reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

reklama
Mamy 7 dniowego Grzesia wczoraj pani doktor zrobiła aferę że malutki nie przybiera na wadze. W dniu urodzin miał 3040g , w dniu wypisu miał 2950g a wczoraj 2750g z tego co nam wiadomo to dzieci w pierwszych 7 dobach mogą stracić do 10% masy ciała a poza tym nasz Grześ śpi na dobę 18-20godzin resztę się patrzy czasem zapłacze no i je karmiony jest piersią.
Po piersi widać że jest mniej nabrzmiała i po prostu bardziej pusta.

Co do pępuszka to robimy tak jak trzeba patyczkiem nasączonym spirytusem jest najpierw dookoła przeczyszczony następnie zalewany spirytusikiem i tak za każdą zmianą pieluszki i jednak jest troszkę dookoła jakby wypchnięty

Mamy pytanie jest się czym martwić ??
 
hej co do karmien ia to nie pomoge, ale pempuszkiem opiekowałem się osobiście i nasz wygląda podobnie troszke wypchnięty, a co do zalewania spirytusem to est to raczej nie potrzebne wystarczy dokładnie tak 5 razy dziennie go wyczyścić i nie bać się go lekko podciągnąć żeby dokładnie wyczyścić zakamarki, pozdrawiam i życze szybkiego odpadnięcia :-)
 
Ja również uważam, że co do karmienia, to trzeba dać Grzesiowi trochę czasu. Moja córka po 2 tygodniach od urodzenia miała zaledwie 100g więcej, niż przy urodzeniu (czyli 3600 bo było 3500), dziecko jeszcze przybierze, a jeśli chodzi o pępek, to mojej córce odpadł dokładnie miesiąc po urodzeniu, co było dość dziwne, pomimo iż był czyszczony spirytusem itp., choć ja tam nic nie wlewałam i tu też nie radzę. Spokojnie, na pewno w końcu odpadnie.
 
Co do utraty wagi tez bym dala maluszkowi jeszcz tydzien dwa i powiniem przybrac na wadze.
a poza tym Gratulacje z okazji narodzin maluszka;))
 
reklama
Niektóre dzieci to takie male śpioszki.Więc zwróćcie uwage na to jak długo maluszek ssie pierś.Jeżeli za krótko,to dostaje mleko to pierwsze,które ma mało tłuszczu.Jeżeli bardzo długo(dłużej niz 20 minut),to pewnie przy tym więcej spala kalorii niz "wyciąga" z cycusia(ssanie to ogromny wysiłek dla maluszka).
Nasz Bąbel zaczoł rewelacyjnie przybierać na wadze,gdy nie pozwalalismy mu przysypiac przy piersi(delikatnie trzeba śpioszka łaskotac pod brudką,albo udawac,że się zabiera pierś z buzi) i karmiłam go 2 razy w nocy(wtedy mleko jest najbardziej treściwe i ma duzo tłuszczy).:-)

A jeżeli chodzi o pępuszek,to my tak czyscilismy spirytusem,że mały miał zaczerwieniona skórkę wokół,więc trzeb uwazać.Dopiero połozna pokazała am jak czyścić.Dokładnie patyczkiem w środku,odchylając ten kikucik.Strasznie długo nie chciał odpaśc.A zaczerwienienie wokół smarowaliśmy Bepanthenem.:tak:
 
Do góry