reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skaza białkowa

Objawy:1. na poczatku ustapila biegunka po tym mleku,bo co zjadła Bebico to wszystko bylo w pielusze za chwile
2.byla czerwona skura takie plamki na zgieciu raczek,przy nadgarstkach i za kolankami,a obiawy ustapily po masci robionej na zamowienia
 
reklama
Moja tez jest na Isomilu i tez jest dobrze.Moja mała dostała skazy w 7 miesiacu,po 4 miesiacach stosowania Bebico.Tez tyle place za puszke.:-)

AGA a jaką pojemnosc ma ta puszka z mlekiem i czy jest podobna w smaku do Bebilonu Pepti? Ciekawe czy jakbym mala przezuciła na to tansze mlecio czy by mi je zaakceptowała???
 
czesc,mam malutki problem jestem teraz w walii,moja coreczka ma 8 miesiecy,i od tygodnioa ma krostki,?Na poczatku miala na twarzy takie czerwone,po jakims czasie zbledly a teraz sa w kolorze skory i bardzo szprstkie,ale znowoz pojawily sie za uszami na pleckach i na zgieciach raczek i nozek,a na dodatek na srodku pleckow ma cos jak optarcie ale to nie mozliwe,nie wiem co to jest.bylam u lekarza tutaj ale same powinniscie wiedziec jak to nie twoj lekarz,za pierwszym razem jak bylam powiedzial ze to od zebow,za drugim razem ze jest wszystko wporzadku i nie mam sie czym martwic,ale jednak....przepisal masc diprobase,ale nie pomaga,a do poski wracam dopiero za 22 dni...martwie sie jesli cos wiecie dajcie mi znac,prosze:( aha,karmie ja piersia i dokarmiam dwa razy dziennie mlekiem hipp,rano i wieczorem,a tak poz a tym je tez inne rzeczy,,,
 
Tyneczka Łukaszek cały czas ma skazę białkową. Przede wszystkim świadczy o tym sucha, szorstka, czasem zaczerwieniona skórka na policzkach i na nóżkach. Na początku (ok. 6. tygodnia życia) miał krostki na całej buźce.
Karmiąc piersią musiałam odstawić wszystko, co miało w składzie mleko, w tym jogurty, serki itp. A niedobór wapnia uzupełniałam wypijając Bebilon Pepti, na którym synek jest do tej pory.

Jak będziesz miała jakieś pytania, chętnie odpowiem.
 
Marlenka dziekuje bardzo za odpowiedz,ale moglabys mi udzielic troche wiecej informacji?Jestem mloda i nie zabardzo wiem co mam robic,a na dodatek nie jestem w Polsce,a tu inaczej lecza male dzieci:( martwie sie nie wiem co mam jesc czego nie,co moge dawac malutkiej do jedzenia,zazwyczaj moj plan karmienia oliwki wygladal tak:z rana po przebudzeniu dostaje butle mleka Hipp,czasem zje banana lub jakis przetwor owocowy przeznaczony dla jej wieku,popija mlekiem z piersi,pozniej zjada obiadek ze sloiczka,czasem ja gotuje,mleko z piersi,pozniej jakies ciasteczko dostanie dla niemowlat,moje mleko,i zbliza sie kolacja i wypija butle mleka Hipp,w nocy moja piers...i ja nie wiem co moge jej dawac...czasami nawet dostanie kawalek chleba,jakiegos mieska...no w koncu ma 8 miesiecy...jestem tutaj i nie mam jak skontaktowac sie z lekarzem polskim,a podobno trzeba sie zglosic ztym,wracam kolo 20 maja a to jest troche czasu,dobrze robie ze smaruje diprobasem?napisz mi wszystko co wiesz,prosze i dziekuje,pozdrawiam:)
 
Ostatnio zaglądam co kilka dni, dlatego nie odpowiadałam, najlepiej pisz na priva, częściej czytam wiadomości e-mail :-)
Jeśli to faktycznie skaza białkowa, to trzeba unikać mleka we wszelkich postaciach: m.in. w Twojej diecie, jeśli karmisz piersią. Ja sprawdzam zawsze skład nawet biszkopcików. Nie podaję też całego jaka, a jedynie żółtko.

Wszystkie nowości w diecie wprowadzałam bardzo ostrożnie. Przy skazie często uczula na początku np. seler, czy soja.

Ważny jest też rodzaj mleka modyfikowanego. W Polsce dzieci ze skazą dostają Nutramigen albo Bebilon Pepti (tak jak my).
 
mam pytanie otóz mój synek 5 m-cy jest uczulony na białko krowie i jajko.kupiłam mu gotowe obiadki i zupki z bobovity.jednak
niektóre sa z dodatkiem oleju sojowego który tez moze uczulać. dajecie takie obiady czy lepiej nie ryzykować.czy można tego samego dnia wprowadzić i zupke i sztuczne mleko(nutramigen)czy lepiej odczekać kilka dni.pytam sie ponieważ karmię małego piersią ale on sie budzi co 1,5 godz w nocy i pomyślałam że na sztucznym pospi dłużej
 
Na pewno wprowadzenie na raz dwóch nowości nie jest dobrym pomysłem. Spróbuj może mleko, a obiadek za kilka dni, albo odwrotnie. Ale jeśli ma uczulenie na białko krowie, to lepiej w ogóle nie dawać mu sztucznego mleka, o ile to możliwe, karmić wyłącznie piersią.
Obiadek wybierz taki, żeby w składzie nie było więcej niż jednej rzeczy nowej dla dziecka.
Soja owszem, często uczula, ale olej jest mniej ryzykowny niż ziarno (bo nie zawiera białka).
A jak pupa Twojego maleństwa, smarowałaś tym sterydem czy nie? Jest lepiej? Utworzyłaś kilka wątków, ale nie piszesz dalej, jak sprawy wyglądają, a to przecież może się komuś jeszcze poza Tobą przydać...
Pozdrawiam, mam nadzieję, że jest lepiej.
 
reklama
smoarowałam mieszanką 1:1 travocort i dermalibour zeszło po dwóch samrowaniach ale teraz wróciło ponownie , myslę że bardziej jest uczulony na jajko, bo zjadłam kotleta mielonego z jajkiem i od razu sie pojawiło (na drugi dzień).Jeżeli chodzi o te nowe wątki to przepraszam ale byłam poczatkująca na forum
 
Do góry