reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaki, smaczki, kulinaria

Kilolek dla Ciebie przepis na rolady wieprzowe (lepsze wołowe, ale dłużej się piecze):

Kawałek wieprzowego (karczek, łopatka lub inne) pokroić na plastry i rozklepać tłuczkiem do mięsa.
Każdy plaster przesmarować musztardą, posolić, popieprzyć. No i potem ja kroję boczek wędzony w małe kawałki, to samo z kiełbasą np. zwyczajną lub śląską, cebulę w księzyce, ogórek kiszony na mniejsze kawałki - i na każdy plaster kładę po trochu tych przygotowanych składników. Potem każda zawijam i albo obwiązuję nitką albo łapię takim czymś specjalnym do rolad:tak:
W brytfance rozpuszczam kostkę margaryny, kroję ze 3 cebule, daję ze 2 listki laurowe i kilka kulek ziela angielskiego - na to te przygotowane rolady..
No i do nagrzanego piekarnika 180 stopni piekę koło 1,5 do 2 godzin..wołowe nawet ze 3 godziny.
Od czasu do czasu obracam je w tej brytfance i podlewam lekko wodą..i tyle..
Wiem, że jedni dają mięso mielone do rolad..mój nie lubi w ten sposob..
 
reklama
Banana (pytam Ciebie bo hodujesz ;-) ) wczoraj kupiłam dynię, inny rodzaj niż te ostatnie (te podłużne kupowałam, a ta jest duża i okrągła) i musiała być obita bo w dwóch miejscach po rozkrojeniu zobaczyłam że jest zgniła. Odcięłam te kawałki, ale powiedz mi czy to ma wpływ na smak? Dynia nie śmierdzi ale pachnie inaczej niż te podłużne. Bardzo intensywnie i zastanawiam się czy to gnicie nie miało wpływu?
 
jesli wycielas z duzym zapasem to nie powinno miec wplywu. co do zapachu, jak mi sie dynia gotuje, to nie przepadam za nim. taki jego urok
 
Kiedyś ktoś wstawiał przepis na pierogi, którym wszyscy się zachwycali tylko nie moge teraz znaleźć. Może coś komuś śita i mnie naprowadzi?
 
Banana coś z węchem miałam bo dziś mi nie śmierdzi po odwinięciu z folii:-D:-D
Cała lodówka zapchana dynią a mi się gaz skończył, A dziś będzie dopiero po 17 w domu, a już wogóle nie wiem co zjemy na obiad:confused2:


A powiedz mi jeszcze co robiłaś oprócz tej tartej z dynią?


edit. Ja nigdy pierogów nie robiłam, więc nie pomogę, ale wczoraj dostałam zaproszenie na 8 grudnia do bratowej A na rodzinne robienie pierogów :-) będzie jej mama, siostra, trzy szwagierki, bratanice :-) spotykają się co roku od wielu lat. Cieszę się jak głupia, zawsze chciałam w czymś takim uczestniczyć :-)
 
Ostatnia edycja:
NADZIANY INDYK :tak:PYCHA

Pierś z indyka myjemy i robimy w niej nożem kieszonkę do której włożymy farsz. Białą część pora kroimy w paski/krążki i chwilę dusimy na patelni w odrobinie masła. Gdy por wysygnie mieszamy go z pokrojony, serem pleśniowym- około 250 g. Nadziewamy indyka , zapinamy do wykałaczkami.Pierś oprószamy solą + nieduzo i pieprzem Pieczemy około godziny i 15 minut w piekarniku - 180 stopni
 
NADZIANY INDYK :tak:PYCHA

Pierś z indyka myjemy i robimy w niej nożem kieszonkę do której włożymy farsz. Białą część pora kroimy w paski/krążki i chwilę dusimy na patelni w odrobinie masła. Gdy por wysygnie mieszamy go z pokrojony, serem pleśniowym- około 250 g. Nadziewamy indyka , zapinamy do wykałaczkami.Pierś oprószamy solą + nieduzo i pieprzem Pieczemy około godziny i 15 minut w piekarniku - 180 stopni
marta a jaki ser do tego? jakis konkretny dałas?
 
reklama
Do góry