reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodki sen naszych pociech :)

bra przecież ja pisze o niemowlaku:eek: :tak:

a tu chciałam porównac że jak niemowlę polega tylko na rodzicach , to później będzie miało trudność z samodzielnością..
np moja Vi spała w swoim pokoju od 6 msc życia a w łózeczku od urodzenia i jest samodzielna , zaradna i wogole... a mam znajomą co dziecko spało z nia w łózku i ruszyć sie bez niego nie może bo ciagle jej wisi na nogawce nawet wśród rówieśników nie pójdzie tylko przy mamusi....
i oczywiscie że zawsze będe w pogotowiu i zawsze może na mnie czy mężu polegać , jest przytulana w dzien , wie ze ją kochamy i ze jest razem z Emmą dla nas wsyztskim :-) przecież nie jest zdana na własną łaskę tylko na nas... i na nikogo więcej...:-)


 
reklama
Ja myślę, że tu nie tylko spanie zawiniło :p Powiem tak mój Tymek śpi w łóżeczku swoim sam ( po za nielicznymi wyjątkami, kiedy śpi z nami w łóżku - choroba, temperatura - czuje że mu to potrzebne) i też nie bardzo daje mi się ruszyć gdziekolwiek ... obca osoba - dla niego np moja przyjaciólka która rzadko widzi, nie może go wziąć na ręce bo jest histeria itd.
A przecież śpi sam, nie nosze go ciągle na rękach, zostawiam z innymi osobami (M, dziadki itd), ale chyba póki co jest taki maminsynek ... albo ja gdzieś robie błąd wychowawczy ;-)
 
Ale może coś w tym jest, bo Mateusz jest bardzo odważny w szkole i samodzielny. Ja sie dziwię skąd On taki zaradny, ale faktem jest że spał z nami przez 4 lata:-).

Majkę od początku nauczyłam spać w łóżeczku, ale teraz jest tam tak zimno, że śpi ze mną. Pare razy w nocy miała zimne rączki i była odkryta, stąd moja decyzja że przez mrozy śpi ze mną,a łóżko mam duuuuuże. Jeśli się przyzwyczai - trudno.
 
Ze mna Zuza spala do 3 miesiaca zycia i pozniej poszla do lozeczka bez problemu ale jezeli czesto sie w nocy wybudza tzn ze jest jej tam zle i biore ja do siebie tym bardziej ze ze mna spi spokojnie. W dzien spi na lozku moim, na noc zasypia ze mna w lozku pozniej ja przenosze do lozeczka. Pewnie ze chcialabym zeby sama zasypiala ale moje zdanie jest takie ze sama do tego dojrzeje. Kiedys musiala byc bujana na rekach zeby zasnac pozniej to odrzucila i zasypia lezac na lozku ze mna wtulona. Przyjdzie czas kiedy edzie chciala zasnac sama.

Ja tam jestem za spaniem z dzieckiem, i ja nie wyobrazam sobie przygniezc dziecka ona sie lekko przekreci i ja juz przebudzam sie i czuwam. Nie spi ze mna bo mam male lozko a skubana niezle sie kreci i rano wszystko mnie boli
 
Jestem pod wrażeniem, dziś w nocy Krzyś przespał ciurkiem 5 godz :-) Może to nic nadzwyczajnego, ale u nas to ostatnio rekord. W sumie ok. 6 godz. to spał z 3 razy w swoim życiu i to ok. 3 m-ca. Fajnie jakby mu tak już zostało. Bo budzi się ogólnie bardzo często.
Dziwię się tylko bo jest taki zapchany, że w dzień kaszląc się wybudza a tu taka niespodzianka w nocy. Za to o 6 był już wyspany ;-)
 
no to gratulacje dla naszych dzieciaczków, oby tak dalej. Podstawa- to wyspana mama:) u nas też dziś w nocy było super. Michaś ostatnio cały czas się budził i płakał a dziś tylko pobudka na cyca i spanko:) w dzień też prawie nic nie spał a teraz śpi i śpi już drugą godzinę:)
 
gratulacje dla naszych słodkonocnośpiących maluszków :) u nas też dziś oki doki ;)dwie pobudki i ani jednej więcej ;)
 
reklama
Tulę Ainka, wiem co czujesz miałam to samo od kilku m-cy:dry:.

Dziewczyny tak czytam Was i zauważyłam zależność, że dzieciaki cyckowe śpią gorzej i się częściej wybudzają. Też zauważyłyście??
Nie jest to oczywiście regułą i każdej z nas, ale u większości chyba tak np, moja Marti, Jasiek Ainki, Jagodzia, Lenka, Polusia....
 
Do góry