reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Krokiety drobiowe

gotowane mięsko drobiowe (np. 2 udka)
1 cebula
pół średniej papryki
1 marchew
łyżka majonezu
łyżeczka koncentratu pomidorowego
pęczek natki pietruszki
sól i pieprz do smaku
naleśniki-przepis wszystkim znany
do panierowania: bułka tarta i otręby


Cebulę i paprykę drobno siekamy, marchew ścieramy na drobnej tarce i wszystko razem smażymy na łyżce masła. Mięsko mielimy. Natkę siekamy. Wszystko razem mieszamy, dodajemy majonez i koncentrat pomidorowy. Doprawiamy do smaku.
Gotową masę nakładamy na naleśniki i zwijamy krokiety. Panierujemy najpierw w pozostawionym ze smażenia naleśników cieście, następnie w bułce tartej wymieszanej z otrębami. I smażymy na rumiano.
 
reklama
ja robie tosty, naleśniki, jajka pod wszelką postacią, sałatki, parówki/kiełbaski z wody (Michal uwielbia "kibase"), zapiekanki, hot-dogi, czasem placki z jabłkiem.
nic wielkiego
a wczoraj były hamburgery
 
robiłam pierniczki...nigdy wiecej...przepis niby super a wyszła dupa...za mało mąki wg mnie bo po dodaniu było juz lepiej...ale nie bede wiecej roić to nie dla mnie :sorry2:
 
w lidlu mozna kupic świateczne ciasteczka w kartonie jak ciasto z kartonu. Coś się tak dodaje i sie wyrabia. Sa do tego foremki (nie wiem czy nie 1) i ozdoby. Na pewno mniej roboty a i ilosci mniej urtowe

dzisiaj na obiad zrobiłam kurczaka miodowo-sojowego, pycha

Udka w zalewie miodowo-sojowej - SKŁADNIKI:

  • 4 ćwiartki z kurczaka (lub 8 pałek)
  • ok.90-100 ml ciemnego sosu sojowego
  • 4-5 łyżek miodu (najlepiej wielokwiatowego)
  • 250-300ml bulionu drobiowego
Ćwiartki myjemy. Układamy w naczyniu, w którym będziemy piec. Na patelnię wlewamy bulion, sos sojowy i miód, mieszamy do momentu gdy miód się rozpuści. Polecam miód wielokwiatowy bo nie zdominuje on swoim smakiem potrawy, ale w dalszym ciągu będzie wyczuwalny. Tak przygotowaną marynatą zalewamy ćwiartki - wkładamy do piekarnika na 190-200 stopni przez pierwsze 45 minut, a później zmniejszamy temperaturę do 180 stopni i pieczemy kolejne 45-55 minut. W czasie pieczenia mniej więcej co 20-25 minut wyciągamy naczynie i przekładamy kurczaki z jednej strony na drugą i chochelką polewamy je zalewą, w której się pieką.
 
Dziewczyny, w niedziele mamy znajomych na obiedzie. Takich spoko ludzi, nie żadne ĄĘ z córeczką 2,5 roku. Co mogę zrobić żeby się nie narobić, i żeby było dla wszytkich łącznie z dzieciakami ?
Podpowiedcie coś?
Pewnie rozół zrobię bo to dzieci na pewno zjedzą chętnie, ale drugie ?
 
AGRAFKA u nas pewnie najlepsze na drugie byłyby pierogi ruskie albo kotleciki z piersi kurczaka w panierce z bułki tartej- moi uwielbiają wziąść do ręki i jeść. No i bardzo lubią sałatę zieloną z sosem z musztardy i śmietany.:tak:
A i wiesz co jet dobre i na szybko pierś z kurczaka w kostkę w sosie koperkowym- wszyscy uwielbiamy.
A już całkiem expres to kurczak w całości do piekarnika i gotwe- dzieciakom po nóżce do ręki i ok.

No i rosół super pomysł- wiadomo najlepsza zupa dla dzieciaków.:tak:
 
reklama
Dziewczyny, w niedziele mamy znajomych na obiedzie. Takich spoko ludzi, nie żadne ĄĘ z córeczką 2,5 roku. Co mogę zrobić żeby się nie narobić, i żeby było dla wszytkich łącznie z dzieciakami ?
Podpowiedcie coś?
Pewnie rozół zrobię bo to dzieci na pewno zjedzą chętnie, ale drugie ?
U mnie Tom zawsze w kazdej postaci/znaczy w kazdym sosie zjada klopsiki. Wiec to pewnie by bylo takim "bezpiecznym" daniem na taka wizyte ;-)
 
Do góry