reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

hej dziewczyny powiedzcie czy te Olilatum może uczulać? Mój synek ma wysypkę a przy tym podejrzenie atopowego zapalenia skóry co się wiąże z ciągłym jej natłuszczaniem więc coś takiego by mi sie przydało a zwykłe oliwki mogą uczulać...:-(
 
reklama
Rózyczkaa Oilatum nie uczula:tak: Jest swietnyy po porodzie przez kilka przez dwa miesiace mylam w Nim Jule super dziala od pierwszego uzycia;-) Nie musisz dodatkowo nawilzac skora jest tlusciutka i gładziutka jak po oliwce:-):tak:
 
Oilatum jest nie dobry dla dzieic z AZS-bo taką skórę trzeba nawilżać a nie natłuszczać-wiem bo mój mały miał AZS a tłusta warstwa zatyka pory co nie pzowla skórze oddychać..... ..................teraz już jest zaleczone ale skórka jest bardzo wrażliwa.
Polecam serię Emolimu-nawilżajaca- typowa dla atopowej skóry, jest jeszcze Balneum, Atopra
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Wam dziewczyny za info!! Estero czy w takim razie AZS jest wyleczalne? Bo napisałaś, że Twoj synek miał to schorzenie. Bo martwie się bo gdzies czytalam że to niewyleczalne..:baffled: A ja niepotzrebnie wlasnie mojemu synkowi skorkę natluszczam parafinką, więc powinnam nawilżyć. Dzieki za radę!!!
 
Wyleczalne nie jest ale zaleczalne...............tzn są fazy remisji i fazy zaostrzenia........
Natłuszczać trzeba ale emolinty są do tego najlepsze....np Pentacrem jednocześnie nawilża i natłuszcza. Oliwka jest zakazan i Oliatum tez- dermatolog nam mówiła.
Njalpiej jak sie zapiszesz do demratologa to Ci wsyzstko dkładnie wyjaśni.
Każdy organizm reaguje inaczej i w poszczegóny woieku wygląda to inaczej.
A niestety pediatrzy często na wyrost mówią o AZS-czasem jest to tylko alergia na coś
 
Estero właśnie byłam juz u dermatologa i niestety nic mi nie mówił jak pielęgnowac taką skórkę. Ja tez w sumie nie spytalam -sądziłam i bylam pewna że parafinka będzie najlepsza na suchą skórkę. Ale w najbliższym czasie wybieram się do innego dermatologa. U nas problem jest o tyle większy , że w zasadzie nie wiadomo czy to napewno AZS. Ponieważ synek ma wysypkę -dermatolog mówił o alergii na białko krowie. Nie wiem już sama co to jest, a lekarz też nie moze jednoznacznie stwierdzić poniewaz objawy sa prawie identyczne. Nasza pediatra przepisala malemu Bebilon Pepti i maly teraz pije to mleko od 3 dni , jest to mleko bez tego białka krowiego, ale roznicy w skórce nie widzę więc...:baffled:Wysypka utrzymuje sie dalej, a stan skóry poprawia sie na jakieś dwa dni po smarowaniu maściami od tego dermatologa. Ale gdy przestalam po tygodniu smarowac malego znów wszystko wrociło do stanu poprzedniego. Juz sama nie wiem co robić.A zupelnie nie wiem co mogloby ewentualnie jeszcze go uczulać bo stosuję kosmetyki hypoalergiczne, herbatki rumiankowe tez odstawialam i nic nie dawało rezulatu.
 
Dziewczyny moja mama jest pediatra i mówiła własnie ze Na AZS to Oilatum:tak:Kazdy pediatra mówi inaczej:sorry2: Rózyczka Bebilon pepti wspólczuje jest ochydnee bleee:sorry: To mleko nie jest zlotym lekiem i nie wyleczy ci odrazu skórki:sorry::-p takze nie martw się ze nie widzisz zmian:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Justa masz rację: mleko jest paskudne i aż się dziwię że moj synek go pije:tak:. Co prawda zaczał go pić od mniejszych ilości niż dotychczas wypijał mleko, ale juz sie powoli przyzwyczaja i pije coraz więcej:-D. W czwartek wybiorę się do naprawde dobrego dermatologa (podobno bardzo dobry :) ) i zobaczymy co powie. Jak to dobrze miec zdrowe dziecko- niech się cieszą te mamy i doceniają radość życia przy zdrowiutkim bobasku:-)
 
reklama
Bebilon Pepti to pycha w porównaniu do Nutramigenu-mój synek pił ponad rok to ochydztwo:baffled:
A jeśli to alergia to od 6-8 tyogdni alergen się utrzmymuje.wiec poprawy po mleku bym sie spdoiewałą po ok miesiacu nie syzbciej
 

Podobne tematy

Do góry