. Dla niektórych będzie wygodą spanie z dzieckiem. Każda z nas wybiera dla siebie najlepszą opcję. Jeszcze nie zadecydowałam co będzie dla mnie najlepsze ale warto czasami zaczerpnąć trochę opinii 👍

Tylko to wynika z badań. Mleko matki w nocy ma inny skład niż to w dzień - stąd częste pobudki dzieci karmionych piersią. To po prostu naturalne, a nie kwestia wygody czy jej braku. Biologia.

Ja nie mam determinacji. Kocham spać. Plus kocham też pozostała dwójkę moich dzieci więc lubię być wyspana i mieć siłę w dzień 🤷‍♀️
 
a czy ktoś mówi o wrzaskach. Spanie w jednym łóżku z dzieckiem tak jak już inne kobiety pisały jest bardziej dla wygody niż dla bezpieczeństwa. Monitor ma służyć do pomocy, nie zastąpi opieki nad dzieckiem.

Badania jasno pokazują, że wspolspanie jest zdrowsze. Tak jak już dziewczyny napisały zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej.
 
a czy ktoś mówi o wrzaskach. Spanie w jednym łóżku z dzieckiem tak jak już inne kobiety pisały jest bardziej dla wygody niż dla bezpieczeństwa. Monitor ma służyć do pomocy, nie zastąpi opieki nad dzieckiem.
Ja nie śpię z dzieckiem w jednym łózku. Piszę tylko, że dolulanie lekko wybudzomego dziecka jest latwiejsze niż dolulanie takiego, które rozbudzi się na tyle, żeby obudzić Ciebie płaczem.
 
reklama
Jeszcze zastanawiam się ewentualnie nad jakąś dostawką ale też chciałabym żeby dziecko spało u siebie. Kupiony został cały komplet mebli. W sypialni nie mam zbytnio miejsca i to byłaby najlepsza opcja. Monitor też chce kupić dla swojego spokoju , akurat ja mam taki sen że nic mnie nie obudzi 😂
A jakiej firmy używałaś ?

Nie do mnie pytanie, ale odpowiem, bo miałam podobny dylemat. Chciałam dostawke i monitor oddechu, tylko większość dostawek nie jest przystosowana do monitora i trzeba pokombinować. Ja kupiłam baby.sense luna 7 mini zestaw dostawka i monitor. Ta dostawka wygląda jak takie małe drewniane łóżeczko na kółkach. Byłam zadowolona z niego, bo wszędzie można tym łóżeczkiem pojechać, bylo małe, był monitor. Minus - hajsy, bo w tamtym roku dopiero wyszło, więc nie dało się kupić używanego.
 
Do góry