reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza białkowa :((((

Wiem że jest jeszcze takie mleko ale moja pediatra za nic nie chce mi go przepisac zreszta nie jedna bo dwie za dwa tygodnnie ide na kontrole do alergologa zapytam jej moze sie uspokoi cos moze to ten vigantol hmm zobaczymy
 
reklama
oj dawno tu nie pisałam, ale w sumie u nas bez zmian :tak:
w tym tyg idziemy na szczepienie na rota, więc może dowiem się czegoś nowego od alergolog...

mamstud, i inne mamusie, czy wy używacie Oilatum Junior krem?
bo zdarzyła się u nas rzecz dziwna, nie wiem czym to tłumaczyć... dla przypomnienia - zawsze do ciałka do smarowania używam Diprobase, ale od kilku dni po kąpieli używam tego Oilatum....i.... albo mi się wydaje, albo skóra jest w lepszym stanie..:sorry2: czy to możliwe?????? (po Dipro były na udach takie "łuski" wyczuwalne w dotyku, i widoczne. teraz te łuski zniknęły....
 

Załączniki

  • 708792547.jpg
    708792547.jpg
    26,7 KB · Wyświetleń: 18
oj dawno tu nie pisałam, ale w sumie u nas bez zmian :tak:
w tym tyg idziemy na szczepienie na rota, więc może dowiem się czegoś nowego od alergolog...

mamstud, i inne mamusie, czy wy używacie Oilatum Junior krem?
bo zdarzyła się u nas rzecz dziwna, nie wiem czym to tłumaczyć... dla przypomnienia - zawsze do ciałka do smarowania używam Diprobase, ale od kilku dni po kąpieli używam tego Oilatum....i.... albo mi się wydaje, albo skóra jest w lepszym stanie..:sorry2: czy to możliwe?????? (po Dipro były na udach takie "łuski" wyczuwalne w dotyku, i widoczne. teraz te łuski zniknęły....
nie używam niczego z Oilatu,. wiesz że jestem zwolenniczką Emolium :-) Ale jeśli Marcelkowi to pomaga, to smaruj ile wlezie!!! :-) Cieszę się, że u Was lepiej!
 
Katarzynak83 to świetnie, że Hania nie ma AZS i możesz pozwolić sobie na małe przyjemności :-) Dałabym się zabić za kawałek żółtego serka, taki malutki....
Mleko i nabiał tak bardzo mnie nie ciągną ale jajko na twrdo na kanapce:szok::szok: tego mi właśnie brakuje:tak::tak:.

Po wizycie u lekarza sytuacja wygląda następująco_Odstawione wszystkie owoce bo są bardzo źle tolerowane a po brzoskwiniach była wysypka:-:)-(.Z warzywami już jest lepiej tylko pietruszka i seler odstawić a pozostałe ostrożnie podawać.glutenu do skończonych 6 miesięcy nie podawać ze względu na alergie.Mięsko tylko indyk i królik(będę polować) a z tłuszczy tylko oliwa z oliwek...

Dziewczyny czytajcie składy słoiczków bo są w nich np mleko,olej sojowy i sok jabłkowy:szok::szok: te dodatki są w obiadkach...
 
Przykro mi Adusia, że Konstancja nie toleruje owoców :-( Dobrze, że warzywka może,a z glutenem to może i i dobrze. Kiedyś wszystkim dzieciom podawało się po skończonym 10 miesiącu, nie wiem co teraz wymyślili.
Ja na szczęście jajeczka mogę jeść!! :-)
 
Dziewczyny poradzcie:baffled: małemu nie znika ta wysypka z plecków i ramionka(tylko w tych miejscach ma..) poza tym ciałko i buzia super.Zaczynam podejrzewac ze zwykły Bebilon go uczula chociaz wczesniej było ok:confused: musze zmienic mleko tylko teraz niewiem czy na Nan Ha czy odrazu biec po Bebilon Pepti?:-(dodam tylko ze starszy synek dosc dlugo pił Pepti-no ale wiem ze to nie zawsze musi oznaczac ze młodsze ma skaze..ponadto jak mowie-wysypka tylkow jednym miejscu nie na całym ciałku,skóra poza tym gładka a buzka powidziałabym śliczna,o co wiec chodzi? czy ejszcze zostac na zwykłym Bebilonie i poobserwowac czy dawac juz Pepti?:baffled:
 
dziuneczka, kurcze trudno mi coś doradzić na prawdę :-( a jak długo podajesz już to mleczko? a może skonsultuj się z lekarzem? na prawdę nie wiem co poradzić. ale może inne mamy będą bardziej błyskotliwe... ja dziś wymiękam przez tą skrajcowaną pogodę jaka dziś była :-( po prostu nie myśle logicznie :zawstydzona/y:

my dziś byliśmy na szczepieniu na rotawirusy, przy okazji nasza alergolog obejrzała skórę synka.
wszystko w porządeczku, zadowlona z wyglądu skóry i kondycji synka. dostałam pochwałę za pielęgnację :-D hihihi
pytałam o ewntualne dokarmianie butlą, na chwile obecną nie trzeba bo synek ładnie przybiera na wadze.
pytałam też o rozszerzenie diety, powiedziała że rozszerza się po 17 tyg, tak więc dopiero przy kolejnej wuzycie ją wypytam co i jak :tak:
no to na tyle z nowości...
 
Dziuneczka idź do lekarza z synkiem bo takie gdybanie nic nie pomoże.A jak już są objawy wysypkowe to mleka HA się nie podaje ono jest dla dzieci u których wywiad alergiczny jest obciążony i jest wysokie ryzyko wystąpienia alergii ale nie ma żadnych obiawów alergii( to taka profilaktyka).Jeśli już jest alergia na mleko to lekarz przepisze ci bebilon pepti lub nutramigen.ale najlepiej idź do lekarza:tak::tak:
 
adusia własnie problem w tym ze tu nie ma porządnych lekarzy,niestety taki kraj i alergiami to akurat sie tu najmniej przejmuja:baffled: musze sama gdybac i robic jak mi matczyna intuicja podpowiada:dry:wczoraj dostalam odp.od pediatry z forum ze mam zmienic mieszanke na HA a jak bedzie zła tolerancja to przejsc na pepti,o to chodzi ze Oliverek ma bardzo ładna skórke,na buzi nic,tylko na ramionku i pleckach dwie,trzy suche plamki no ale własnie to moze swiadczyc o tym ze mleka zwykłego nie toleruje.Popróbuje jeszcze z tym Ha i zobacze-moze bedzie dobrze :tak:jesli nie-zaczne dawac pepti tylko boje sie ze mały nie bedzie chciał go pić:baffled: A jakie mleko pije twoja córka?
 
reklama
dziuneczka, a w jakiej części Irl ty mieszkasz?
W Dublinie jest dobra alergolog... (Polka), jeśli chcesz mogę ci przesłać jej dane na priv
 
Do góry